Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adammkaa

    senior tag

    válasz dchard #2379 üzenetére

    Értem, köszi a segítséget, de az én esetemben (5 megás netet rendeltem) és elvileg valami szerelő mondta hogy ennyit bír a hálózat, de ez mindegy is mivel 5megát rendeltem így nem kell kicserélnem a utp kábelre az egészet mert meglesz a sávszélesség gondolom, ha meg meglesz akkor felesleges cserélni ha nem, akkor beszerelés után kérjem el a szerelő telszámát, és későbbi időpontba kérjem meg hogy cserélje az egészet a modemig megszakítás nélkül utp kábelre? El szokták vállalni? A szerelők szoktak magukkal hozni ilyen kábelt esetleg, szóval arra van lehetőségem szerinted hogy mikor jönnek azzal nyissak hogy a modemig UTP kábelt kérjek megszakítás nélkül?

    Nexus 5 Black

  • AstraCDX

    senior tag

    válasz dchard #2379 üzenetére

    "Ezért érdemes a telefonhálózatot legalább a modem és az átadási pont között minimum fali UTP kábelre cserélni és minden toldást és elosztást megszüntetni."

    Nálam az elosztótól 1 x 4-es földkábelen jön az első házon belüli kettős (Prodax) telefonaljzatig .

    Tehát esetemben az említett klasszikus átadási pont nem is létezik . :DD

    Úgy emléxem az 1 x 4-es földkábelben van valami árnyékoló "film" fólia is .

    Az egyik aljzaton bejön a vonal, ~10cm vezeték, szűrő, ~10cm vezeték, bele a másik aljzatba, és megy a ház többi telefonja felé .

    A szűrőből meg ~1m vezetéken a modemhez .

    Ez így jó lehet szerinted ?

    Én már a voice modemes időben kiépítettem a hálózatomat (kb én voltam a nulladik internet előfizető anno) úgy, hogy az elosztótól már semmiféle kötés, és hitvány kábel ne legyen a modemig . :C

    Üdv.

    Astra

Új hozzászólás Aktív témák