Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #41133696 #42 üzenetére

    Mindenki arról ír cikket, készít videót stb., ami érdekli és amivel szeret foglalkozni. Önkéntes alapon meg pláne! Ha szépen megkérnék, vagy inkább jól megfizetnék érte, akkor lehet írna másról is. De ennyi erővel te is készíthetnél videókat más OS-ekről, vagy nem? :)

    (#43) pengwin:
    Ezt egyébként tök felesleges ragozni! Nem feltétlen kellett volna itt leírnia azt amit, de a használati adatok amúgy mellette szólnak, ami nem tudsz megcáfolni. Egyébként akkor már inkább dual-boot, az az igazi.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    "A Frissítéskezelőt is több helyen fejlesztették."

    Akkor talán majd a 18.2 —► 18.3 upgrade fullosan frissít mindent... :D
    Most a 18.1-nél a frissítéskezelőben ezen opciót választva ugyan lement rendben az upgrade 18.2-re, de a kernel, mesa, xorg stb. jellemzően nem frissült... Ugyanez volt pl. a 17.x-nél is. Ráadásul most indításkor a Cinnamon is állandóan hibaüzenetet dobál, illetve már a 18.1-nél is többször összeomlott. Valamint utóbbinál SSD-n (!) olykor több percre beakadt a bootolás.

    Na mindegy, vsz reinstall lesz ebből. Bár azt még meggondolom, hogy marad-e a Mint, vagy esetleg valami más kerül a helyére.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz KAMI911 #55 üzenetére

    Ha egy köztes, de újabb LTS verzióban alapból frissülnek bizonyos összetevők, akkor az lenne a logikus, ha ez az arra történő upgrade után is ugyanúgy megtörténne és nem utólag kellene faragni.

    (#57) growler:
    Volt a desktopon kisalkalmazás, de előfordult összeomlás anélkül is. Ellenben pl. a MATE esetében (eddig) nem tapasztaltam ilyet, tehát vsz a Cinnamon kiadáshoz (is) köthető. De tudom, az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is.

    (#58) tibcsi0407:
    Tudom, hogy lehet elvileg másképpen is frissíteni, csak most kíváncsi voltam, hogy a korábbiakhoz képest változott-e valami. De ezek szerint nem...

    (#54) Dr.FantastiK:
    Korábban használtam KDE-vel Legacy módban telepítve. Egy ideig jól működött, de aztán elkezdett fura dolgokat művelni, így végül ignoráltam. Viszont lehet majd teszek vele még egy próbát. Bár most minden UEFI-ben van telepítve, a Manjaro-hoz viszont ki kell kapcsolni a Secure Boot funkciót, mert nincsen digitális aláírása. Ellenben pl. az Ubuntu, Mint, Fedora és társainak van.

    Köszönöm a válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák