Új hozzászólás Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz Atomgeszi #804 üzenetére

    nem makró, ez a főlencse, makró lenne, akkor csak a kép közepén levő bibék lennének láthatóak, még így is mehettem volna közelebb. Igazából még csiszolgatom az progit, fotós vagyok és rákattantam, hogy mobilból is ki lehet hozni többet, miért nem foglalkoznak vele, végére értem, akkor pedig megpróbálom feltenni az áruházba.Anno volt amőgy egy cortex cam nevezetű progi, iphone alatt egész elsivelhetően teszi a dolgát, androidon már vagy el sem indul, vagy borzalmas az eredmény. Lesz ez a algortimus alapján sorozat rawos feldolgozás, ergo hdr és átlagolás, hogy zaj is kevesebb legyen, ill a másik opció a csak átlagolás, hogy ha pl iso 1600-on csinálsz képet, akkor zajtalan legyen, viszont ez csak statikus téma esetén fog működni, ellenben iso 100-on is érezhető hatása lesz. Youtubon beütöd, hogy median stacking, akkor kidobja miről szól, nagyvonalakban a zaj nem állandó, mindig máshol van, ahogyan az elektronok rohangálnak, így ha készítesz egymás után 10 képet (lehet kevesebb is), akkor lehet átlagolni és kivonja ezeket a mozgó részeket. Ugyan így be lehet fotózni egy teret is, ahol sok ember van, megfelelő képet készítesz, akkor átlagolja és a végén csak a tér lesz látható, az összes embert el fogja tüntetni róla. Pont ebbe a nevetséges részbe botlottam meg, hogy 10 kép maximumig jutottam el, vmiért nem sikerült eddig elérnem, hogy akár 100 képet is lőjjön automatikusan állítható időközzel, pl 2 mp-ként egyet, pedig akkor az említett üres utcának/térnek pont lenne értelme is. Max isonál pedig 3200-ra tudtam úgy felvinni, hogy átlagolva zajtalan maradjon a kép, ill annyi legyen max, mint iso 100-on. Mi9 sajátossága amúgy, hogy nem is iso 100-on, ha nem iso 112 mellett lő képeket akkor is, ha amúgy hétágra süt a nap, de ez már a gyári kamera készítőinek a hibája, mivel iso 50-re is lehet amúgy csökkenteni, ha az ember belepiszkál.

Új hozzászólás Aktív témák