Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Egon #46 üzenetére

    +1. Itthon csak a rossz és rosszabb közül lehet választani. És jelen helyzetben, bár én nem szavaztam rájuk de úgy tünik hogy még mindig ők a kisebb rossz.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Memphis #55 üzenetére

    "cincáljatok darabokra és égessetek el, de mi az, hogy kisebbik rossz?"

    Most ezt magyarázzam? :Y Az egyik kórház helyett stadiont épít, a másik meg csak szimplán ellopja. Az egyik a sajátjainak lop el mindent, a másik külföldieknek lopja el ugyanezt.

    "Az én választásom, hogy ebből a bagázsból senkit nem választok. Az, hogy egyiket sem fogadjuk el is egy választás"

    Igen, tehát te a nyertest választod, a nyertesre szavazol.

    "Nincs szükség szerintem kisebbik rosszra." Hát amíg a fizika törvényeit nem tudod áthágni, addig ez szükségszerü.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Apollyon #54 üzenetére

    "Köszönhetően a látszatintézkedéseknek, mint pl. ez is. Az egyszerű embernek úgy tűnik hogy ez értünk van, meg stb stb. és virágok, de valójában nem."

    Ez tökmindegy, az emberek azt nézik hogy az alternativa mit igér, vagy mit tett.
    Lásd pl. a menekültprobléma, ahol a kormány lezárta a határt. És tökmindegy hogy ez látszat intézkedés volt-e vagy nem, mert eközben meg az alternativa kb. azzal kampányolt hogy nincsenek is menekültek (...), ha vannak is nem erre jönnek (...), ha erre jönnek is nem olyan sokan vannak (...), na jó sokan vannak és erre jönnek de nem ide (ezt mondjuk eltalálták). A másik alternativa (gy.f.) meg kb. azzal kampányolt hogy minden magyar családnak kötelessége lenne befogadni vagy 3 menekültet...

    na érted, sok ilyen példa van, épp ezért sokan gondolják azt (köztük én is) hogy egyik magyar párt sem jó, de ha már választani kell (és ez nem megkerülhető), akkor inkább a kisebbik rossz legyen.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz togvau #114 üzenetére

    "és ez addig így fog menni, amíg nem egy harmadikat választanak 2 párt váltogatása helyet"

    Igen, de az a probléma hogy nincs harmadik. Ha megnézed van a két nagy párt:
    fidesz-mszp. Ezekben ugyanazok az arcok vannak már vagy 20 éve, ismerjük őket nem kell ecsetelni.

    Aztán vannak a "harmadik" pártok:
    dk -> Gyurcsány Ferenc... hát most mit mondjak, ő is bizonyitott már
    együtt -> Bokros, szintén régi motoros
    Jobbik -> na ez is teli "érdekes" multú emberekkel (pl. k. béla)

    Gyakorlatilag a két nagyon kivül bármilyen más pártot nézel, akkor azt fogod látni hogy ott is a régi levedlett vagy éppen a nagyok számára már vállalhatatlanná vált politikusok alkotják a gerincet.
    Tehát egyszerüen nincs harmadik párt, nincs harmadik akire szavazatsz, mert azokban ugyanazok az emberek ülnek akik egyszer (párszor) már "bizonyitottak".

    Az én személyes véleményem meg egyébként az, hogy egyszerüen ezt az ország igy szereti. Mert bár könnyü a pártokat és vezetőiket hibáztatni az ország helyzetéért, de a valóság az hogy az emberek a felelősek érte.

    Egyszerüen a magyar ember szeret mindent mutyiba meg "okosba" csinálni és ez áthatja a társadalmat. Nem kell egy Mészáros Lőrincnek lenni ahhoz hogy hitelre vegyünk autót, 2x akkorát mint megengedhetnénk magunkkal de úgy hogy még az önrész meg az átiratás ára is a hitelből legyen ám, összekacsintva a kereskedővel, hogy okosba akarjunk svájci paptól autót gombokért, hogy szatyorban vigyünk pénzt a brókernek kockás papírra felirva összekacsintva a brókerrel hogy kib@szunk az állammal nem fizetünk adót a 40% hozam reményében és igy tovább. Ezek sima átlagemberek, és mint a devizahitelek bedőlése is megmutatta kb. a fél ország igy gondolkozik.
    Aztán ha pozicióba kerül akkor folytatja tovább, csak egy kicsit több pénzzel, nagyobb téttel.

Új hozzászólás Aktív témák