Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz #16820480 #53 üzenetére

    Arstop az egy agyament borzalom baromsag, ezert abszolut nem is szamolok vele, es nyilvan fog felfele menni az ar boven ott is, de ugye eddig az volt, hogy sok helyen az aram ingyen volt, ahhoz kepest mostmar nagyon nem ez a helyzet. Hybridet pont azert mondtam, mert nagyon olcso fenntartani. Nincs benne semmi draga, meg a nagyobbakban sem. Gyors megneztem, pl gyertyaszett a 450h-ba (konkretan a lexus "markas", tehat nem sporolunk) 30khuf a 6db osszesen. Ha nem 450h, hanem 300h, akkor ez 20k, valami 150.000 km-enkent kell cserelni.
    A bort en szemely szerint imadom, mert nagyon konnyu szep tiszta, gyari allapotban tartani, ha valaki megadja neki a minimalis torodest, plusz ha kiborul valami, egy torles a mikroszalas kendovel es kesz. Annyi, hogy ne fekete bor legyen, hanem kb barmi mas (ok, piros/voros se, az undorito :D). Ja, meg annyi, hogy hutott-futott legyen, es akkor soha nincs baj.

    Fogyasztas: Havernak 2015-os is300h van. Palyan majdnem 5 litert evett, varosban, orszaguton boven 5l alatt szokott lenni, olyan 4,5 korul. Emellett a 0-100 8 masodperc. Nyilvan nem egy versenyauto, de azert boven eleg dinamikus. A tapasztalat az, hogy legalabb a tav felet elektromos modban teszed meg altalaban, de ha nem agyhalott, binaris modon vezetsz, akkor kb soha nem hallod a motort.

    Fenntartas bonusz: Ha a lexushoz hordod, itt Angliaban ugy van, hogy 10 ev gari van az autora, olyan modon, hogy gyarilag ugyan csak 4, de minden evben, amikor a Lexushoz viszed szalonba a szervizre (legutobb ez £25-el volt dragabb, mint amit a fuggetlen szerviz mondott ugyanarra), akkor minden evben meghosszabbodik a garancia 1 evvel ingyen es bermentve. Gondolom Magyarorszagon is hasonlo.

    Szoval ugy gondolom, hogy ez a Skoda hajtaslanctol fuggetlenul olyan szinten van tularazva, hogy az valami kriminalis. Plane a minosegehez kepest. Hatotavhoz azert nem szoltam hozza, mert En is ugy vagyok vele, hogy ha palyan el tud menni 250-300km-t, es utana max 20-25p alatt 80-90%-ra tudod tolteni, akkor az szamomra konkretan nem lenne kompromisszum, asszonnyal, gyerekkel megyunk ugyis, szoval annyi idonkent igyis-ugyis meg kene allni arra a 25 percre. :K

    SUV-ot En se vennek amugy, az auto formaju autokat szeretem, En is elavult vagyok. Plusz szeretem a fizikai gombokat is, legalabb a fontosabb dolgokra, szoval plane elavult vagyok. :D

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák