Új hozzászólás Aktív témák

  • gondoni

    csendes tag

    válasz Lalikiraly #40 üzenetére

    A stúdió monitorokkal nekem jórészt a kinézet a bajom, nem minden élettérbe lehet őket ízlésesen beilleszteni. Sajna nem hallottam egyet sem, de ha valahol, akkor náluk garantált, sőt egyenesen elvárás a színezésmentes forráshűség. Vannak, akiket pedig egyenesen zavar ez a sterilitás, akik inkább melegségre, zeneiségre vágynak.

    Azért a nagy(obb) hangszórónak is megvannak a korlátai: nagyobb, nehezebb, lassabb, nehezebben vezérelhető a membránja, aminek a középtartomány látja a kárát. Kétutas rendszerben meg szoktak állni 16cm-es méret környékén, vagy több kisebbet kötnek párhuzamosan, így növelve a membrán együttes felületét.

    Azért durva mély hangokat lehet kicsalni egy 16cm-es hangszóróból is, a kínálat túloldalán lévő extrém példa a nálam ketyegő Dynaudio A52-es polcsugárzó, ami mellől akkor adtam el a (szintén Dynaudio) mélynyomót, amikor észrevettem, hogy valamikor 2-3 hete elfelejtettem bekapcsolni, és nem is hiányoltam! :DDD
    Na jó, az árára is szükség volt éppen, illetve panelben lakunk kisgyerekekkel, azóta ritkán van alkalmam úgy istenigazából elereszteni a gyeplőt...

Új hozzászólás Aktív témák