Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vittorio7

    őstag

    válasz r00r1 #37 üzenetére

    Ha csak ők lennének ott?! ;] :DDD Vastag az a zseb, és kevés a gerinc az országban.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz r00r1 #37 üzenetére

    "tudod ezzel az a baj, hogy a jóléti államban az egyszerű gyári munkás is megél EMBERHEZ méltó módon. Itt meg örülj, ha van hova bemenni...
    Ja: és a jászfényszarui Samunál nem a koreaiak a genyók (közöttük is van), hanem a magyar középvezetők. Ott naponta hülye vagy, hülye vagy, ráadásul úgy ordítva, mint a fába szorult féreg..."

    A magyarok sajnos ilyenek. Magyarnak magyar a legnagyobb ellensége, és ez egészen megdöbbentő :(. Amúgy mint ahogy írtam is, ha rajtam múlna, én leginkább a munkakörülményeken javítanék. Nem csak itt, tőlünk keletebbre mindenhol. Nyugaton (többnyire) azért érték az ember, nálunk és keletebbre már sajnos nem. A relatív fizetésen viszont nem lenne érdemes javítani, ez a realitás. Betanított munkás igenis minimálbér körüli összeget keressen, de persze normális környezetben normális munkatempó mellett. Ha nem tetszik neki a minimálbér, akkor tanuljon. A(z elvi) lehetőség mindenki előtt adott, csak - nyilván - nem mindenkiben van meg erre a képesség, kapacitás. Az ilyen emberek alkalmazottként minimálbér körüli összeget fognak keresni. Az már egy másik sajnálatos ügy, hogy a minimálbér, meg úgy általában a fizetés Magyarországon (de akár úgy is mondhatnánk, hogy az abszolút bér) nagyon keveset ér az árszínvonalhoz képest, míg azért nyugatabbra (a legtöbb helyen, esetben) még a jómunkásember is viszonylag becsületesen meg tud élni. Bár én még viszonylag fiatal vagyok, de nem hinném, hogy megérném a magyar fizetések árszínvonalhoz képesti érdemi javulását - sőt, szerintem inkább romlani fog a helyzet :(, de ne legyen igazam.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák