Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyuri1979

    aktív tag

    válasz Nagy Erik #3662 üzenetére

    Kammerer forumtarsnak van itt egy kis összefoglalója ,ez segít a beállításokban!

    Egyszerű.
    1. Ott kezdődik, hogy nem használunk előregyártott témákat, nem használunk automatikus témafelismerő-beállító módot, hanem Kézi módban kell fényképezni, ahol is az alap, hogy az érzékenységet nem szabad automatikusra hagyni, hanem be kell állítani fixen a legalacsonyabbra, azaz 100-asra, és ehhez képest hagyhatjuk a Záridőt, a Fókuszt, a Fehéregyensúlyt általában automatikusra. Ez persze azzal jár, hogy gyenge fényviszonyok esetén hosszabb lesz az exponálási idő, mintha hagynánk az érzékenységet emelni. De nem hagyjuk az érzékenységet emelni, mert az borzadály a képminőségre nézve.
    2. A Kamera beállítások menüben a Képminőség (értsd, a képfájl tömörítésének mértéke) menüpontban a Kiváló opcióra állunk - így a lehető legkisebb lesz a tömörítés mértéke, nagy lesz a képméret, mindennek hasznaként viszonylag kevés tömörítési zaj lesz, részletes lesz a kép.
    3. A Kamera beállítások menüben az Élesség menüpontban a Legmagasabb opcióra állunk - így kevéssé lesz mosott a kép, igaz a zajok is jobban láthatóak, de ha jól fényképezünk, nem lesznek különösebben zajok.
    3. Egyéb képminőségi jellemzőket, úgymint Kontraszt, Telítettség... hagyunk normál opción, az Automata fénymérést hagyhatjuk Keret-átlag állásban, ezenkívül nem kapcsolunk be semmi olyan tematikus "képjavító" opciót, ami bekavarhatna a szándékainkba, lásd például nem élünk olyasmivel, mint "Automatikus éjszakai képjavítás", "Arcfelismerés", és hasonló marhaságok.
    4. A HDR mód nem hülyeség annak, aki tudja használni, de azt a jelek szerint a Kézi módban nem nyújtja a szoftver, és mivel arról volt szó, hogy Kézi módban fényképezünk, nincs HDR mód.
    Tehát 100-as érzékenységi, kiváló képminőségi, legmagasabb élességi beállításban egészen kulturált képeket készít, ahhoz képest, hogy telefon. Persze gyenge fényviszonyok mellett szilárdan meg kell fogni a gépet, mert viszonylag hosszú lesz a záridő, de ez vele jár a minőségi fényképezéssel. Csak és csakis akkor kényszerülhet az ember a képminőség oltárán áldozni, és érzékenységnöveléssel versus záridócsökkentéssel élni gyenge fényviszonyok esetén, ha gyorsan mozgó tárgyat kell lefényképezni úgy, hogy ne legyen a mozgó objektum elmosódott - gyorsan mozgó objektum esetén ugyebár szükséges a nagyon rövid exponálási idő, de megfelelő fényviszonyok esetén ez 100-as érzékenységnél is biztosított.

Új hozzászólás Aktív témák