Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz Vladi #92 üzenetére

    Bizony, mindenki másról "álmodik", más dolgokat tart fontosnak. :)

    Arra gondoltam, hogy az emberi agy tulajdonképpen végtelen tudással rendelkezik. Nézzük csak meg néhány száz év alatt mi technológiát, tudást, irodalmat tett le az emberiség az asztalra. Namost ha az ember egy barlangban élné le az életét, ez a képesség kihasználatlanul maradna. Mint például mikor van egy kivételes tehetségű sportoló, csak a körülmények miatt nincs lehetősége kiaknázni a tehetségét, holott akár nyerhetne két olimpiai aranyat is. Ha az ember nem rendelkezne ilyen képességekkel és nem használná a képességeit, még mindig barlangban élnénk és vadásznánk az élelemre. Mi pedig most itt írunk egymásnak a meleg és világos szobában (ki hol). Én inkább ezt a környezetet választom a dízelkorommal és minden egyéb rákfenéjével együtt. :)

    Más ember meg arról álmodik, hogy egyszer az életben jóllak. :(

    Igen így van. :) Van aki arról álmodik, hogy egyszer jóllakik. A másik pedig, hogy megvegye a harmadik villáját malibun. Mindenki éli a maga világát és azzal van elfoglalva. Ilyenek vagyunk. Nekem attól nem lesz jobb vagy rosszabb, hogy valakik éheznek / malibun házat vesznek. Ha lehetőség van rá, lehet jótékonykodni különböző formákban. Azonban ezt leszámítva mindenki a maga életét éli, a saját dolgaival van elfoglalva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák