Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz lezso6 #6 üzenetére

    Annyiban van benne igazság szerintem is, hogy ha normális teljesítményt akarsz összerakni (nagyobb méretű VGA, ATX táp, jó hűtés stb.) és nem akarod megfőzni sem őket (például kicsit is komolyabb vízhűtés), valamint a gép hangja is számít, akkor a végén már majdnem uATX méretnél vagy lásd Bitfenix Prodigy, vagy a linkelt Corsair 250D miközben uATX-el sokkal-sokkal kevesebb kompromisszumot kell kötnöd (például 4 RAM, SLI/CF lehetősége, nagyobb fajta procihűtők könnyű használata stb.) és általában az ITX jóval drágább is alaplapban (például az ASUS P8Z77-M Pro lapom 28k volt, amikor az ASUS P8Z77-i 52k volt, miközben tudásban az első felette van).

    Én is nagyon bele voltam bolondulva az ITX-be, majdnem be is vásároltam belőle (Prodigy volt a kiszemelt a vízhűtés és a hosszú VGA, valamint a már rendelkezésemre álló 550W-os nagyon csendes táp miatt), de aztán a sok megkötés miatt végül lett egy uATX gépem, ami nagyságrendileg 1-4 centivel nagyobb csak minden irányban, mint mondjuk egy Prodigy, de olcsóbb is annál (a különbségből vettem plusz 8 GB RAM-ot és egy Mugen 2-t), miközben a gép összesített tudása nagyobb az ITX-es társáétól (ahogy fentebb már írtam + például belefért egy 7970 DC2-es, ami a 3 slot miatt kevés ITX házba fér be).

    Ettől függetlenül én is mindig elcsábulok, ha ilyen hírt látok, hogy na a következő majd ITX lesz, de amikor az észérveket is figyelembe veszem, mindig meg maradok ezen a szinten. Pár centiért túl sok kompromisszum és túl sok plusz pénz. Mondjuk kisebb teljesítmény kategóriában nagyon jó ötleteket láttam szerte a neten ITX méretben. A fentiek szigorúan magánvélemények, természetesen. Nem ítélem el aki beleszerelmesedett a kategóriába. :N

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Mercutio_ #22 üzenetére

    Igen így értettem én is. Vagyis nem mond ellent az én véleményem a tiédnek. Ha valaki megelégszik egy ""közepes"" teljesítménnyel, annak tökéletes lehet egy ITX gép is. De aki igazán komoly gépet akar összerakni magának, annak valahol kompromisszumot kell kötnie, ha pedig ezt nem akarja, akkor már legtöbbször szűk keresztmetszet az ITX méret. Én pont az általad említett határon voltam, épp ezért billentem át uATX méretosztályba. Ha mondjuk egy jó HTPC/alap játék/mindenes gépet szeretnék összerakni, már nagyon-nagyon csábító lenne az ITX méret, például az általad említett komponensekkel is. De sajnos az én pénztárcám nem enged meg két gépet. :(

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz franc0 #24 üzenetére

    "egy kellemes középvezetői órabérrel, mondjuk 10000 forint/óra. Hol éri ez meg öreg?"
    Mondjuk ilyen keresettel bárhol/bármikor. És szerinted hányan keresnek így ebben az országban? Aki már ennyit keres az fizet érte annyit, hogy ne nagyon legyen kompromisszum. :U Amúgy meg ilyen keresettel 2 nap alatt megkeresném a jelenlegi havi béremet. Szép. :B A többit Mercutio_ leírta.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Neovenator #47 üzenetére

    Persze tiszta sor. Én a felsorolt alkatrészekhez mondtam, hogy azokhoz egy ITX ház már közel uATX méretet eredményezne. Ezért is említettem a Prodigyt és a 250D-t. Amúgy igaz. Nekem is volt nagyon kis méretű házam amit csináltam és az elég messze volt a uATX mérettől. ;)

    (#48) daa-raa: utálom a szarkazmusba oltott kioktató hangnemet. Tudom, hogy honnan indult az ITX és tudom, hogy nagyjából mire való. De mivel szóba került, hogy esetleg valakinek csak egy gépre futja és azt szeretné minden célra használni, így jogos volt a gondolatmenet, hogy mire nem jó, mire nem lehet használni, hogy ezt is figyelembe lehessen venni, mint véleményt. Nehogy valaki pusztán tetszésből, szimpátiából rossz irányba induljon el.

    A "Prodigy nem valódi mITX" meg hülyeség. mITX alaplapot teszel bele? Azt. Akkor mITX gép. Ennyi. Az, hogy nem praktikus pont a méretek miatt, hogy sokkal kisebb mITX gépet is össze lehet rakni az már egy másik kérdés, ahogy az is, hogy más filozófia áll mögötte, mint az eredeti ős mögött. Ettől függetlenül mITX és kész. A szabvány sehol sem ad megkötést a befogadó ház méreteire. Szóval, hogyha holnap kihoznak egy Corsair 900D méretű házat, amibe csak mITX alaplapot tudsz beletenni az is mITX ház lesz. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #65675776 #50 üzenetére

    Aki egy géppel akar megoldani mindent, az ne mITX-ben gondolkodjon. Arra ott van a mATX, feltéve ha a méret is számít.
    És nem ugyanezt mondtam én is? :U Végig arról beszéltem, hogy ha valaki egy all-rounder, ténylegesen mindenes gépet akar összerakni az jobban jár, ha nem mITX méretben nézelődik (természetesen egy bizonyos (igen magas) teljesítmény igényszintet feltételezve), arra jobb egy "alig nagyobb" mATX, feltéve ha abból elég kicsi házat választ (mert ugye ahogy említed feltételezzük, hogy a méret számít, így mITX-el csak kisméretű mATX-et érdemes szembe állítani, például az egyik kedvencem). Minden más simán kihozható mITX-ből is, ahogy már Mercutio_ is felvázolt egy átlag felhasználásra tökéletes gépet, de persze annál jóval erősebbeket is ki lehet hozni nem túl nagy erőlködéssel. És akiknek beleférnek a megkötések azok bizony hatalmasakat nyerhetnek a gépük méretein. :K

    Nem szabványokról beszélek, hanem koncepciókról.
    Én ezt értem és éppen ez az. Írtam is ("más filozófia áll mögötte, mint az eredeti mITX mögött"), de akkor is csak elvi szempontból mondhatjuk, hogy "nem valódi mITX" valami, ha egyszer minden más szempontból igenis az. És mivel, ahogy te is mondod, ez nem szabvány, csak koncepció, innentől kezdve "valódi mITX"-ről beszélünk, hiszen csak olyan rendszert tudsz belőle kiépíteni, nem? Nem azzal vitatkozom, hogy az eredeti koncepcióba belefér-e, vagy sem? Hanem azzal, hogy nem lehet valamire azt mondani, hogy például nem mITX, ha egyszer az. A Prodigy például lehetett volna jóval kisebb is igaz, de nem lett. Ettől még nem lesz mATX, csak egy bazinagy mITX. :B

    Na most szólj hozzá, a mITX-et nem erőművekhez alkották meg. Milyen meglepő, hogy erre a célra nem is felel meg
    Ki mondja, hogy nem felel meg? Nagyon is megfelel. Kérdés, hogy milyen igényeknek kell megfeleljen és milyen kompromisszumokat kell kötni? Lehet nagyon bitang gépet összerakni belőle, nagyon kis méretben, van rá pár ezer példa szerte a neten, szóval így kijelenteni, hogy nem felel meg elég erős. Legfeljebb nem teszel bele 4-5 HDD-t, vagy nagyobb méretű ATX tápot stb., de ettől még megfelelő erőművet ki lehet belőle építeni, csak épp bizonyos megkötésekkel. Akinek ez elfogadható, annak simán megfelel mindenes gépnek egy mITX is, akinek nem (például jelenleg nekem), annak meg nem. Nem lehet ezt így egyetemlegesen kijelenteni. Elég sok mITX építő kolléga van közöttünk (itt PH-n is, meg szerte a világban is) magyarázd meg nekik, hogy amit csinálnak az hülyeség és nem illik a koncepcióba. Az mindenesetre látható, hogy hatalmas kereslet lett az egységnyi teljesítmény minél kisebb helyre történő bezsúfolására és ha a költségvetésem engedné én is jót szórakoznék egy ilyen gép összerakásával, addig amíg ez nem így van, addig számomra is sokkal jobb alternatíva a mATX.

    Ha meg a felhasználók és a piac sem látnának benne potenciált, akkor nem születnének az újabb és még újabb ilyen irányú termékek.

    Én eredetileg is épp ezért csak azt mondtam, hogy ennek ára van szó szerint is (pénz), és átvitt értelemben is (2 RAM, relatíve kevés HDD, processzorhűtő korlátozások sok ház esetében, ezért soknál szinte kötelező a vízhűtés stb.). De azt nem mondtam sehol, hogy lehetetlen, sőt még igazából nagyon nehéznek sem nevezném, 10 perc alatt összelegózható egy nagyon erős mITX gép.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #65675776 #68 üzenetére

    Akkor az első pontban kissé elbeszéltünk eddig egymás mellett. (Az az Antec ház meg tényleg kultúr.) Én is így érzem. :K

    Azért a hatlamas nyereség érdekes kérdés. Egy SLI-s konfig vs egy single VGA-s. Már teljesen más a helyigény. Épp ezért mondtam, hogy akinek beleférnek a kompromisszumok..... Ami például lehet egy SLI/CF vs. single VGA is. Azok sokat nyerhetnek méretben és természetesen ATX-ről ITX-re váltás volt a középpontban, arról is beszéltem, azt is linkeltem. És a fotón elég egyértelműen nyert a srác. Lazán hatoda lett a térfogata a gépének.

    csak ilyen kialakítással a lap valószínűleg igen hamar el fog főni. Az igénytelenül belehányt meghajtókat inkább nem is minősíteném.
    Nem sok SG05-ben meghalt alaplapról hallottam, de bármi lehet. Az igénytelenül beledobott meghajtók nekem is rejtélyek. De egyébként csak egy gyors képkeresés volt. Vannak sokkal igényesebb nagy-teljesítményű SG05-ök is (egyik, itt egy másik Titánnal ;] , egy ATX tápos régebbi projekt, vagy ez a kis fehérre festett dög).

    Önellentmondás az egész.
    Annyiban továbbra sem értek egyet, hogy ha eldobnák ezt a koncepciót, akkor csak jóval nagyobb gépekben lehetne ekkora teljesítményeket összerakni. Nézd meg az SG05-ös gépeket mennyivel nagyobban tudnád csak összerakni. Például itt van egy SG05 kontra normál ATX ház összehasonlító kép, vagy itt egy másik is. A megkötésektől eltekintve miért lenne elvetélt ötlet, hogy egy harmadakkora házban is lehet erős gépem?

    És ez szerintem hobbi is, nem csak azt kell nézni, hogy mennyi az észérv mellette, vagy ellene, hanem a "meg tudom csinálni" motiváció is elég erős. Ezért vonzott engem is, amikor anno belekezdtem a plexis ITX házamba.

    az egyik ATX, amásik mATX. Érdekes módon a kettő pont ugyan akkora
    Nagyon elvetélt mATX lehet az, ha az ATX lap kontra mATX lap méretbeli különbségéből származó előnyt sem tudták hasznosítani. Az már olyan lehet a mATX-ek között, mint akár az SG05 a valódi mITX házak között. :B Mondjuk én egy elég nagy házról váltottam át Core1000-re, így nekem látványos volt a különbség.Egyébként széles a spektrum tehát előbb, vagy utóbb elkerülhetetlen, hogy a különböző kategóriák valamennyire át ne fedjék egymást. Nem akar egyik gyártó sem piaci űrt hagyni.

    nem értem mITX házba miért normál ATX táp megy, de igazából már a mATX esetén is bőven elég lenne az SFX/TFX.
    Nem szívesen dolgoznék, ülnék mellette egész nap. Sajnos mind a mai napig nincs igazán csendes SFX táp, már persze ha az ATX tápokhoz hasonlítjuk őket. :N Paneltáp és társai megoldások lehetnek mondjuk ITX esetében, de ott meg ugye a leadott teljesítmény elég szűkös.

    A linkelt Lian-Li házat már én is néztem, okosan ki van alakítva, csak az az előre-lefelé fújó táp nem túl szimpatikus. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák