Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga-csiga

    csendes tag

    Sziasztok !

    A segítségeteket és hozzáértéseteket szeretném kérni.
    Ellenőrizni szeretném a HD Sentinel-el a gépem HDD-jét, de nem tudom.
    Olyan gondom van h tegnap párszor a gép kifagyott majd a jól ismert kék halálnál kötött ki a gép. Majd hallottam miután újraindult h a winchester felpörgött, vagyis lekapcsolt előtte valamiért, de nem az újraindulástól, mert attól tudtommal nem szokott.
    Akkor halt be a rendszer amikor erősebben meg volt terhelve a gép pl egyszerre több mindent csináltam rajta. Felraktam a Hard Disk Sentinel - t de valamiért nem írja ki az állapotát.
    Csak kérdőjeleket ír. Jártam már más winchesterrével is így, de nem foglalkoztam vele, mert régi HDD-nél írta is és már félig rossz volt. De az én HDD -m mindíg jó volt a Sentinel-el, kivéve most. A gép bekapcsolásakor SMART -ot emleget a BIOS, gondolom az kellene hozzá h működjön a Sentinel is.

    Nem tudom hogy lehetne helyrehozni, vagy egyáltalán helyrelehet e.
    Esetleg haldoklik a merevlemez és elszállt benne valami pl ez a SMART ami eddig jó volt ?
    Ezért is elsődleges célom ,hogy valami képek kapjak a Sentinel programmal a HDD jelenlegi állapotáról, de nem működik.

    Mit szóltok hozzá ?
    köszönöm a segítségeteket.

    ÜDV

  • biga-csiga

    csendes tag

    válasz hdsentinel #1737 üzenetére

    Sziasztok újra!

    Köszönöm a hozzászólást.
    Másnap rendbe raktam a gépet. Nagy nehezen de sikerült, viszont biztos van valami baja.
    Először is már el sem akart indulni a gép... odáig jutott a rendszer h minden felpörgött de a monitor be sem akart kapcsolni. Kivettem a ramokat utána szirénázott nekem (jó jel).
    Nem tudtam mi tevő legyek, szétkaptam teljesen a gépet, majd alaplapi videokártyáról működött a rendszer 1 rammal. Aztán egyenként visszaraktam bele mindent, minden egyes alkatrésznél kipróbáltam a gépet, végül utána teljesen rendbe jött és a videokártya is szépen ment. Azt hittem h a videokártyával van a gond, de most az is szépen működik...
    Csak tippelni tudok mi lehet a gond. Szerintem is a táppal lehet valami, mert észrevettem h a DVD meghajtók nem mindig akarnak működni illetve 1 ága ami a DVD ROM-oknak adja az áramot teljesen rossz. Csak azért nem értem ezt mert FSP BlueStorm II 500 W -os tápom van, ami nem egy gagyi. Igaz jó pár évvel ezelőtt vettem, kb 3 éve, de nem akarom elhinni h ennyi idő után szórakozik... és egyáltalán miért van megtörve az a kábel benne mikor nem is használtam. Egyszerűen nem értem. És úgy vettem észre hogy a régi fajta táp kábel ami a DVD-nek és a HDD-nek adja az áramot elég megbízhatatlanok, mert hamar tönkremennek (kontakt hiba). Ti tapasztaltátok ezt ?

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

  • biga-csiga

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    van egy samsung 830 series 64GB-os SSD-m.
    Úgy érzem h nem úgy megy mint amennyit eredetileg tudna.
    Sima módban megy ami azt jelenti h se achi se raid módban nem megy.
    Mivel az alaplapom(gigabyte GA-P35-DS4) tudja kezelni, de ha a biosban beállítom achi-ra vagy raid-re a windows betöltésénél kék halállal újraindul. Hozzátenném h windows XP-t telepítettem rá (32bit).
    HD sentinel 99% kondíciót és 80%-os teljesítményt ír rá.
    Mi lehet az oka h a kondíció és a teljesítmény ennyin áll 9 órás használat után.

    az infóban ez áll:
    A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
    Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.
    A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #177 Wear Leveling Count

    kérlek ha tudtok segítsetek.

    üdv
    biga-csiga

Új hozzászólás Aktív témák