Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz ->Raizen<- #4 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a kettőnek (a játék kiadása, valamint a Steam szolgáltatás) ilyen formában van köze egymáshoz. :N

    Mindenesetre tény, hogy nagyon bejött a Valve-nek az egész Steam. Tulajdonképpen a 21. század egyik legjobb üzlete lehet. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz janeszgol #34 üzenetére

    "Van GoG és Uplay regisztrációm néhány játékkal, de őszinte leszek: a Steam a kedvencem. Az mindig aktív, minden héten nézem a kedvezményeket. A másik kettőre sokszor az ingyen játék sem hozza meg a kedvem. Oké a GoG-on sok az RPG és annak örülök."

    A Steam-et nem lehet összehasonlítani az Uplay és Origin felületekkel, mert azok üzemeltetői teljesen más stratégia mentén alakították ki a szolgáltatásukat.

    Szerintem soha nem is volt céljuk konkurálni a Valve-vel, hanem inkább egyfajta "exkluzív klubot" akartak kialakítani a saját vásárlóik számára. Ennek pedig tökéletesen megfelel mindkét felület a maga játékkínálatával, akcióival, hírleveleivel, "extráival".

    Én különféle Bundle csomagoknak köszönhetően regisztráltam mindkét helyre, és rendelkezem jó pár játékkal, amelyekre talán egyszer időm is lesz. Manapság, egy IT iránt, a számítógépes játékok iránt fogékony harmincas-negyvenes éveiben járó felnőtt ember számára az idő a legértékesebb. Sajnos nagyon ritkán jutok oda egy-egy számítógépes játék elé! :N (És hát szerencsére sok más hobbim is van...)

    Amennyi időt eddig fordítottam a Uplay-re, azt gondolom, hogy a célját tökéletesen ellátja.

    A GoG viszont már "más lapra tartozik". Bár sok retro rajongó veterán számára bizonyos csalódást jelentett, amikor elindultak az új játékok forgalmazása irányába, be kell látni, hogy üzleti szempontból jó döntést hoztak.

    Igaz ugyan, hogy néhány év késésben vannak a Valve szolgáltatásához képest, de a rendszeres akcióik, az aktív (és reszponzív) fórumuk, hozzáállásuk, valamint a Steam klienshez minden szempontból nagyon hasonlító "GOG GALAXY" kliensük és szolgáltatásuk tartalmaz kellő innovációt, és sok lehetőséget is rejt magában.

    Egyértelmű, hogy ők is azon az úton indultak el, mint a Valve anno, és azt gondolom, hogy ez tulajdonképpen egy nagyon jó irány. Nem biztos, hogy céljuk "letaszítani a trónról" a Steam szolgáltatást, de már a közeli jövőben, 1-2 éven belül egy nagyon nívós konkurenciája lehet a GOG minden szempontból. :K

    Ezzel pedig a vásárlók, a "gamer"-ek járnak igazán jól. ;)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák