Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #664 üzenetére

    @bambano : Általában az is valamilyen szinten tudta... Nem sok olyan embert ismertem akkoriban, akinek kényelmi okokon kívül ilen lett volna.

    @Frawly : Így. Amúgy én szerettem, a maga hülyeségeivel együtt is szögegyszerű volt,működött, ahogy működött, de úgy mindig :D

    @Ispy : Nekem elég ok volt a lecserélésre az, hogy állandóan baja volt + hogy nem akarok érte fizetni :D Korábban nekem is MS alapú meló volt, de pont az volt a jó, hogy otthon nem azt kellett nézni. Most meg melóban is Linux van.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Frawly #664 üzenetére

    A DOS volt a 80-as évek végének, a 90-es évek elejének a Windows-a :K

    Az akkori menők asemblerben dolgoztak (az volt a kor linuxa :) ), erősen lenézték azt, aki batch állományokat reszelgetett és nem gépi utasításokat kódolt hexa editorral :)

    Egyébként a DOS valóban nem volt erőforrás igényes, lazán lehetett futtatni olyan PC-n, amiben 128 kB memória volt és csak egy 360 kB-os floppy meghajtó volt.

    Az első saját PC-m 1989-ben egy XT volt (8086-os procival), 128 kB memóriával, 1,2 MB floppy meghajtóval, Hercules kártyával és (zöld) Hercules monitorral. Egyetlen 1,2 MB-os floppyra felfért az oprendszer (a DOS valamelyik verziója), egy szövegszerkesztő (pl. Personal Editor), valami shell (pl. Norton Commander), adatbáziskezelő (pl. dBase) és simán lehetett adatbáziskezelő alkalmazásokat fejleszteni rajta, vagy qbasic programokat írni.

    Ma 1,2 MB egy közepes méretű és felbontású fénykép mérete :U

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák