Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vinodom

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Nagy lelkesedéssel olvastam a fórumot a Remarkable 2-ről. Nekem nincs és nem is volt tabletem, igazán nem is nagyon vágyom rá, bár néha eljátszottam a gondolattal, hogy mire is használnám.

    Viszont nagyon sokat jegyzetelek és rajzolok kézzel (építész vagyok) és már kezdek én is elveszni a papírtengerben. Pont emiatt tetszett meg a Remarkable2, mert ezzel tényleg egy helyen volna minden feljegyzésem, egyeztetési jegyzőkönyvem és kézi vázlatom. Talán még helyszíni felmérésekre is tudnám használni (rajzok és méretek, feljegyzések rögzítésére).

    Persze én is kicsit utána néztem a versenytársaknak és bár bizonyos szempontból többet tudnak, de sok más szempontból meg elijesztettek. Megnéztem a Supernote-ot, de az nagyjából ugyanezt tudja (mondjuk kicsit több fájlformátumot kezel), de a teszteken eléggé lehúzták. Szimpatikus volt az Onxy Boox NOVA 3 color , főleg azért mert színes, de az már tényleg inkább tablet millió funkcióval, amit úgysem használnék ki és azért arról is olvastam kritikákat (lassú, nem igazán jól működik a kommunikációja más eszközökkel, a kijelző olvashatósága sem tökéletes és a bemutató videóban is látszott, hogy tényleg lassú). Az Ipad sem rossz, de arra (kemény üveglapra) jegyzetelni borzalom és az is egy világító (nem szemkímélő) tablet. Az iPad-en kívül az összes többi eszköz Android alapú, és az is nagyon visszariaszt. Egyszer volt androidos telefonom és még az elején tetszett is a sok funkció, de viszonylag hamar nagyon belassult, lefagyott, és attól tartok, hogy ezeknél az eszközöknél is hasonlóképpen járnék. Az iOs rendszer stabil és megbízható, viszont ilyen rendszerrel nem találtam e-ink technológiás eszközt, így most már elég erősen húzok a Remarkable felé. Bár a színes megjelenítés nem lenne rossz, de lehet, hogy majd a későbbi kiadású eszközökön ezt majd még ők is megoldják.

    Volna pár kérdésem még, amire ha tudnátok válaszolni, nagyon hálás lennék.

    1. Egyrészt aki már régebb óta használja, milyen tapasztalata van az Op rendszerével? Hosszú távon is stabilan, gyorsan működik?

    2. Másrészt ha megvenném, cégesen venném számlára. Gondolom a gyártó tud adni itthon is elszámolható számlát. Erről tudtok valamit?

    3. Egyszerre több jegyzet is nyitva lehet rajta, amelyek között tudok váltogatni, átmásolni, vagy áthelyezni grafikákat, szövegeket egyikből a másikba?

    4. Ha jól értelmeztem a kézzel beírt szöveget elég jól tudja gépelt szöveggé alakítani. Az így átalakított szövegben az esetleges javításokat már csak más eszközön tudom elvégezni, vagy közvetlenül a RM2-n? A gépelt formátumban, vagy csak kézi írásban?
    Azt nem gondolom túl nagy bajnak, ha pdf-ben menti ki a gépelt szöveget, mert azt, ha nagyon akarom más eszközön át lehet konvertálni szerkeszthető doc formátumba.

    5. A jegyzet felület mérete (oldalméret) mennyire kötött? Gondolom nem végtelen rajzfelület, mint a tervező programokban. Azt láttam, hogy nagyítható, ami nagyon hasznosnak tűnik. Ez főleg felmérési rajzoknál lenne nekem érdekes (bár az is igaz, hogy most is A/4-es lapokra rajzolom a felméréseimet)

    Előre is köszi ha tudtok segíteni.

  • vinodom

    csendes újonc

    Sziasztok!

    A tollal és a tollheggyel kapcsolatban volna még kérdésem.

    Tényleg annyival jobb a lamy pen hozzá, mint a gyári? Akkor van értelme gyári tollat kérni hozzá?

    A tollhegy mennyire kopik? Kell-e kapásból póthegyeket is rendelni hozzá?

    Köszi...

  • vinodom

    csendes újonc

    válasz tsilver #71 üzenetére

    Köszi a gyors választ!

    3. Nekem az már elég, ha valahogy át lehet tenni szöveget, vagy grafikát másik jegyzetbe. Nem lesz rá sokszor szükségem, csak a lehetőség legyen meg.

    4. Végül is az sem gond, ha az RM2-n nem tudom szerkeszteni, mert igazán csak a szövegtörzs a lényeg, szerkesztésre jó az asztali gép, vagy a laptop is. Nekem kézi jegyzetként is tökéletesen megfelel, csak ne kelljen keresgélnem a papírjaim között, egy helyen megtaláljam, amire szükségem van.

    5. Ha jobban belegondolok, most is A/4 lapokra rajzolom a felméréseimet, csak a papíron nem tudok belenagyítani, ha egy kisebb részletet jobban ki akarok rajzolni.

    Én nagyon sokat ülök asztali gép előtt, ritkábban laptop előtt és már a szemem is egyre jobban romlik. Ezért kifejezetten szemkímélő e-papír technológiás kütyüt keresek. Az sem baj, ha sötétben nem tudom használni, legalább nem rontja a szemem és néha rákényszerülök a pihenésre is. :)

  • vinodom

    csendes újonc

    válasz rolandg #72 üzenetére

    Köszi a részletes választ!

