Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bjørgersson

    félisten

    válasz Puma K #5 üzenetére

    Pedig fps-eken kívül szinte minden élvezetesebb kontrollerrel.

    As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

  • ALBY

    senior tag

    válasz Puma K #5 üzenetére

    Sok játékhoz jobb a kontroller valóban, de sokhoz meg nem kéne eröltetni, csak hát már nem a PC játék eladásban van pénz.

    Én úgy fogalmaznék,
    először lebutították a játékokat olyanra hogy kontrollerrel legyen játszható, aztán most meg vegyünk kontrollert a PC-hez mintha az lenne a tuti út, a megváltás.

    Például az hasznára vált az FPS játékoknak szerintem hogy a quick save/load erölködés helyett checkpoint mentési rendszer lett. CoD-ban túnt fel nekem először. Ugyan akkor egy CoD-ot játszani contollerrel szerintem továbbra is agyrém.
    Lehet jól egyszerűsíteni a kezelésen, de amikor már butítás lesz belőle, funkciók is vesznek el az már sok.

    Amúgy már egy ideje töröm a fejem én is egy kontroller vételén, így ez egész jó opció, ha amúgy nem lesz túl drága az XBOX controller.
    Koca autoversenyhez meg, szaladgálós játékokhoz, MK sok, stb.

    Egy tipikus példa a konzolosodásra szerintem:
    Egyszer régen egy messzi, messzi galaxisba ... volt a Jedi Knight: Jedi Academy
    piszok jó játék volt, meg kellett taulni, és utána remekül lehetett vívni. Kellett a kifinomult játékhoz vagy 30 gombot használni és persze az egeret.
    Aztán jött SW - Force Unleashed, ami amúgy szintén nagyon jó játék, de lebutult az irányítás, konzol->PC port az egész, igazi komoly vívás nincs, benyomkodod a kombót, a srác meg scriptelten John Woo stílusban letáncolja az übergyilok-csapássorozatot... :) aztán ürülönk az animációnak.
    Így persze több embert be lehet rántani a játékra, aki a komolyabb megközelítésre már alkalmatlan lenne,( ==> profit ), a komoly játék meg elveszik (ez esetben a vívás).

    Microsoft Excel mikor jön ki XBOX-ra? :D akár lehetnék sárga öves könyvelő

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák