Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz Morden24 #5 üzenetére

    Sokmindenben egyet értünk. A sejtfázis tényleg nagyon rövid: mire túljutottam a "betanulási fázison" és elkezdtem tényleg élvezni, addigra vége lett. A lényfázis pont elég hosszú lenne, és a génsebészkedésnek köszönhetően megfelelő bonyolultságú is, csak jelenleg a többi fázishoz képest aránytalan. A törzsi illetve civilizációs fázissal leginkább az a gondom, hogy mondhatni triviális. Nem nagyon lehet elszúrni. Nagyon szépen elszöszölhet az ember órákat, hogy összerakja kedvenc Bimbogyó™ törzstagjait, házait, polgármesteri hivatalát, de ennek az esztétikai élményen kívül semmi hatása nincs az amúgy igen rövid fázisra. De amíg ilyen egyszerű, addig nem érdemel hosszabb játékidőt sem. Az űrfázisba most kezdtem bele, eddig még tetszetős.
    És valóban, határozottan tetszik a játék egyszerűsége (igaz, fentebb néhány helyen pont a túlzott egyszerűsítés a probléma). Nem 400 óra a tipikus játékidő. Ha csak egy kicsit játszadozni akar vele az ember, max. pár laza nap alatt végig lehet tolni az összes fázist, és nem kell órákig mikrózni, unalmas dungeonokat végighentelni, vagy hatvanszor egymás után végigvezetni kedvenc Simünket a napi rutinon, mire megtanulja, hogy hogyan nem kell felgyújtani a tűzhelyet.

Új hozzászólás Aktív témák