Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laposonly11

    senior tag

    válasz #93448704 #22 üzenetére

    Végülis a gondolkodásomat, tehát a döntéseimet a tudásom mennyisége és mélysége/minősége határozza meg.
    De szerintem semennyire nem jutnak, egy gépet nem hajt semmi, sem éhség, sem félelem, sem bolgogság stb. a szabadakaratról, vagy a magasabb, lelki szintű Istenkereső cselekvésről már nem is beszélve. A gép, bizonyos primitív feladatokat fog ellátni a programozása után, e nélkül viszont semmit. Lényegében egy primitív állatot, hangya szintjét lehet hozni, de nem többet, amire ha emberi életeket bíznak, akkor az furcsa és veszélyes lehet.
    Logikailag egy gép arra a következtetésre juthat, mint ahogy láttuk ezt már, nem egy ilyen jellegű filmben (Terminátor, Mátrix, stb.), hogy a terjeszkedő, természetpusztító és pazarló ember, egy parazita egy vírus, és jobb a bolygónak és az "embernek is", ha kiirtanak minket, vagy kontroll alá vonnak.

    Bár szerintem azért a mérnökök olvasnak Asimovot:

    1. A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben, vagy tétlenül tűrnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.
    2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberi lények utasításainak, kivéve, ha ezek az utasítások az első törvény előírásaiba ütköznének.
    3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik az első vagy második törvény bármelyikének előírásaiba.

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák