Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szemétégető

    újonc

    válasz Borosz #38 üzenetére

    Azt azért tegyük hozzá, hogy ennek anyyi köze van a tömegkályhához, hogy téglából készült. Ez egy svéd járatos téglakályha, semmi több, cserépkályhákban használják ezt a megoldást. Az eredeti svéd kályhának pedig egy hatékonyabb kifinomultabb tűztere van , amit sajnos nálunk nem vettek át, ahogy te sem. Azt a valamit meg utóégetőnek nevezni meg vicc.

    Az hogy kifűti-e vagy épp túlfűti a helységet, arról a jelek szerint építéskor fogalmad sem volt, ha most ezen felbuzdulva majd jópáran szintén barkácsolásba kezdenek, kellemetlen meglepetéseket érhetik őket.

    Másrészt , az olyan frankó kis repedések meg egyéb apró kis hibák miatt, akar a családját is bárki kiirthatja, neked edig mázlid volt. Akkor hogy fogsz aludni, ha valami általad fellelkesített barkácsolónak meg nem lesz?

    Azonkívül, tüzelőberendezést csak olyan építhet akinek van megfelelő végzettsége, és tud kivitelezői nyilatkozatot adni. Kérdés ezt mennyire veszik komolyan, illetve hatóságok mennyre fognak belekötni, ha mást nem egy tűzesetnél, a biztosító ennek hiányára való hivatkozással, valószínüleg egy kanyit nem fog fizetni.

    Csak hogy tisztába legyél a felelősségeddel....

  • szemétégető

    újonc

    válasz nzozz #67 üzenetére

    Sokak szemében egy kályhánál a jó működés csak annyit jelent hogy nem az ajtón vagy a repedéseken keresztül füstöl, a dolog azért ennél egy kicsit összetettebb. Attól hogy egy kályha jól néz ki, ami ugye izlés dolga is, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy jól is működik.De még az sem, ha olcsóbb a gáznál.

  • szemétégető

    újonc

    válasz Borosz #98 üzenetére

    Ha alaposan körbejártad volna a dolgot akkor, akkor most nem győzködnétek itt egymást, hogy nem is baj hogy repedezik a kályha. Mi van akkor ha valami miatt megváltozik az áramlás iránya? Rosz kéménybekötés miatt pedig volt már nem egy tűzeset. Egy valamire való szakember meg tudja oldani hogy ebből ne legyen probléma, illetve az említett tömegkályhák jelentős része, nem véletlenül, alsó kéménybekötést használ.
    Sorolhatnám még a konstrukciós hibákat, csak a képek alapján is, de akkor ugye a társaság egyik része vérig sértődne, a másik része meg hirtelen úgy érezné hogy megvilágosodott, már mindent ért és felelőtlen barkácsolásba kezdene.
    Nem kell erre senkit biztatni, elég megjelentetni egy ilyen cikket, csórikám egyből meg van győződve róla, hogy ha a másik sem értett hozzá mégis összegányolt valamit, akkor ő is meg tudja csináni, a hozzánemértés mindenesetre közös.
    A felelősségérzetnek a gyerekszámhoz meg nagyjából annyi köze van mint IT diplomának a kályhaépítéshez.
    Az előbbire ugye had ne mondjak példákat. A másikhoz meg, elég furcsa jelenség nálunk, hogy diploma után, különösen ha nem is csak egy van, hirtelen abba hitbe esnek emberek, hogy akkortól már mindenhez értenek, ahhoz is amit soha nem tanultak. Mégha lövésük sincs valamihez akkor is meg vannak győződve, hogy jobban tudják, ha meg esetleg emberükre akadnak akkor persze jön a sértődözés. Természetesen tisztelet a kivételnek,de ez a fajta gondolkodás, elég körbenézni az országban, sajnos igen komoly galibákat tud okozni.
    Ezért kéne óvatosabban bánni az ilyen cikkekkel és a felelőtlen barkácsolással.

  • szemétégető

    újonc

    Na erről beszélek, máris beindult a rajzok meg vázlatok kéregetése,jobb bele sem gondolni, hogy ezek után ezek az emberek mit fognak maguknak összebarkácsolni, ha már az rossz amit másolni akarnak. De ha még jó is lenne, nagy valószínűséggel fogalmuk sincs milyen kéményhez milyen kályhát lehet építeni, mi alapján lehet kiszámolni, mekkora kályha kell egyáltalán, hogy kell egy tüzteret normálisan kialakítani, vagy épp a kéménybe megfelelően bekötni stb....de tömegkályhát akarnak építeni, hogy ehhez itt milyen segítséget kaphatnak...? Emberek, egy kicsit nem ártana gondolkodni, ez egy szakma amit nem néhány vázlatból és internetes cikkből tanulnak, ráadásul komoly következményi lehetnek a tévedéseknek.

  • szemétégető

    újonc

    válasz Crystalheart #104 üzenetére

    Azt mondom, hogy önmagában a szakirodalom olvasgatása sam elegendő, van jó pár dolog amit gyakorlatban kell látni,egy kályha erejéig legalább nem ártana egy szaki mellet dolgozni, vagy legalább egy tanfolyamra elmenni, ha nem is lesz ettől kályhás valakiből, de a bemutatott kályhát jó eséllyel meg tudja építeni saját magának, és persze ki kell faggatni a szakit arról is, hogy a saját kályha milyen esetleges módosításokat igényel.

    Épített kályháknál milyen hibák lehetnek?A lista hosszú, de a teljesség igénye nélkül megpróbálom rövidre fogni.

    A kémény a kályha és a fütendő hely egy szerves egységként működik. A kémény teljesítmény meghatározza, mekkora illetve milyen tűzteret építhetsz, mekkora gázellenállása lehet a kályhának, hogy mekkora területet akarsz fűteni, az azt hogy mekkora, milyen falazatú és milyen járatrendszerű kályhát kell,illetve lehet építeni. A legtöbb probléma abból adódik ha ezek nincsenek megfelelően összehangolva, egyszóval méretezési hibák. A szakemberek többek között ezért sem osztogatnak rajzokat, mert ami az egyik helyen jól működik, nem biztos hogy a másik helyen is jó lesz.
    Milyen hibák lehetnek? Füstölés,füst vagy extrém esetekben akár szénmonoxid visszaszivárgás is, nem fűt a kályha,túl sok fát zabál,kicsapódások, kéménykátrányosodás majd kéménytűz, inkább a járatos kályháknál de előfordulhat robbanás is.
    Ezeket mind végig lehetne venni hogy mik okozzák és mivel lehet elkerülni ezeket a problémákat. Csakhogy az már tanfolyami anyag lenne.

    Ezen kívül lehetnek szerkezeti statikai hibák is, látványos és kevésbé látványos repedések, ajtók amik szétnyomják a boltívet vagy szétrepesztik a csempét. Rossz kéménybekötés miatt már volt nem egy tűzeset, megfelelő beépítessel a kéménybekötő repedését, törését is el lehet kerülni, illetve az inkább tömegkályhákra jellemző alsó kéménybekötésnek is megvan a jó oka, egy esetleges cserépkályha robbanást azzal is meg lehet úszni, hogy csak a kályha fedését emeli meg. Mik okozhatják? Nem megfelelő dilatáció, anyaghasználat vagy simán trehányság, hozzá nem értés. Ezeket is lehetne részletezni, de ennek sem egy két hozzászólás lenne a terjedelme.

  • szemétégető

    újonc

    válasz kisninja #110 üzenetére

    Kapaszkodj meg, egyes "mesterek" pont ilyen cikkekből merítették a tudásukat, referenciát kell kérni, utánanézni a múltjuknak, de sajnos ma már mindennel ez van.
    Az ilyen mesterek is pont olyan okosnak érezték maguket mint te....

  • szemétégető

    újonc

    válasz BRIKLY #108 üzenetére

    Szakembert hívni nem akarsz, tanulni nem akarsz, kicsit olyan mintha b...ni is meg szüzen maradni is akarnál. Ez egy elég régi törvény az eredmény pedig borítékolható. Tapasztalatból tudom, hogy az ilyen embereknek fölösleges bármit is mondani, csináld nem az én dolgom, én szóltam.

    Rajzot ahogy mondtam, az emlitett okok miatt szakembertől nem kapsz,ha kerítenél egyet az se garancia arra hogy nálad éppen jól működik, maradnak a lelkes hozzánemértők,akik buzgón megosztják okosságaikat, innét pedig kicsit orosz rulett szerű lesz a történet. Ha neked ez kell, akkor valószínű ezt is érdemled.

  • szemétégető

    újonc

    válasz BRIKLY #122 üzenetére

    Ha csak egy valaki is meggondolja, hogy nekiugrik-e felkészületlenül egy felelőtlen barkácsolásnak, már megérte.

  • szemétégető

    újonc

    Egy ilyen munka előtt nem ártana alaposan felkészülni. Szakirodalom, tanfolyam, vagy legalább egyszer látni, együtt dolgozni egy tapasztaltabb szakival.

    Szerintem az is segítség, hogy egyebek mellet elmondtam , méretezni kell és azt is említettem milyen tényezők figyelembe vételével. De ha jól emlékszem te mondtad hogy nem akarod megtanulnia kályhaépítést, én meg nem fogok feleslegesen magyarázni, nyilván más is van ezzel így.

    Csak azt gondold végig hányféle kémény, mekkora variációk vannak fűtendő területekben és a szigetelések minőségében, na meg hányféle kályhatípus és járatrendszer. Azt se várd hogy néhány hozzászólással valaki mindenre felkészít, vagy minden egyedi esetre pontos méreteket és adatokat fog mondani. De mondom felőlem másolgathatsz kétes eredetű rajzokat, vázlatokat amit akarsz.

  • szemétégető

    újonc

    válasz Borosz #138 üzenetére

    Igen, van szakképesítésem és gyakorlatom is. Tudom, megint jön ill. volt már felszólítás hogy akkor segitsek.
    Ha azt mondom, valakinek, hogy akarok egy weblapot, olyat amit a szomszédnak kb. 2 kilóért ütöttek össze. Kitűnően bánok a billentyűzettel és az egérrel, tutira meg tudom csinálni, ja és persze tudjuk le néhány hozzászólással. Segít valaki?

    Nyilván megvan az igény szinte minden területen, hogy kifizetni, de megtanulni se kelljen de azért legyen.
    Kb. ez a mai korszellem, legyen de ne kelljen megfizetni az árát, vagy majd későb, meg hitelből , aztán csodálkozunk ha onnét nyújtják be a kamatos "számlát" ahonnét a legkevésbé várjuk. Ennek sose szokott jó vége lenni.

    Nyilván nem én mondom meg, hogy mit csinálj a cikkeddel, bár a véleményem nagyjából sejthető, én csak arra kérlek, gondold át az esetleges következményeket...

    Nincsenek tökéletes következtetések, de erre nem az a megoldás, hogy nem vesszük figyelembe a valószínüsíthető következményeket.

Új hozzászólás Aktív témák