Új hozzászólás Aktív témák

  • GadgetMAN

    csendes tag

    Elég vicces volt ezt végigolvasni.
    Főleg azt az értelmes hozzászólást, hogy a híres "Seagate" megbízhatóság. Nem kell megvenni az áfacsalt szart és máris nem lesz probléma. Megjegyzem egyedül a Seagate az, aki ad adathelyreállítási garanciát a cuccaihoz. És az egyetlen gyártó, akinek a lemezeit az AVID beépíti a rendszereibe. Ha bemegy valaki egy szerverterembe a lemezek 90% Seagate... Szóval ennyit a megbízhatóságról.

    Túlhaladt rajta a technika? Nem hinném. Egyre gyorsabbak és egyre nagyobb kapacitásúak. Majd ha lesz 12TB-os SSD, hasonló árban, akkor majd cserélek én is.
    Megjegyzem a QNAP-nek van egy nagyon logikus koncepciója, pakolj bele rakatnyi HDD-t és használd az SSD cachet. Szerintem elég jó megoldás.

    Az "olcsó HDD akarok" hozzáállás miatt javasoltak kedves barátomnak az egyik nagykerben Blue-t a NAS-ba. Sajnos ő nem értett hozzá. De talán az itt jelenlévők ne már ennyi korlátolt hozzászólásokat írjanak! Inkább az elvégzendő feladathoz kellene választani lemezt. Logikusan nem fogok egy Barracudát belerakni egy NAS-ba, de egy Ironwolfot sem egy desktopba. Mert egyszerűen nem arra van. És az ára is más.

    Azzal ugyanakkor nagyon is egyet tudok érteni, hogy a piac átalakulóban van. Főként a felhő és a NAS szolgáltatások miatt az emberek a "szervereikbe" szerelik a winchestert. A laptop, desktop meg egyebekbe az SSD-t. Teszi ezt kb. minden átlagos felhasználó.
    Számomra a kérdés igazából az, hogy mikor fogják felismerni, hogy privát adataiknak nem elég a sima ingyenes tárhely és mikor állnak majd választási opció előtt, hogy otthoni NAS-t vegyenek, vagy bővítsék online tárhelyüket pénzért.

    Én kipróbáltam a Seagate héliumos verzióját, valóban gyors, ugyanakkor drágább is. Valamit, valamiért. Ez van.

Új hozzászólás Aktív témák