Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Én is mindig végigtolom az első küldetést mikor kijön egy patch vagy egy új VGA driver, de az 1.0.0.3 és cat 9.4 kombó után már inkább le is töröltem a gépről (a lemez azért még nem ment kukába).
    Az a gondom, hogy a CPU-m szerintem elég is lenne a játszható FPS megteremtéséhez, épp hogy a VGA-mmal van a baj, ami minden más játékhoz elég, ezt az egyet leszámítva.

    Ha natív 1920x1200-ra rakom a felbontást, akkor rögtön minden csúszkát tolhatok is 0 közelébe, és High opciókról se nagyon álmodozhatok, ha be akarom tartani a 486Mb-ra szabott limitet (mert 493-ig is elengedne, csak ott már bepirosodik és baszogat).
    Így végül is futni fut a játék, játszható is lenne, csak szar a képminőség. Ha meg nomemrestrict kapcsolóval indítom, és betolom Hihg-ra, meg csúszkákat fentebb, és megszalad a memóriaszámlálója 1000 Mb köré, akkor eltűnik a textúrák ~70%-a, a maradék fele pedig alacsony felbontásban virít az átlátszó talajszint felett a levegőben lógva.

    Ha szeretnék kimaxolt grafikán játszani (szerintem maga a GPU bírná) szükségem lenne egy 2Gb VRAM-al megáldott videókártyára. Na de fogok én 1 játék miatt használt árban eladni egy fasza kis VGA-t, és venni egy újat több memóriával ami ~20k-val drágább új és új közt is (használtan eladom, de nem találok sehol használt 2Gb-os 4870-est...)?
    Legközelebb DX 11-es VGA-t veszek majd, na de még abból is necces lesz majd 2Gb-osat venni 1Gb-os helyett, csakhogy a GTA4 is elfusson rajta.
    Akkor meg majd kiderül, hogy maxolt grafikán mégsem elég a 2Gb RAM se, mert hiába vág egybe, hogy akkor esik szét a kép, mikor túllépem a kikvótázott limitet, hanem más a baj. Meg ha a VGA oldalán nem lesz limit, akkor mégis elkezd majd lagolni CPU oldalról, és még ha 4 magos perint tennék a lapomba addigra, hát az se elég, tuningolt core i7 lenne a minimum hogy tényleg élvezhető legyen. Aztán még 1 év, és mire olyan gépem lesz. Na, addigra már tök mindegy lesz hogy medium vagy high grafikán játszom, a kortársakhoz viszonyítva így is úgy is szarnak számít majd a grafikája.

    Terveznek amúgy megjelentetni 1.0.0.4-es patchet a közeljövőben?
    :)) :)) :)) :)) :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák