Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    Novemberben jár le a legutóbbi 1 éves hűség IPTV szerződésem.
    Ha kötnék egy újabb hűséget, akkor új szerződésként boxot is cserélnének erre az újra?
    Ha igen, az életben nem kötök új hűséget, új szerződést, amíg csak teljesen meg nem szüntetik az IPTV-t. :(
    Ez az új rendszer, új box nekem egy vicc. Amiben jobb, mint a jelenlegi merevlemezes Cisco, az nem érdekel, vagy másképp is meg tudnám oldani a TV okosítást.
    Viszont amikkel korlátoz az új rendszer, az meg hatalmas szívás. Na ne! :W
    Rögzíthetőség, felvételek tárolása, reklámok átugorhatósága. Nagyon megszoktam a 7 másodperc vissza, 30 előre ugrást is. Gondolom az újnál ez is másképp van, vagy nincs

    Legutóbbi hűségnél a gatewayt cserélték az újabb Docsis verziójú Kaonra. Ez még rendben is lett.
    Azt mondták, az új szerződés miatt muszáj volt cserélni.
    Volt egy kis keveredés ugyan infó hiány miatt, amíg le nem adtam a régi HGW-t, a régi szerződés ment tovább a hűség lejárta után is.
    Ezért kérdezem most, hogy a boxot cserélik-e.

  • Capella

    senior tag

    válasz Kaba #63 üzenetére

    Köszönöm, az így megnyugtató, ha maradhat a régi box.

    Igazad lenne a 2 év hűséggel kapcsolatban. Korábban 2 év hűségeim voltak, és valami egyéb cuccot tudtam választani mellé.
    Legutóbb azonban azt mondta az ügyintéző, hogy kizárólag telefonra lehet beváltani a készülékkedvezményt. Az meg akkor, és pláne a lehetséges választékból nem kellett.
    Így jobb lett az 1 év hűség, ami csak 3 hónap árkedvezménnyel járt.
    Mobilnetre meg nem hosszabbítottam egyáltalán, mert megszűnt a Magenta adatmennyiség duplázás. 1-2 hónappal korábban még lett volna. :U Ráadásul előtte már a DuoNet is megszűnt, helyette duplaáron MultiSIM lett, így nem sokkal több adatot kaptam volna drágábban. Inkább hűség nélkül folytattam a korábbi előfizetést.

  • Capella

    senior tag

    válasz Fryskitt #149 üzenetére

    Felsoroltad az új box és rendszer nagyjából összes visszalépését, hibáját. Mind elég súlyos érv ellene.
    Még egy eszembe jutott, a rögzített adások csak egy viszonylag rövid ideig lesznek elérhetők az újon.
    A jelenlegi boxon a merevlemez kapacitásáig tudom tárolni a felvételeket, és beállíthatom melyeket ne írja felül.
    Több mint egy éves felvételeim is vannak így, és ha akarom bármikor újranézhetem.
    Esetleg van még további negatívum?
    Tuti, hogy önként és szerződésmódosítással nem cserélek boxot, amíg csak teljesen meg nem szüntetik a jelenlegi IPTV rendszert. :(

  • Capella

    senior tag

    válasz Kaba #417 üzenetére

    Oké, értem én, hogy kényszer szülte, lehet magyarázni.
    Szerintem nem mennyiségi kérdés, hogy kik és miért elégedettek ezzel a gagyi boxszal. Végül is ez egy tucat és olcsó kínai tévéokosító, ahogy látom, és aminél azóta mind hardveresen, mind az Android verziót tekintve jóval jobbak és újabbak vannak, még nem is nagyon drágábban.
    És most ez lett lefixálva boxnak a Telekomnál, ki tudja mennyi időre.
    Ráadásul erre azóta se sikerült írni egy igazán jó szoftvert a TV vételre. Ez most is inkább csak egy tévéokosító.
    Szerintem csak azok elégedettek vele, akinek a tévéokosító funkciók kellenek és ilyenjük eddig nem volt. Mellesleg tudnak ezzel úgy ahogy tévézni is.
    De azok, akik megszokták a régi IPTV box extráit ehhez képest, azoknak csak a bosszantó korlátozások maradnak. Akik jobban el akarnak szakadni a lineáris tévézéstől. Függetlenül attól, hogy a Telekom miatt nem tud csatornát szerkeszteni, vagy ki miatt nem tud reklámot átugrani, vagy csak korlátosan tud adást rögzíteni.
    Kizárt, hogy a régi boxról valamiért váltók között sok elégedett lenne, ha egyáltalán. Azokat nem érdekli, ha van olyan is, amiben az új box jobb.
    Ha tévé okosítót akarok, akkor veszek egyet. De nem fizetek helyette egy tévé előfizetést. :N

  • Capella

    senior tag

    válasz agy73p #442 üzenetére

    Nekem belépett frissítés után.
    Próbáld törölni az app gyorsítótárát, hátha.

Új hozzászólás Aktív témák