Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neilszab

    őstag

    Aki a Last of Us hangulatához és témájához hasonló filmet keres, annak ajánlom figyelmébe "az út" című 2009-es filmet.

    Iszonyatosan nyomatszó és rettentő jól megcsinált posztapokaliptikus film, zombik ugyan nincsenek benne, de az ember önmagában is épp elég nagy szörnyeteg tud lenni. Erősen ajánlott, nem horror, de nem is ijedősöknek való.

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • neilszab

    őstag

    válasz VitaD5 #11 üzenetére

    Én azt nem tudtam, hogy jogokat is vettek, de az biztos, hogy merítettek belőle, de ezen kívül még sok más hasonló jellegű filmből és történelmi eseményekből is... :B

    http://hu.wikipedia.org/wiki/The_Last_of_Us:
    "A The Last of Us koncepciója azután merült fel, miután a fejlesztők megnézték a BBC Bolygónk, a Föld című dokumentumfilm sorozatának egy szegmensét, amelyben egy Cordyceps gombával fertőzött hangyát mutattak be, ahol a gomba átveszi az állat agyának feletti irányítást, majd kinő annak fejéből; az, hogy a gomba az embereket is megfertőzheti a játék alapötletévé vált. A GamesRadar rámutatott, hogy a játék a The Walking Dead graphic novelből és televíziós sorozatból, valamint a 28 nappal később, Az ember gyermeke, Az út, a Legenda vagyok és A Triffidek napja filmváltozataiból is merített inspirációt. A játék további inspirációforrásaként szolgált A világ nélkülünk és a Polio: An American Story non-fiction könyvek, A félszemű, A kárhozat útja, a Nem vénnek való vidék filmek és a The Last Town on Earth és a City of Thieves regények...

    ...Druckmann és Bruce Straley játékrendező poszt-apokaliptikus és disztópikus helyszínen játszódó filmeket, könyveket és televíziós műsorokat tanulmányozott, ám hamar rájött, hogy a való élet sokkal jobb inspirációforrásként szolgálhat. Az 1918-as spanyolnátha járvány tanulmányozása során Druckmann a paranoiáról és az emberek kihalástól való védekezéséről tanult, míg az 1880-as évek polio járványa megmutatta neki, hogy a társadalmi osztályok közötti különbségek, hogyan befolyásolják az emberek a megítélését. Az emberi szenvedés történelmének vizsgálata is segített Druckmann-nek válaszolni arra a kérdésre, hogy a The Last of Us olyan játék e, amibe kell egy tipikus rosszfiú."

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Új hozzászólás Aktív témák