Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neverwinter1

    újonc

    válasz Schuler888 #31 üzenetére

    Mit ér az Antutu a feljebb (#19) linkelt videóm után? Egyébként a Geekbench hitelesebb, ha már benchmarkozunk. A14 1300 körüli single core eredménye szerintem hatványosan több mint a Snapdragon 865+ 900 körülije. Multicore-ban pedig 3900+ vs 3300+. Van különbség, eléggé. Ez látszik a renderelés tesztben is. ;) Szerintem a 888 sem nagyon fogja megelőzni ezt. Aztán érkezik az A15...

  • kalimist

    aktív tag

    válasz Schuler888 #31 üzenetére

    Sokadjára de ezek szerint még mindig nem elégszer az antutu.com-ról: ... the test results of Antutu benchmark only support the comparison within the same system based on the same major version and not support cross-version or cross-platform comparison.

    Egyébként pedig az X1 30%-kal gyorsabb az A77-nél ha az Arm által célzott 3Ghz-cen fut. Ebben az esetben az A13 teljesítmény-mag alatt van picivel. Sajnos a "lepkefing" Samsung 5nm miatt (ami szerintem rosszabb a TSMC 7nm-nél) itt csak 2.85 Ghz-cet megy továbbá az L3 cache csak 4MB szemben az Arm referencia 8MB-tal. Az A78 az Arm szerint 20%-kal gyorsabb az A77-nél 3Ghz-cen de 888-ban csak 2.42 Ghz-cen megy. Az A55 említésre sem méltó, jövőre ez a design 5 éves lesz. Lassú és rossz az energiahatékonysága. Érdekességképpen az Apple energiahatékony magjairól:

    "The performance showcased here roughly matches a 2.2GHz Cortex-A76 which is essentially 4x faster than the performance of any other mobile SoC today which relies on Cortex-A55 cores, all while using roughly the same amount of system power and having 3x the power efficiency."

    Tehát az A13-at sem lépi le CPU teljesítményt nézve legyen az egy- vagy többszálas feladat. :DDD Az Adreno 660 viszont ha igaz a 35%-os gyorsulás akkor közel lehet az A13 GPU-hoz ami rájuk is fér mert az utóbbi években elsőből sereghajtók lettek.

    #50 juuzer: a QC is a polcról veszi le a referencia Arm magokat évek óta

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák