Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    válasz Stanlee #3 üzenetére

    A főnök szerepe is elég jelentős ebből a szempontból. Többféleképpen is el lehet intézni, vagy kinevez egy valakit aki megcsinálja mindig és kap érte pluszt, persze ezt nem kell világgá kürtölni. De működik a bónuszlevonás módszer is. Nálad az a baj, hogy a főnök nem tartotta fent ezt az állapotot, hanem egyszer odacsapott, azóta meg tesz rá mi van. Nem jó ha ilyen egy főnök, mert szélsőségesen szétesik a brigád miatta, kiröhögik lényegében.

    Másik megoldás, akinek nem tetszik a kosz az eltakarít minden nap, önszántából. A fizetsége pedig az, hogy minden nap a tiszta munkahelyére léphet be.
    Nálunk a céges autók vannak így elhanyagolva, ha én saját pénzemen nem cserélnék olajat évente, meg nem vinném el gumishoz a defektet megcsináltatni, akkor sose lenne. Márpedig ha nem akarok vele random helyen lerobbanni, akkor a saját érdekemben a saját fizetésemből megcsinálom ezeket. 1-2 alkalom volt, hogy kifizette a főnök, de amúgy önpénzből. Nyilván egy turbót nem cserélek ki, meg egy kuplungot, se gumit nem veszek rá, de egy 3000Ft-os lyukat betömetek (8-10ezer az olajcsere) különben hónapokig minden reggel felfújják kompival majd úgy van használva és másnap megint fújnak bele a többiek és ezzel meg van oldva egy defekt. :U Természetesen én mosom le, meg én is takarítom ki. De ez van, cserébe üzemképes autóba tudok beülni.

    Egyszer rakattam fel gumikat, az enyém kapott újakat és az én 4 éves gumijaimat (mivel pont azonos volt a méret) felrakattam az egyik céges kocsira, azok jobban le voltak már kopva 6 évesen. És akkor win-win. Persze a gumicsere díját én fizettem. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák