Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twi452

    senior tag

    válasz SzeLa1 #523 üzenetére

    Jelenleg nincs hivatalos global rom.
    Kiadtak egyet korábban de azt vissza is vonták mert nem volt teljesen jó.
    Én ezzel a viszavont rommal kaptam az enyémet a honorbuy-tól.

    A hivatalos romokhoz nem kell bootloader-t nyitni. Én is lecseréltem az enyémen a kínai/angol legfrissebb romra.
    Addig fogom ezt használni amíg nem lesz hivatalos rendes global rom mert abban fel van telepítve rendesen mindenféle Google cucc. (a kinai/angolban nincs de feltehető, nekem mondjuk nem sikerült 100%osan de biztos én vagyok a béna :D)

    Ha lehet hinni a pletykáknak akkor a global romban meg fog jelenni a magyar nyelv is előbb utóbb.

    Magyar webshopok mit raknak rá azt nem tudom. Én biztos maradok a gyárinál ha angol marad az se zavar.

  • s4tch

    veterán

    válasz SzeLa1 #525 üzenetére

    Biztosan lesz magyar nyelv a global romban. A kérdés nem az, hogy lesz-e, hanem az, hogy mikor.

    A stabilitásról egyelőre ellentmondásos véleményeket olvasni. Én az ár és a vélemények alapján ingadozó gyártási minőség mellett ezért tartózkodom egyelőre a Mi5-től.

  • Karavik

    veterán

    válasz SzeLa1 #523 üzenetére

    "Akkor ha magyar cégtől veszek M5-öt, akkor az 518-as hozzászólás szerint kapom."

    Nem lehet így általánosítani, mert pl. a Puremobile is magyar cég, de ők gyári satbil angol nyelvű MIUI ROM-al forgalmazzák. Viszont Spemall, Honorbuy...stb külföldi webshopoknál is előfordul, hogy felteszik saját hegesztésű többnyelvű ROM-jukat melynek a magyar nyelv is része. De ez simán megegyezés kérdése, hogy Te inkább gyári állapotban szeretnéd megkapni a telót és kész, de ha nem így lenne akkor is könnyen vissza lehet állni bármelyik hivatalos MIUI kiadásra. Szóval ennek nem kell, hogy eltántorítson a vásárlástól, de nem is kell, hogy motiváljon.

    "az angol nyelv nem akadály, csak részesüljek a frissítésekben"

    Akkor a javaslatom a következő: akárhonnan is rendeled a telót, kérd érintetlen, gyári ROM-al, megérkezik a felteszed rá a hivatalos developer ROM-ot kinyitod a bootloder-t aminek lefolyása kb. 2 hét és addigra talán már lesz xiaomi.eu multilang MIUI kiadás Mi5-re (gemini), ami 100%-ban mentes kínai appoktól és feliratoktól és gapps is integrált.

    De ha maradni szeretnél a hivatalos MIUI vonalon (Developer, Stable, Global), akkor ezekhez még bootloader-t sem kell nyitni. Jövő héten már publikusan is elérhető lesz az official Global kiadás, ami a xiaomi.eu-hoz hasonlóan gapps-ot tartalmaz, többnyelvő (nemsoká a magyar nyelv is része lesz) és mentes kínai appoktól, karakterektől, de akár a Developer vagy Stable kiadásokra is könnyedén lehet gappsot telepíteni...

    ...szóval mindent meg lehet oldani könnyedén, nem kell hozzá gurunak lenni!

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

Új hozzászólás Aktív témák