    Egy kicsit én is úgy érzem, (főleg a hozzászólásokat olvasva), hogy ez a gép teljesen más, mint a többi. A multifunkciós eszközökkel is általában az a bajom, hogy lehet hogy sokat tudnak, de mindent csak átlagosan, vagy középszerűen jól, esetleg egy-egy dolgot majdnem jól, szemben a céleszközökkel, amelyek kevesebbet tudnak, azt viszont maximálisan és tökéletesen. Az is tetszik, hogy real time is lehet vele kommunikálni és prezentálni. Ez abszolút pozitívum.

    1. Az jó hír, hogy nem lassul be. Igazán ez tart távol az androidos eszközöktől, de itt reményt ad arra, hogy sokáig fogom tudni használni.

    2. A számla nem az áfa miatt érdekes, azt gondoltam, hogy bukom, hanem amiatt, hogy költségként el tudjam számolni a cégben. De ez így tök jó nekem.

    3. Szerintem meg tudnám szokni így is, nem lesz ezzel gond.

    4. Ez így megnyugtató számomra, ha szerkeszthető tud maradni. Nem is gondoltam arra, hogy ezen formázzam meg tökéletesre a szöveget, de ha a szövegtörzset szerkeszthetőbe átviszi, az már pont elég. Formázásra ott van az asztali gép vagy a laptop.

    5. Azt már írtam a másik hozzászóláshoz is, hogy végül is ez is megfelel számomra, mivel jelenleg is A/4 lapokra rajzolom a felméréseimet, az meg külön előny ha bele tudok nagyítani és egy apróbb részletet jobban ki tudok dolgozni (ez ugyebár a papíron nem tudom megtenni).

    6. Akkor valószínűleg én is maradok a gyári radírozós tollnál, de lehet hogy kérek hozzá kapásból póthegyet is. Köszi az infót.

    Úgy érzem meggyőztél. Maradok az első megérzésemnél és az RM2-nél. nincs értelme tovább keresgélnem.

    Hálás köszönet! :R

  • vinodom

    csendes újonc

    válasz rolandg #76 üzenetére

    Az nem feltétlenül baj, ha a ceruza vonala nem vékonyodik a nagyítással, attól még egy kisebb részlet belenagyítva jobban kirajzolható... gondolom legalább is...

  • vinodom

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Múlt hét szerdán megrendeltem és e hét kedden meg is érkezett. Ez elég gyors volt. És még közben vámolni is kellett. Cégesen rendeltem, ezért még VPID kódot is kellet az APEH-től igényelni, viszont az ÁFA-t és a vámot tényleg a Remarkable fizette.

    Nagyon tetszik! Tényleg nagyon minőségi holmi. Most épp tele vagyok szoros határidős munkákkal, így túl sok időm nem volt még tesztelni, de már így is nagyon tetszik.

  • vinodom

    csendes újonc

    Ja és még egyszer nagyon köszönöm nektek a segítséget a döntéshez...

  • vinodom

    csendes újonc

    válasz AttilaMvh #73 üzenetére

    Szia Attila!
    Nekem a héten jött meg a Remarkable 2-m és még éppen tanulgatom a használatát, de erre találtam megoldást.

    Ha az íróeszköz ikonra hosszan koppintasz, felajánl több íróeszköz stílust. Azok között van olyan, ami nemcsak feketén, hanem szürkén és fehéren is tud írni. A golyóstoll (ballpen), a tűfilc (fineliner), a filctoll (marker), az ecset (paintbrush) és a kalligrafikus toll (calligraphy pen) tud fehéren írni. Ahhoz, hogy ezt kiválaszd a vonalvastagság ikonra kell hosszan koppintani, ahol a vonalvastagságon kívül tudod választani a fekete, a szürke, vagy a fehér tollszínt.

    A youtube-on van egy halom hasznos video a használathoz és a trükkökhöz. Én is onnan vettem a megoldást. feltöltök ide egy képet a tollakról, az utolsó oszlopban pipáltam fehérrel...

    Korábban többen panaszkodtak a radírra is. Nekem az is tökéletesen működik a radírozós tollal. Nem is kell rányomni, csak oda kell érinteni. A radírnál is ki lehet választani a "vonalvastagságot" és a toll hegyével is lehet egészen precízen kis felületen is, vagy széles sávbank nagy felületen is radírozni. A radírra hosszan koppintva szintén felajánl további lehetőségeket. Akár egy nagyobb felületet körberajzolva egyszerre nagy terület is kiradírozható, de egy koppintással az egész lap is "kiradírozható"

  • vinodom

    csendes újonc

    válasz rolandg #82 üzenetére

    Szia! Nagyon tetszik. Tényleg annyira letisztult és logikus. Öröm vele dolgozni. Valahogy lehet rá határidőnaplót is varázsolni, de még nem tudtam kideríteni hogyan.

  • vinodom

    csendes újonc

    válasz rolandg #84 üzenetére

    Köszi szépen! Ránéztem a linkre, valóban nem semmi a választék. Keresek majd magamnak valót. Nekem olyan lenne jó, amiben van éves áttekintő is, amiben tudom jelölni a tervezési határidőimet. De ahogy elnézem biztosan fogok találni ilyesmit csak időt kell rá szánni.

Új hozzászólás Aktív témák