Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    Sziasztok!

    Most értem haza, visszamentem, mert hozni akartam még egy donort, aztán kettő lett belőle :)

    Ömlesztve válaszolnék:

    Az IT cuccok nálunk a főiskolán nagyon régiek, mint ezek 2008-9-es széria. Általában a tanszékvezetőknek van újabb és jobb gépe. A többieknek meg ezek az Optiplex 760-as gépek. Most költözött a nyáron a karunk, a diákok kaptak az új géptermekbe új gépeket. A munkatársak meg vitték magukkal a régi gépeiket. Kértem az egyik laborba új gépet (csak gépet), ez most volt 6 hónapja, nincs pénz rá. Ezzel szemben a marketing tanszék 15000 (igen tizenötezer) eurót kapott 15 db tablet beszerzésére.

    A leselejtezés külön kanosszajárás. Bármit leselejtezni szinte lehetetlen. Ha sikerül, akkor a megsemmisítésre is közbeszerzést kell kiírnunk. Van pár régi vezetékes telefon a régi helyünkről, az IT-s ember nem vitte el, mert túl sok a papírmunka a selejtezéssel.

    Felajánlás esetleg arra rászoruló helyeknek: nem lehetséges. Mármint a jelenlegi szabályok szerint nem lehet, mert túl sok emberi munkaerőt igényelne a szervezés. A leselejtezés esetén ki kell írni a cuccot a Behördennetz-en (magyarul talán vmi állami intézményi hálózatnak fordítható) és ha nem kell senkinek, akkor ki lehet dobni a szemétbe. De elvinni nem szabad! LeÚzarom, már úgyse dolgozok ott sokáig.

    Az adatokat a merevlemezekről nem hiszem, hogy nagyon legyalulták volna. A kisebb gépekben nem is volt merevlemez.

    Kár a gépekért, szerintem lenne nálunk Mon pár iskola, ami örülne annnak a közel 20 SFF gépnek, ami megy a zuzdába.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák