Új hozzászólás Aktív témák

  • szlaci888

    aktív tag

    válasz MC Pite #6040 üzenetére

    Havi frissítés:
    - letöltöd az aktuális firmwaret a google oldaláról
    - kibontod, pl. TotalCommanderrel
    - az aktuális image-raven (vagy oriole)-xxxxxxx.zip fileból kimásolod a boot.img-t
    - felmásolod a már rootolt telefonra
    - a telefonon elindítod a Magisk-et
    - Home képernyőjén a jobb felső Install-t kell elindítani, itt lehet patchelni a boot.img-t
    - kiválasztod a Select and Patch a File, itt megkeresed a felmásolt boot.img-t
    - ez lefut, elmenti a patchelt filet, magisk_patched_25200_xxxx.img, amiben a 25200 a Magisk aktuális verzió száma
    - ezt átmásolod a gépedre
    - én innentől úgy csinálom, hogy a kibontott firmware filet átmásolom a c:\adb mappába, aminek lennie kell a rootolás és VoLTE után
    - NAGYON FONTOS lépés, ha meg akarod tartani a telefonon az adatokat, azaz csak frissítesz, hogy bele kell javítani a flash-all.bat fileba
    - majdnem a végén van egy ilyen sor:
    "fastboot -w update image-raven-xxxxxxxxxx.zip"
    ebből KI KELL TÖRÖLNI a "-w"-t, és akkor nem töröl csak frissít! MENTSD EL!
    - indítsd újra a telefont bootloader módba, hangerő le és power gomb
    - csatlakoztasd a gépedhez, a szükséges drivereknek már fent kell lennie mostanra
    - ellenőrizheted a csatlakozást a: "fastboot devices" parancssal, ha kapsz egy számsort, akkor OK
    - elindítod a flash-all.bat-ot, az remélhetően hiba nélkül lefut
    - telefon újra indul, megvárod, amíg szépen elindul, akkor már az új rendszerrel, de root nélkül
    - indítsd újra a telefont bootloader módba
    - másold a magisk_patched_xxxxx.img filet az adb mappába
    - én át szoktam nevezni: magisk_patched.img
    - futtasd ezt a parancsot: fastboot boot magisk_patched.img
    - ezzel elindul a telefon a patchelt boot-at, de még nem flasheli a boot-ot, ez egy teszt arra, hogy minden ok és ha szépen elindult, akkor-
    - Magisk, jobb felső Install, Method: Direct install, ez már flasheli a módosított boot-ot, meg tudja csinálni mert itt él a rootolás
    - reboot....
    - és voilá, már készen is vagyunk! :C
    Elsőre soknak tűnik, de másodszorra már nem nagyon több, mit 10 perc.
    Sok sikert mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák