Új hozzászólás Aktív témák

  • polika

    senior tag

    Az a vicces hogy ti azon vitatkoztok hogy drága vagy sem. Én meg azon tűnődöm hogy egy DVD kb mennyi ideig képes tárolni az adatokat. Szerintem ez egy komoly probléma hogy archiváljunk fontos képeket a digitális korszakban, és a CD/DVD nem igazán megfelelő erre. Nem a karcolásoktól félek, hanem egyszerűen 2-3 év után nagyon sok korong mehet a kukába mert olvasási hibás (nem az egész felület, de ha pont ott van az a kép akkor szoppancs). Pedig én is verbatimot meg nem noname CD/DVD-t használok és tokban vigyázok rájuk nincs agyon használva stb.

    Nem rossz megoldás egyébként simán merevlemezre elmenteni egy külső rackes megoldás, annyira olcsók a merev lemezek hogy GB-ra olcsóbban jön ki az ember mintha DVD-n vagy CD-n archiválna.

    1TB ~= 1000Gb sata = 20700Ft -> 1Gb = 20.7Ft
    1db Verbatim DVD ~= 4.7Gb = 300 Ft -> 1Gb = 63.8Ft

    Olcsóbb, szerintem ha külső lemezként nem állandóan pörög hanem havona 1x feldugja az ember a gépre és archivál aztán a fiókban vár akkor hosszabb ideig jó. Természetesen nem biztos hogy a monstrum 1Gb-os a jó megoldás mer ha bekrepál akkor az nagy bukó lehet de több kisebb is olcsóbb, plusz felparticionája az ember, ill lehet 2 hordozón is ugyanazt lementeni (mint ahogy sokszor pl egy esküvői DVD-t nem egy példányban őriz az ember) és még úgy is árban van.

    Egy extra meghajtót amire átthúzza az ember az adatokat (gyorsabb is mint a DVD írás) meg még egy mama is el tud navigálni... :U

Új hozzászólás Aktív témák