Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz Wolverine #32 üzenetére

    Azt én értem, de az, hogy havidíjas legyen, egyelőre példátlan, nemde? Annyival biztosan nem tud többet, mint a PSN, PC-n meg labdába se rúghat.
    Úgy látom, ma mindent szájbarágósan kell magyarázni. :W
    Lássuk, PC-n milyen hasonlók vannak: kettőt próbáltam, az OnLive-ot és a Steamet. A Steamnek is van saját achievment rendszere, közösségi szolgáltatásai, mindezek tetejében full ingyenes és komoly akciók is zajlanak néha. Az OnLive-hoz meg nem kell sem minőségi PC sem konzol, szerintem ez a jövő, erre fog átállni előbb-utóbb a Picipuha és a Sony is. Mondjuk 10 év. Legfeljebb. Mi a tökért otthon kiszámíttatni a műveleteket, ha már a DRM, a mentések, meg úgy konkrétan minden távfelügyeleteken keresztül működik?

    Persze, tudom én, meg is mondom: mani.
    Sokkal nagyobb üzlet megvetetni a konzolt a jónéppel, megfizettetni velük a címek után járó jogdíjat (ami minden egyes játékban benne van, általában 10 dollár körüli összeg), és aztán még arra is lóvét behajtani, hogy online közösségi tartalmakat érjenek el... Elég égbekiáltó, nemde?

    Állítólag a jogdíj azért kell, mert veszteséggel gyártják a hardvert. Hiszi a piszi. Csak a brand-rendszer miatt lehetséges ez a marhaság, és ez ölte meg a PC-t, nem a warez. Az, hogy nincs benne elég pénz, túl szabad az egész. Már hosszú évek óta semmi gyakorlati különbség nincs a PC és a konzol közt. A konzol Brand PC korrekt brand-szolgáltatásokkal, semmi más. A Steamet is felfoghatjuk ilyen brandnek. Az interfész meg tökmindegy. PC-t is lehet tévére kötni, nekem is van gamepadem meg kormányom.

    Ha a jogdíjak felől közelítünk, a konzol már évtizedek óta szolgáltatás csak éppen konkrét termék képében jelentkezik a usernél. Ha viszont mégis igaz, hogy a konzol előállítása veszteséges, a felhős megoldással a konzolgyártó is nyer. Nemde?

    Az OnLive-ra visszatérve: még kissé gyerekcipőben jár, de már most élményszámba megy. Elég furcsa élmény egy tenyérnyi HTPC-n vagy egy tableten az új Batmannel játszani például. Egy ilyen után rögtön felcsigázva érzi magát az ember: vajon mit hoz a jövő? Nos én abban bízok, hogy ha a Picipuha ennyire pofátlan, legalább a villanyszámlára fordítandó keretet kíméli majd a jövőben. :P

    jer1cho: kösz, hogy lefordítottad! Ilyesmire gondoltam, igen. :R Egyáltalán nem vagyok konzolellenes, volt PS-em. Magánügy, hogy nem szeretek a tévé előtt ülni, de ez nem kizáró ok. Az ilyen túlkapásoktól viszont falra mászok.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák