Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz DraXoN #5 üzenetére

    Érdekes lehet még ez is:
    [link]
    lényegében a Glofo tervei vannak benne a 7nm-el, de nem ezért érdekes (a számomra) hanem, hogy miért is akarja mind az intel mind a Glofo az EUV alkalmazását bevezetni.. brutális mennyivel "egyszerűsíti" a gyártási folyamatot.. gondolom árban is nem kicsit "redukál".
    Lehet intelnél is lehet emiatt van olyan közel egymáshoz a 10nm és 10nm+ .. már ha a 10nm+ már EUV-ot alkalmaz.. sajnos nem sikerült ezt kiderítenem..

    kérdés akkor részemről, mi a különbség intelnél a 10nm és 10nm+ között? tippre: 10nm DUV, 10nm+ EUV ?
    legalábbis a konkurencia elnevezéséből erre következtetnék.

    De ha valaki tudja, ne tartsa magában mert én nem tudom (de most már érdeke) :))

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • atus72

    senior tag

    válasz DraXoN #7 üzenetére

    Tök érdekes amit linkeltél mert szépen látszik, hogy mennyivel "egyszerűbb "az élet EUV-val.
    Azt nem értem, hogy eddig meg azt szajkózták hogy ameddig lehet nem akarnak ezzel foglalkozni
    mert irdatlan költségei vannak, erre most kiderül hogy "jóval" egyszerűbb a gyártásfolyamat, ergo költséghatékonyabb is?
    Vagy maga a levilágító berendezéseknek horror az ára, de ezek egyszeri beruházást igénylő eszközök, maga a gyártás már olcsóbb lenne EUV-val?
    Nem egészen értem a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz DraXoN #7 üzenetére

    Számomra ez a tábla érdekes inkább, itt azért láthatod, hogy Glofo kénytelen szintén 7nm belül fejleszteni, lépcsőket kialakítani,mert Intel szinte alig van lemaradásban 10nm-en hozzájuk, sőt több tekintetben hozza is őket pedig itt 10nm gyártásról beszélünk.10nm+ az plusz 15 %. Intel szerint az igazán nagy előrelépést majd 7 nm en fogják hozni a 3D tranyó kialakítással majd 2-3 év múlva.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz DraXoN #58 üzenetére

    A szoftver részét nem is vitattam. Tisztán gyártástechnológiáról beszéltem, ami elméleti értékeken ezt mutatja:

    Intel's 14 nm process has gone through multiple refinements optimizing higher clock speed, higher drive current, and lower power dissipation. The original "14nm" was used for their Broadwell and mainstream Skylake processors. They improved on their original process with a second process, "14nm+", offering 12% higher drive current at lower power. That process has been used for both Kaby Lake and Server/HEDT Skylake SP/X processors.

    A third improved process, "14nm++", is set to begin in late 2017 and will further allow for +23-24% higher drive current for 52% less power vs the original 14nm process. The 14nm++ process also appear to have slightly relaxed poly pitch of 84 nm (from 70 nm). It's unknown what impact, if any, this will have on the density.

    Egyértelmű, hogy aki nem akarja nem hisz ebben, mert nem publikus, de a tesztek megmutatják mire képesek ezek a procik szerintem.14nm++ egyébként visszalépés a 14nm+ hoz képest mivel nagyobb távolság van a tranyók között.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák