Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz SityiSXT #44 üzenetére

    Én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani a Project Cars és Assetto összevetésben. Én Project Cars-ban sokkal kevesebbet küzdök, és könnyebbnek találom mint az Assetto-t. Természetesen segítségek nélkül.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • neilszab

    őstag

    válasz SityiSXT #44 üzenetére

    Nem a szimuláció hitelessége válik kétségessé, hanem a szimulált autó paramétereinek hitelessége, nem keverjük össze a kettőt. Félreértés nem essék, nem védeni szeretném őket, mert ha esetleg valóban elspórolták 1-2 autót hiteles felparaméterezését, az számomra is óriási csalódás, de ne keverjük a fogalmakat, attól még a fizikai engine teszi a dolgát.

    A videó háborút, meg a hírességek linkelgetését, hogy ki mit mondott, csinált, vagy látott egyik vagy másik szimulátorral kapcsolatban... na ezt ha lehet, akkor inkább messziről kerüljük el, mert teljesen alkalmatlan arra, hogy bármi érdemi infót is leszűrjünk belőle a szimuláció minőségéve vonatkozóan egy másik konkrét címhez képest. Ma már szinte mindegyik cím tudja hozni a szimulátoros alapokat, de konkrét összehasonlítási- és viszonyítási pontok nélkül értelmetlen belekezdeni "a melyik szimulátort mennyivel hitelesebb" kérdéskörbe.

    Az pedig, hogy ki hol húzza meg a határt, hogy mit tekint már komoly szimulációnak és még mit nem, az mindenkinek magán ügye, van akinél befér még a vonal fölé a Project Cars, és van akinél meg már leveri a lécet, ezért is kár a fogalmakon lovagolni... :B

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • arty

    veterán

    válasz SityiSXT #44 üzenetére

    reméljük nem lesz igaza a cikknek és korrekt produktum jön a konzolokra!
    fontos lenne, hogy legalább ne olyan szaggatós szemét legyen, mint a pcars volt... (jól mutatja a konzolon szimezők elkeseredettségét, hogy még ennek ellenére is játszották inkább ezt, mint a forzát :) )

    az ac fejlesztők máskor, máshol már elmagyarázták, hogy miért lehetnek furcsaságok az adatokban: elgépelés, nem tudják, ill. esetekben tényleg azonos valami. meglepő, mi? :D

    hogy a szimuláció mennyire hiteles, azt úgy gondolom valóság vs. játék kipróbálása nélkül nem lehet eldönteni. és még akkor is nehéz: nincsenek G erők, csak a kormányod rezeg - vajon ezen mennyire lehet áthozni az igazit? ;)
    szal' engem igazából pont nem érdekel, hogy mennyi az X értéke Y alkatrészre, ha számomra viszonylag hitelesen mozog a járgány, "ahogyan elképzelem", amilyennek leírják mások, máshol az adott gépet. tény: igénytelenebb vagyok az átlag szimesnél, forzázom is sokat, de számomra az AC az etalon a fizika->ffb->feeling szentháromsáon át szemlélve :) (és nem azért mert tökéletes szim, gondolom nem az)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák