Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greenmeister

    tag

    válasz PuMbA #410 üzenetére

    Az OPUS egy kellően modern codec, ami nem mellesleg modern tulajdonságokkal rendelkezik. Én kipróbáltam 200 kbps felett és ott már a spektogrammban is alig mutatott eltérést az eredeti forráshoz képest. (~205kbps esetén 1,5 MB/min a helyigény. 120MB egy album, és spektogrammon úgy tűnik több adatot őriz meg mint a 320as MP3.)

    MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

  • greenmeister

    tag

    Furcsa hogy a flacot mennyire istenlik itt egyesek. Miert hihetetlen az hogy a lossy codecek magas bitran sok embernek sok helyzetben megfelelnek. Autoban, discoban, radioban, tvben kb mindegy hogy mondjuk egy 44,1es flac vagy egy 320as mp3rol szol a zenei alafestes. A cd 22050hznel vag, mig mondjuk az opus 20khznel. Egy konstans 21000hzes hangot azert kivancsi lennek ki es milyen hangeron hallana meg akar egy atlagos lakásban hatterzajokkal (huto zugas stb a hatterben). Masik ami csaloka az a tesztelgetes. Valtogatod a zenet ABX vaktesztel es fulelsz hogy mi az elteres. A valosagban persze ez igy sosem zajlik le. Fogod es elinditod mondjuk az autoradiod es pont. Vagyis egy magas bitrate lossy meg egy flac kozott azert egyszeru a valasztas szerintem ha erdekes a tarhely vagy savszelesseg. A hozzaszolasokat vegigolvasva, nekem kicsit ugy tunik hogy tobben szeretnenek elesen hallani, mint ahanyan erre valoban kepesek esetlegesen. Hardverek tekinteben meg egyenesen.... Szoval tobben "kritizaljak" a softwaret pedig lehet hogy a hardverukben van gyengebb pont is. Es a vegere. Nem tartom kizartnak hogy egy - 10db-es szobaban millios cuccal lehet 20/20-as ABX tesztet csinalni.

    MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

Új hozzászólás Aktív témák