Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz rudi #2 üzenetére

    Átszámolás nélkül, dollárban is emelkedtek a lap árak.

    Régen is foglalkoztunk itt ezzel a témával, és az lett a végkövetkeztetés, hogy azért ilyen drágák az alaplapok, mert szinte minden "bennük" van, és ez sokba kerül. Az északi és déli híd akkor még kicsit más volt. A lapon volt minden, a videó vezérlő, a memória vezérlő, a merevlemez vezérlő, stb.stb. Akkor azt mondták egyesek, hogy ahogy ezek kikerülnek érezhetően olcsóbbak lesznek majd a lapok.

    Nos ezek kikerültek a lapokból. Erős túlzással élve, hogy jobban érzékelhető legyen a mondandóm lényege, mára a lapok szinte csak foglalatok, és a hozzá tartozó áramkörök egy nyákon.

    A jóslat egyik fele bekövetkezett, minden átkerült a CPU-ba. Viszont érdekes módon a lapok árán ez fikarcnyit sem látszott meg, sőt egyre drágábbak, és drágábbak lettek. Na persze mire is számítson az ember a mai világban..........

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz --ka #18 üzenetére

    Például itt is írták, hogy a mobiltelefon, és leginkább a note 7 miatt van ez a dolog. [link] Én nem állítom, hogy nem igaz, mert nincs rá bizonyíték, de ezt egy jó nagy baromságnak, átverésnek tartom. Így csak azt mondhatom, hogy szerintem ezek az okok nem igazak. Ez előtt is hatalmasat robbant a mobil piac, rengeteg eladott telefonnal, ezért kizártnak tartom, hogy a note 7 miatt, most akkora űr alakult ki, hogy nem győzik a chip gyártást a helyére betuszkolandó telefonnak.

    Szerintem egyszerűen csak megunták a versenyt, és az alacsony profitot, és a gyártók csináltak maguknak egy árvizet és ehhez a note 7 kudarcát használták fel.

Új hozzászólás Aktív témák