Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Czeky #63 üzenetére

    Az egeres topikban kérdezd meg szerintem, van az összefoglalóban egy nyolc pontos lista, ami alapján ajánlanak. Általában talán a G Pro X Superlight örvend a legnagyobb megbecsülésnek. De ha az neked túl kicsi, drága, stb., akkor esélyesen nem az lesz az ideális.

    Nekem az vált be, nem csak egereknél, hogy idővel kipróbálgattam magamnak a szimpatikusnak látszó eszközöket.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Czeky #63 üzenetére

    "más márka nem játszik"

    Fölösleges ennyire lekorlátoznod magad, nem egy gyártó kínálata köröket ver a Logira, aki még a legdrágább modeljeinél is kőkeményem megtermékenyíti a filléreket, miközben már némelyik alig ismert kínai/koreai brand is A-tól Z-ig prémium komponensekből építkezik.

    Amúgy

    G PRO X Superlight
    G305 (Energizer Ultimate Lithium AAA elemmel + egy galacsin alufóliával 82 gramm, nem 99)
    G303 Shroud Edition

    Aztán ennyi. Ott van még a G102/G203 (ugyanaz a kettő), de a 82 grammjával nagyon elvault konstrukció, és nem sokkal többért klasszisokkal jobb egerek vannak. Vagy a jelzett elemmel a wireless G305 is ennyit nyom a mérlegen, szóval...

    Mindegyiknél kalkulálj bele egy szett Corepad/Hyperglide/Tiger ICE talpat, mert a gyári gagyi. A potenciális mikrokapcsoló cserére sem árt felkészülni, mivel az sem a Logi erőssége (és ilyenért nem éri meg garanciáztatni, mert küldözgetsz, egy csomót várhatsz, és ugyanazt a fost rakják bele, mint ami eredetileg benne volt), mert egyrészt jellemzően filléres Omron (20M)/(50M)-eket használ, másrészt alul is feszeli őket. Kapcsolónak Kailh GM 8.0 vagy TTC Gold Dustproof. Ha szereted a picit erőteljesebb kattintást, akkor Kailh GM 4.0.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Czeky #70 üzenetére

    Van MX500-am, fincsi japán Omronokkal és Corepad talpakkal, de nem eladó. :D Az egyetlen bibije, hogy egy MX518 v1 felső burkolata van rajta, ezt majd idővel szeretném cserélni az eredetire (ha esetleg találsz egy halott MX500-at alkatrésznek, dobhatsz egy privit :D) .

    Amúgy szerintem máig a Logi legjobb modelljei az MX300-zal karöltve. Avago ADNS-A2020 szenzor <3; még 8 bites adatsáv, de ebből kifolyólag ha 500 vagy 1000 Hz-re húzod a polling rate-et, az alap 1 m/s-os prefect control 3,91 m/s-ra nő. 2002-ben. Mintha egy másik egeret fognál kézbe. Van egy kis angle snapping, de nagyon nyers (ez itt egy pozitív jelző) érzete van az érzékelőnek; ha elég a 400 cpi, és hajlandó vagy mókolni a manuális USB hackkel, a mai napig első osztályú opciók.

    A görgőik recsegősek, de ez már újonnan kibontva is ilyen volt (szóval gyári spec, nem hiba; a nemrég megjelent G MX 518 Legendaryben is ilyen), viszont még most is recseg. : > Sokan nem kultiválják, de én szeressem.

    És legendásan tartósak; az MX300-amban például pár hónapja lettek csak cserélve a kapcsolók Omron D2F-01F-ekre (nem azért, mert elhaláloztak!, csak gondoltam, megérdemli – tengerészkék Paracord 550-et is csupán ezért kapott, mert a kábelével sem volt semmi baj), ami azért durva egy HÚSZ éves eszköz esetében. Jó, nyilván nem mind a 20 évet töltötte aktív használattal, de akkor is.

    Szerintem a négy, valaha gyártott legjobb Logi egér az MX300, az MX500, a G305 és a G PRO X Superlight (trackball vonalon meg a Trackman Marble; az is elnyűhetetlen), de az első kettő elképesztő tartósságát már nem célszerű az utóbbi kettőtől elvárni.

    "Na mindegy, beérem egy Microsoft Intellimouse-al is"

    Az is akad a sufni tövén; egy fehér Intellimouse 1.1a SteelSeries Edition, meg egy szintén fehér Intellimouse Explorer 3.0 SteelSeries Edition, mindkettő D2F-01F-ekkel, parakábellel és Corepad talpakkal, hehe. :D Egyébként szerintem a valaha tapasztalt legjobb klikkelési érzetet ez az Intelli 1.1 produkálja az említett japán switch-ekkel (számomra); valami nagyon durván jó.

    "A switch tippeket pedig utólag is köszi!"

    Nincs mit. A japán Omron D2F-01F-eket csak azért nem mondtam, mert azoknak picit magasabb a szára, mint az átlagnak. Emiatt egyes egerekben pl. a pre-travel csökkentésére is jók, de akad egy-két olyan jószág is, aminek túl feszessé teszi a gombjait reszelgetés nélkül, és ennél a három Loginál pont nem tudom, hogy kell-e vele machniálni (azt igen, hogy a sima G PRO Wirelessnél kell).

    Zárójelben megjegyzem, hogy a TTC Pink is lehet opció, az eléggé hasonló a TTC Gold Dustproofhoz.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Czeky #73 üzenetére

    "Egyetértek, igencsak kellemesek a gombjai."

    Na de D2F-01F-ekkel, nem a gyári Panasoinc box switch-ekkel. : > Vagy neked is japán Omronok voltak benne?

    "Van is egy Microsoft Natural Keyboard Elite-em,"

    Itt az eredeti Natural Keyboard van a vintage vasakhoz. Még 2019-ben sikerült összeszedni; full dobozosan, megkímélten nem lehetett otthagyni cakkpakk 7000-ért. Nagyon régóta akartam egyet. :))

    Egen, ez a termékvonal: MX500 -> MX510 -> MX518 v1 -> MX518 v2 -> G400 -> G400 "v2" -> G400s -> G MX518 Legendary

    Méret, forma és tömeg mindnél egyezik. A legjobb az MX500, második a Legendary (azért mégiscsak HERO szenzor), aztán az MX518 v1. A G400-asok a leggyengébben sikerültek a pakkból.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Czeky #75 üzenetére

    Igen, ha jól emlékszem, mindnél lehet csereberélni az alkatrészeket, bár az MX500 Legendaryba költöztetésének nem sok értelmét látom.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák