Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz dchard #9 üzenetére

    Ennek nagyon gyakran az eszközre köthető végpontok száma volt az oka.

    Modem/bdrige módban, gyakran csak egy vezetékes eszköz köthető rá és az megkapta a szolgáltatói nyilvános IP címet is (pass through).
    Ha nem jól csinálták meg és több eszköz csatlakozhatott rá, akkor az mind kapott külső külön nyilvános IP címet is.
    Tehát ha ez így maradna elfogyott volna a kiosztható IP cím tartományuk. :)
    Ezért inkább tiltották a fuknciót gondolom.

    Aztán később már máshogy meg tudták oldalni másféle korlátozásokkal és működéssel ezt.

    Nekem még anno az elején volt olyan szitu, hogy bridge módban 3 eszköz volt a neten, mindegyik külön nyilvános IP címmel és mikor másoltam egyikről a másikra akkor a UPC hálózatán is átment az egész forgalom. :DDD (Ekkor tűnt fel, hogy valami nem jó és néztem jobban szét a modem beállításai között. :) )
    Lassú is volt... mivel ugye helyi routing nem volt, meg nekem se volt saját routerem, mert felesleges volt.
    Szóval nekem meg épp jól jött, hogy be tudtam kapcsolni a router módot és hogy volt ilyen. :D

    De ez sok évvel ezelőtt volt, azóta gondolom megoldották jobban/normálisan.

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz dchard #9 üzenetére

    és (#54) fogtunder:
    Sajnos nem lehet modem módba kapcsolni. Vagyis lehet, de akkor nem fog működni az eszköz semennyire sem és bentről úgy látják majd, h minden rendben. 3 ilyet sikerült tönkretenni és több mint 10 napig nem volt netem, mire visszakaptam egy ubeet, azzal működik most, ahogy korábban is.

    (#50) lajthabalazs :
    Hatalmas respekt, szerintem igen sok embernek a szívéből szóltál! Egyébként felhábórítónak tartom, h köteles vagyok használni a csilli-villi szerintük szipi-szupi szarjukat, holott azt adnák nekem, amire szükségem van és ezt meg mondjuk többlet szolgáltatásként adnák annak, aki igényli.

    Tényleg emiatt nem lehetne a fogyasztóvédelemhez fordulni? :F :Y

Új hozzászólás Aktív témák