Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz Shufny #23 üzenetére

    Nos, a kedvedért elmagyarázom, bár megérteni lehet megint nem fogod (mert nem akarod).
    Az, ha a gyártótól közvetlen vásárolt (ehhez ragaszkodtak itt többen, hogy ez biza a kiadók árazása) x termék sokkal drágább, mint a 3 kereskedőn keresztülment, bitről bitre ugyanaz a termék, tehát ugyanattól a gyártótól származó ugyanolyan termék, sőt még kapsz mellé ott kiskönyvet meg nagykabátot is; akkor az bizony csúnya átb@szás. Hívhatod másnak, már mondtam, de attól a tények nem változnak, a dolog etikátlan, és nem is lesz más attól, hogy Te annyira másnak akarod hívni. Máshol (taxisok) erősen büntetik ezt a megkülönböztetés miatt, itt meg emellett kardoskodsz...

    Wolverine: a technikai cuccok árazása általában azért más, szállítás, ott ténylegesen beleszólhat az ÁFA is, plusz amit a piac elbír (lásd Apple szintén). Aztán majd jön a sok tab az ebayen, a Samsung elkezd gondolkozni mifene van, aztán átárazza a cuccait...

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Shufny #26 üzenetére

    Nem, azért mert más tarifát alkalmaznak máshonnan származó embereknek. A másik országban drágábban dolgoznak-ért azért nem büntetik meg őket, mert:
    - ők nem dolgoznak másik országban
    - a másik ország az másik ország, más törvény, más bíróság - esélytelen lenne megbüntetni

    Ettől még, amit csinálnak ugyanolyan ganéság, mint amit a kiadók/steam csinál. (nem hiszem amúgy, hogy nem érted, inkább mintha beleköthetnéked lenne...)

  • FefeeX

    veterán

    válasz Shufny #31 üzenetére

    Hol jöttem hatemailezéssel? Arra gondolsz, ahol az általam megjelölt oldalt Te nem olvastad el, aztán én, mivel Neked nem megy a linkek megnyitása, idemásoltam ami benne volt, szóról szóra?
    Szánalmas ahogy próbálkozol, hogy valakit, aki szabadon véleményt nyilvánít, minél rosszabb fényben tüntess fel...

    Ráadásul az első bekezdésedben azt erősítetted meg, amit korábban írtam, hogy ez az árazás etikátlan... Erre tolod tovább. Olvass már vissza, könyörgöm. Meg tanulj meg mindent végigolvasni, majd értelmezni, utána átgondolni, és csak utána lökni a sok marhaságot.

    És amúgy a példád is erősen fals. Jelen esetben inkább azt lehetne mondani, hogy a zavvi, mivel nem UK-ban laksz, neked nem 10 fontért küldi el a játékot postán, hanem 20 euróért. Amit ő nem tehet meg a Steam meg megteheti.

Új hozzászólás Aktív témák