Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #32839680 #3 üzenetére

    Nem is. Korábban mindig két embert felelt a terméktervekért és a stratégiáért. Otellini mellett például Justin Rattner volt, aki ezeket intézte, és azért volt két ember, hogy meg tudják egymással vitatni a döntéseket. Csak Justin Rattner ugye Krzanich vezetővé választása után otthagyta a céget, majd Krzanich kinevezte saját magát a helyére. Ezzel gyakorlatilag a kétpólusú menedzsment megszűnt. Azóta (Krzanich kilépésével/kiléptetésével) Mike Mayberry vette át Rattner régi pozícióját, és volt egy olyan átalakítás, hogy CEO és CTO soha többet nem lehet ugyanaz a személy az Intelnél.

    Egyébként önmagában nem ez volt a gond az Intelnél. Krzanich hatalommániás volt, ez világos, és sokan nem szerették. De ugye konkrét belharcot is generált azzal, hogy Perlmuttert elküldte, és emiatt lassan felálltak a cég legnagyobb koponyái: Renee James, Joel Emer, Rani Borkar, Kirk Skaugen, Keshavan Tiruvallur, Doug Davis, Andrew Lauritzen, François Piednoël. Egyszerűen nem értettek egyet azzal, hogy az új CEO első intézkedésként bosszút állt az ellenfelén. Ez volt a legfőbb probléma, mert egy rakás komoly szakember és mérnök ment el így az Inteltől, egy részük pont a TSMC-nél landolt. Krzanich pedig feltöltötte az állományt izraeli frissdiplomás gyerekekkel, ők sajnos nem tudtak úgy tervezni, mint az öregek, látszik is a 10 nm-es eljáráson.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #32839680 #33 üzenetére

    Hogyne persze. Krzanich ilyen szempontból okos volt. Eladta a cég jövőjét a rövidtávú eredményekért, ráadásul úgy, hogy sok részvényes még tapsolt is hozzá. Kihasználta az emberek pénz iránti vágyát, de nyilván amikor már látszott, hogy nemsokára beleömlik a szar a ventibe, akkor elég gyorsan kiderült, hogy tizenx éve félrekúrt. :D

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tha_answer #61 üzenetére

    Nem a részleg helye a lényeg, hanem az, hogy kik dolgoznak ott (illetve már kik nem). Perlmuttert azért volt hiba elküldeni, mert izraeli származású, és pont az izraeli csapatnál baszta ki a biztosítékot, hogy származás lényeges szempont az Intelen belül. Erről egy francia lap. Volt egy időszak, amikor azt pletykálták a cégen belül, hogy Perlmutter azért nem lehetett CEO, mert izraeli, de ami igazán felkorbácsolta a kedélyeket az az volt, hogy Krzanich első intézkedése volt Perlmuttert elküldeni, majd jelezte, hogy aki Perlmutterrel van, az mehet vele együtt. Erre nem az történt, hogy egy csomóan beálltak segget nyalni, hanem fogták magukat és felálltak, hogy akkor ők is mennek. És itt veszített az Intel egy rakás komoly mérnököt. Főleg az izraeli csapatból. Sokan már a TSMC-nél dolgoznak. A helyükre Krzanich friss diplomásokat rakott.

    Most amúgy elég sok indiai van az Intelnél, Renduchintala, Koduri, stb. Ők felelnek leginkább a technológiai fejlesztésekért. Renduchintala amúgy elég okos, tehát rá lehet építeni. Simán neki kellett volna az új CEO-nak lennie, de hát nem amerikai, ez van.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tha_answer #65 üzenetére

    Valószínűleg a tehetős befektetők között van pár "USA a csúcslegjobb" felfogású ember. Ezt innen sose lehet megérteni. Az ilyen "elvek" jelentik a legnagyobb veszélyt ezekre a cégekre, mert nem a legjobb opciót választják.

    Jelenleg most az van, amit Renduchintala mond. Keller és Koduri a beosztottjai. De azt én is megnézném, hogy Keller milyen procit csinálna, mert utoljára a K8-on dolgozott, ami nagy teljesítményű dizájn volt. Azóta csak kis teljesítményű dizájnokat tervezett, illetve specifikus lapkákat.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák