Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    "De hát miért is kéne bármelyik egyszerű embernek itt felelősségének lennie?
    Ezt kifejthetnéd pontosabban...mert NEM ÉRTEM."

    Pedig roppant egyszerű megérteni (másfél éve mást sem magyaráznak, már csak bábjátékkal nem játszották el). Ha te tünetmentesen hordozod a vírust (vagyis kutya bajod), majd elmész a tesco-ba bevásárolni és ott kedélyesen elbeszélgetsz a kasszásnénivel, közben megfertőzöd lehet, hogy ő meg emiatt meghal pár nap múlva. Abban van felelősséged, hogy másokat fertőzhetsz.

    Mikor óvodások voltak a gyerekek, akkor is voltak olyan "okos" szülők, akik reggel úgy hozták a saját kölküket, hogy az lázas volt és beteg (reggel átöltözés közben ott tolta bele a nurofent meg az orrspray-t az anyuka), aztán két napra rá a fél csoport lebetegedett.

    Van felelősséged neked is, meg másoknak is. Csak mindig könnyebb kifogásokat keresni, mint tenni is valamit. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Chaser #102 üzenetére

    "ha jól sejtem durván megerősödött az immunrendszerem, tényleg semmi nem volt azóta"

    Sajnos ez nem feltétlenül jó hír neked (ha így van), mivel ebben a betegségben ez egy eléggé kétélű fegyver, ugyanis a covid fertőzés lényegében egy heves immunreakciót indít be és ez a citokinviharnak nevezett immunreakció az, amitől a súlyos állapot beáll. Vagyis ha nagyon egyszerűen akar fogalmazni az ember, akkor a saját (megerősödött) immunrendszered öli meg a testedet a covid betegség során.

    Azt gondolom, hogy sokkal több félnivaló van a betegségtől (ami naponta tömegesen visz el sok embert és amúgy bizonyítottan maradandó károsodásokat - mellékhatásokat - hagy maga után sok gyógyult esetében is), mint a védőoltás esetleges mellékhatásaitól. Én csütörtökön kaptam a 3-ik oltást, Pfizer volt mind a három és nem volt semmilyen mellékhatás. Picit mintha másnapos lettem volna következő nap, de ezen túl semmi.

    Szerintem nyugodtan oltasd be magad, most már nem pilot user leszel, bőven van elég tapasztalat az oltásról, biztonságos.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz UnA #118 üzenetére

    "Persze lehet benne hinni, vagy akár tagadni, de itthon elég nehéz a helyzeted, mert nem adnak ki valós információkat a fertőzés helyzetéről: kor, nem, oltás, betegség súlyossága, stb.
    Csak véletlenszerűen választottam egy országot, nézd meg ezt: [link]"

    Mivel ugyanaz a vírus fertőz itt is és ugyanazokkal az oltásokkal oltanak mint a többi országban, így más országok adataiból is pontosan ugyanúgy le tudod vonni a helyes következtetéseket az oltással kapcsolatban. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz UnA #127 üzenetére

    Persze, ebben teljesen egyetértek veled, a pontos tájékoztatás valóban alapvető kellene, hogy legyen. Csupán arra céloztam, hogy ha tényleg az információ fontos és nem csak kifogást keres az ember, akkor azért van sok információ már, amikre támaszkodva azért nem nehéz dönteni. Józan érv az oltás ellen sokkal kevesebb van, mint mellette.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #81556480 #131 üzenetére

    A maszkhordáshoz csak annyit, hogy ez cseppfertőzéssel, légúton terjedő vírus, tehát ha fizikai akadályt képezel ki- és bejövő légutak elé (maszk), akkor ezzel csökkented a lehetőségét annak, hogy a kilégzéssel vagy tüsszentéssel szanaszét köpd, illetve belégzéskor nagyobb eséllyel fog fennakadni a maszkon a mikroszkopikus csepp, amin a vírus utazik. Ha csak 20%-át "megfogja" már akkor is pont 20%-al előrébb vagyunk mint anélkül. Meg ha nem csak én hordom, hanem te is, akkor már összeadódnak a valószínűségek...

    Nyilván a maszktól függ a hatékonyság, de még egy egyszerű textil maszk is kimutathatóan csökkenti a továbbfertőzés és a megfertőződés esélyét. Nem nullázza le, de csökkenti. És itt a maszkhordásnál is pontosan ez volt a cél, hogy csökkentsék, lassítsák a vírus terjedését. Önmagában nem ez állítja meg a járványt, de segít lassítani.

    Szerintem egyébként egy teljesen vállalható "áldozat" ez, ha már egy ember életét megmentem vele (mert mondjuk nem fertőzöm meg), akkor már megérte a "kényelmetlenség".

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Chaser #167 üzenetére

    Lehet nem tartották fontosnak külön kiírni, mivel ezt harsogja az egész sajtó már két hete, lehet feltételezték, hogy már mindenki értesült róla.

    Mi is így mentünk múlt héten csütörtökön a harmadikra, itt van a kórház 3 utcányira, odasétáltunk reggel, 1 órát sorban álltunk, aztán már jöttünk is kifelé leoltva. Nem tudom most hol mekkora a sor, érdemes rászámolni 1 órát azért (meg melegen öltözni, elég szeles az idő a kinti ácsorgáshoz). :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz tboldi #170 üzenetére

    "Amúgy nem tudom, miért jobb órákat sorban állni regisztráció nélkül, mint fordítva."

    Nekünk most két okból is sokkal praktikusabb volt így (az első két oltásra amúgy regisztráltan mentünk, időpontra):

    1. A regisztrációval csak egy tőlünk messzi oltópontra vezényeltek volna (ahol az első kettőt is kaptuk), de ha beleszámolom az oda-vissza utat, parkolást stb. időben is sokkal több lett volna. Csak nem a sorban állásra ment volna el az idő, hanem az oda-vissza jutásra. Így meg csak átsétáltunk a közeli kórházba (5 perc séta). Szóval időben nem nyertünk volna semmit a regisztrációval, cserébe jóval kényelmetlenebb lett volna.

    2. Elég sűrű és képlékeny mostanság az időbeosztásunk, alig találtunk rá szabad időpontot, hogy menjünk, egyszerűen nem tudtuk előre, hogy melyik nap reggel lesz rá két szabad óránk, hogy elszaladjunk oltatni. Ha regisztrálunk akkor kötve van az időpont és ahhoz kell igazítani mindent, de így mivel nem voltunk időponthoz kötve, akkor mentünk mikor épp nekünk is megfelelt.

    Szóval sokkal, de sokkal kényelmesebb volt így. Amúgy az oltatni kívánók számán is toronymagasan látszott, amint nem kellett regisztrálni 4-szer annyian mentek oltatni. Ebből lehet érdemes lenne levonni a következtetést, hogy a regisztráció egyszerűen sokaknak kényelmetlen és van akit már ez elriaszt attól, hogy elmenjen. Minket nem, mert mi akkor is mentünk volna, hogy ha csak regisztrációval lehetett volna, de azért sokkal jobb volt így.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz tboldi #179 üzenetére

    Az első oltásnál (még márciusban) rendesen beregisztráltunk aztán vártunk, hogy majd szólnak, nem volt semmilyen válogatás helyszín és időpont tekintetében. Egyszer csak hívtak meg jött levél, hogy XY időpontban menjünk a Nagyvárad térhez közeli kórházba, ott kapjuk meg az oltást. Oké.

    Második oltásnál már eleve oda vezényeltek minket, akkor az lett mondva ugyanott kapjuk meg mint ahol az elsőt (szintén nem volt válogatás, meg opciók). Oké.

    Harmadiknál megnéztem a regisztrációs oldalt és az időpontokat (többször is), hát kizárólag olyan kórházak voltak amik 11 kerület (Buda), 13 kerület..., mindegyik rohadt messze van innen a 10-ik kerülettől, legalábbis utazással oda-vissza sok idő, tök mindegy, hogy BKV vagy autó. De mivel tudtuk, hogy amúgy itt a szomszédban lévő Bajcsy kórházban is oltanak (mert fura módon más kerületekből meg ide vezényeltek sok embert még az első két oltáskor), így megvártuk a regisztráció nélküli hetet és láss csodát simán átsétálhattunk és oltottak.

    Én nem keresek ebben logikát meg kárhoztatni sem akarok senkit, mert nyilván logisztikailag azért baromi nehéz ezt az egész oltást országosan leszervezni, biztos mindennek meg van az oka, de itt esetünkben sokkal kényelmesebb volt ez a regisztráció nélküli lehetőség. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz dvdbackuper #202 üzenetére

    "sztem konteo az egesz"

    Igen, ez a logikus magyarázat. Csóri Kóbort, meg naponta 200+ szerencsétlent eltesznek láb alól, hogy hitelesnek tűnjön az összeesküvés. :DDD

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz dvdbackuper #245 üzenetére

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák