Aktív témák

  • dev0

    csendes tag

    Hali!

    Windows XP SP2, Norton Internet Security 2006

    Egy nap bakapcsolom a gépet mint mindig. Látom nem tölt be pár dolog: feedreader, MSN, cfosspeed, stb stb, na igen és persze a vírusirtó sem. Van pár progi amik betöltenek. Azok nem a registry run mappából futtatják magukat hanem nemtom honnan, de elindulnak pl Xfire, HyperSnap.
    Szóval amik a Run mappában vannak (LocalMachine és CurrentUser-ben egyaránt), nem indulnak el rendszer indításkor. Hiába indítom újra a gépet, másodjára, harmadjára sem indulnak.
    Ha manuálisan kikeresem a progi exéjét, akkor elindul (MSN, Antivírus, Feedreader). De az Antivírus nem funcionál, a biztonsági központ belső hibát jelez, az Auto Protectet nem lehet bekapcsolni (Internal Error), a LiveUpdate működésképtelen. A tűzfal elvileg megy mert naplóz, de ki tudja... Full System Scan-t tudtam nyomni, az működik, de szerintem semmit se fog találni. A vírusleírások 3 naposak.
    Mi a fene történik itt kérem? :(
    Nem buheráltam registry-t meg semmi olyanra nem emlékszem ami ezt okozhatta volna, még csak új programot se raktam fel a gépre.

  • Winner_hun

    félisten

    Windows XP kérdések és válaszok [link]
    Vírus a gépben! [link]
    Kémprogramok - Spyware - Adware [link]
    registry [link]

    Az első két topikban, de inkább a másodikban érdeklődj utána, hogy ha csökkentett módban vírus és spyware futtatás után is fent áll a hiba. Ajánlom a nod32 mélyreható vizsgálatát:)

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Aktív témák