Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz hakosh #18 üzenetére

    Persze, csak az iPhone-ra amúgy csak iOS telepíthető , android meg Win Phone nem. Amint elmagyarázza nekem valaki, hogy a két esetben mi a valódi eltérés , azonnal és szó nélkül elfogadom , hogy tévedtem.
    Van egy hardwarem , az iPhone. Én terveztem , én gyártom , minden évben pontosan azt adja a készülék amit én döntök, hogy adhat. Van hozzá egy szoftverem , amit én terveztem , én programoztattam , én gyártom. Én döntöm el milyen funkciókat kaphat , én döntöm el, hogy mit engedek és mit nem. Anno nem engedték a csengőhangnak betenni külsős zenét. Nem akarták , nem engedték. Nem engednek külső forrásból alkalmazást telepíteni , mert nem. iPhone-ra akarsz appot ? AppStore , vagy dobd ki.

    Magyarázd meg nekem, hogy egy olyan eszköznél aminek minden egyes négyzetmilimétere , a szoftvernek minden egyes bite az én saját találmányom és az egész rendszert a teljesen nullától a kész termékig én építem fel , ott mégis kinek és mi a picsa köze van ahhoz, hogy én mint engedek ? Ha az apple holnap azt mondja, hogy minden 2020.06.18 (holnapi nap) után eladott készüléken kizárólag egyszínű rózsaarany háttérkép lehet , akkor ebbe hogy kötsz bele ? A teljes rendszer az övé, szó nélkül mondhatja , hogy mostantól iPhoneon senki soha nem állíthat be más hátteret , kizárólag rózsaaranyat. Mi a kérdés ?
    Ha az apple monopol helyzetben lenne (amiben darabszám alapján egyáltalán nincsen , de még csak elméleti szinten sem) , akkor jogos lenne. Mert akkor kényszerítve lennél. De basszus , hát nem vagy kényszerítve. Ha neked nem tetszik , hogy nem tudsz appot letölteni apkmirror-ról iphonera , márpedig te nem akarsz fizetni , szépen fogod magad oszt van 867 különböző droid telefon 5ezertől 1,2 millió forintig. Mindenkinek ott a választás és még csak nem is olyan kamuválasztás mint a win helyett linux , mert gyakorlatilag az apple exkluzív dolgokon kívül mint icloud meg társai , a droid tökéletesen szinten van az iphonenal , senki nem gondolja azt hogy egy s20+ az egy rakás szar egy i11-hez képest , mert egyértelműen nem. Az egyik a merci , a másik a bmw , más és más autok , de mindkettő prémium , mindkettő kávzi ugyan azt adja csak más köntösbe. Itt ugyan ez van , ha nem tetszik az APPLE pay akkor talán ne APPLE telefont vegyél...
    Jó hogy nem majd még baszki jogászok fogják eldönteni , hogy egy tech cuccnak milyen képességei lehetnek meg mik nem... Addig örüljön mindenki ameddig ez többségében mérnökökön múlik , addig lesznek értelmes készülékek. Ha ezeken múlna akkor lenne benne rendszerszintű rainbow téma , nehogy már egy gui kirekesztő legyen a lmbtq társadalommal szemben... Kell ez ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák