Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hubesz1

    csendes tag

    válasz hcstuning #48 üzenetére

    Szia!

    Mi a párommal vettünk egyet-egyet magunknak, és az általad leírt hiba nála is jelentkezett (telefonálás közben másodpercekre elmegy a hang, majd visszajön, teljesen hektikusan). Vissza is vittük (3 napon belül), erre a csaj okosan kicserélte mindkettőnk SIM kártyáját, mert biztos az a rossz...Hát nem..Aztán másodjára is visszamentünk, hogy a teló még mindig benémít beszélgetés közben, ekkor már kicserélték, kaptunk egy másikat, ami szintén ugyanezt csinálja. Érdekes módon az enyémmel nincs baj, de úgy tűnik, hogy ennek az új típusnak ez valami első szériahibája lesz, amit gondolom majd firmware frissítéssel orvosolni fognak. Nézegettem hozzá firmware-t (tudom, hogy bukik a gari), de nem nagyon találtam, új típus nagyon még. Úgyhogy most megint megyünk vissza garanciáztatni...
    A legjobb amit tehetsz, hogy az új készüléket egyből kipróbálod még bent a boltban, hogy műxik-e vagy sem. Egyébként én az enyémmel tökéletesen elégedett vagyok, azt az egyet hiányolom belőle, hogy a billentyűzár nagyon gyorsan lezár, és ennek beállítására nincsen lehetőség, én legalábbis nem találtam.
    Jó kis teló ez, pláne ha kinövi a gyerekbetegségeit...

  • hubesz1

    csendes tag

    válasz rudymester #58 üzenetére

    Sziasztok!

    Fejlemények:

    Miután az elmúlt hét folyamán a párom és az én kezemben írd és mondd 10(!) telefon fordult meg ugyanazzal a hibával, a javítás mellett döntöttünk. Szegény pannon-os srácok teljesen készen voltak, hogy a készletükön levő mind az öt S3310 telefonjuk (gyári, bontatlan) hibás, ráadásul mindegyiknek ez a hangelmenős betegsége jön elő. Mivel a 3 napon belüli cserének ilyen formában nem sok értelme volt, inkább úgy döntöttem, hogy bemegyek a Samsung márkaszervizbe, és leadom javítani. Gondoltam, hogy az márkaszervizben esetleg ismerik már a típust, de a kislány akit beraktak a pult mögé a világát nem tudta, nem hibáztatom érte, ő csak adminisztrál, de sérült telefonos lelkemnek jót tett volna pár biztató szó :) Sebaj. Átvették, majd értesítenek. Ez hétfőn reggel történt, az én telefonom volt az első.
    Nem nyugodott bennem a kisördög, felhívtam a Samu mobiltelefonos szervizközpontját, hogy egy litánia keretében elcsevegjünk erről a remek készülékről. Hozzáteszem itt is rendkívül segítőkészek voltak, úgyhogy erről az oldalról semmi rosszat nem tudok mondani. Annyit sikerült kiszednem belőlük, hogy több ilyen telefonjuk is van már, de egyelőre nem tudják, mi okozza a hibát, ezért állásfoglalásra várnak a 'Nagy' Samsungól - gondolom Koreából, ők megmondják a tutit, akkor ha csak firmware csere, akkor is ha alkatrész cserés. Távol-keleti barátaink tutimondása azonban elég hektikus, megjöhet pár napon belül is, de volt arra is példa, hogy közel egy hónapig szüttyögtek valamin.
    Szóval én most várom, hogy a felkelő nap irányából megjöjjön a megoldás, és végre tudjam használni, az egyébként rendkívül jó vételnek számító készüléket. Addig pedig kisegít a jó öreg 6230i :))
    A mai napon a párom is leadta az övét a márkaszervizbe, az övé már az ötödik náluk a héten. :F
    [OFF][/OFF]Elég Janus-arcúra sikerült akciója lett ez a pannonnak. Adok egy telefont egy ezresért, te aláírsz két évre, de a telefont nem tudod majd használni egyelőre. Három napon belül kérhetsz cserét, de azzal is ugyanazokat a köröket fogod futni... Legalábbis egyelőre :((([OFF][/OFF]

    [ Szerkesztve ]

  • hubesz1

    csendes tag

    válasz aphra2 #65 üzenetére

    Amint halad valamit előre a dolog jelezni fogom - mindannyiunk okulására.

  • hubesz1

    csendes tag

    válasz Hikvision #123 üzenetére

    Kicsit gyenge a németem, de ez biztos javítja a 'mi' hibánkat. Illetve jó a magyar (pannonos)készülékekez is ?

    Egyébként a helyzetjelentésemet folytatva a hét elején beszéltem samsungékkal, de azt az illetőt, aki kompetens lett volna ebben azt nem értem el. Hétfőn rájuk mozdulok, mert akkor már három hete lesz annak, hogy szervizbe került. Remélem megvan már a megoldás...

  • hubesz1

    csendes tag

    Lassan pont kerülhet a kálváriám végére :)

    Készen van a telefonom, holnap hozom el a márkaszervizből, mert a cseretelefont, amit adtam persze nem használtam, hanem otthon pihen, és hát azt vissza kell azért szolgáltatni. Hozzáteszem a szegedi márkaszerviz nem szólt, a párom hívta fel őket, hogy mi újság a telefonokkal, mire közölték, hogy már készen van. Akkor miért nem szólnak? Persze az átvételin nagy betűkkel rajta van, hogy mennyi tárolási díjat számítanak fel, ha nem mész x napon belül a készülékért...mondjuk azért ez a veszély nem fenyeget.
    Szóval az ötlettől vezérelve azért felhívtam a központi szervizt is naivan, hogy van-e már megoldás a problémára (nehogy ott meg azt mondják, hogy még mindig nincs, emezek meg visszaadják..), és azt az infót kaptam, hogy úgy tapasztalják, hogy az esetek 90%-ban egy új kalibrálás megoldja a problémát. Úgyhogy holnaptól próbálgatjuk, remélem a mienk nem abba a 10%-ba fog tartozni.
    A héten összegyűjtött tapasztalataimat megosztom veletek hétvégére.

  • hubesz1

    csendes tag

    Fejlemények

    A visszakapott telót tegnap kezdtem el használni, és alapvetően minden rendben volt, a hiba nem jelentkezett egészen estig, amikor is jó atyámmal történő beszélgetés közben a túloldal elkezdett hallózni...na hál' istennek...Úgyhogy otthon este leteszteltem a telót a párommal (felhívjuk egymást és körömmel kocogtatjuk a mikrofont, és a másik készüléken hallgatjuk, hogy minden koppanás átjön-e.) Az enyém néhány koppintást önkényesen cenzúrázott, úgyhogy még mindig nem ok, bár egész nap nem jött elő a hiba, csak este. A páromé a kocogtatós tesztet hibátlanul vette.
    S/W VER: S310CJIE1
    D/L date: 20090530
    FTA S/W ver.: ES3310.07
    FTA H/W ver.: Rev0.5

    Ha jól gondolom ebből az látszik, hogy május 30-án lett rátöltve az "új" firmware. Azt bánom igazán, hogy nem írtam le, hogy előtte mi volt rajta. Esetleg azt a német fórumban nem írják, hogy ők is hasonló hangelmenős tüneteket tapasztalnak ? Csak mert akkor lehetne szűkíteni a kört, hogy a pannonos firmware a rossz vagy zu alles az egész teló.
    Adok még neki esélyt a héten, hogy jól teljesítsen, ha bármit tapasztalok, akkor küldöm vissza a szervizbe, és csapkodom az asztalt, hogy csak egy Omniával tudnak kiengesztelni :))
    A viszont látásig ;)

    [ Szerkesztve ]

  • hubesz1

    csendes tag

    halló!!....halllóó??..hallóóó....
    :Y

    Az enyém jövő héten ismét befekszik egy kis kezelésre. Most már legalább megvan a firmware száma, lehet ellenőrizni, hogy történt-e módosítás.
    Szóval továbbra sem jó a készülék ezért aztán hagyom, hadd molyoljanak rajta Samuék, bár azért ahogyan az mostanában oly' népszerű lett: "Ez kutyakomédia" :))
    A páromé tökéletesen működik, úgyhogy ő a 90%-ba én meg a maradék 10%-ba tartozom.

    Bár ha kijön az új független firmware...még az is lehet, hogy otthon megszervizelem. Aztán amilyen mákom van három hónap múlva kiderül, hogy sajnos ez a típus öngyulladásra hajlamos, de az enyémet biza' ki nem cserélik, mert saját firmware-t akasztottam a teló nyakába.
    Marad a szeretett szerviz...

    [ Szerkesztve ]

  • hubesz1

    csendes tag

    Gyanítom az E2-es firmware-rel sikerült kijavítaniuk ezt a hangelmenős problémát. Nekem az E1-es van, és produkálja a hibát, páromnak az E2-es került fel, és semmi galiba. Mondjuk, neki egy héttel későbbi a feltöltés dátuma.
    Ezeket a firmware-eket le lehet valahogy menteni a telóról? Mert akkor ugye a gari kérdés is megoldódna, amennyiben egyéb hiba esetén, vissza lehetne tölteni rá a "backup"-ot.
    Én is visszaviszem az enyémet, hogy rakják rá az E2-eset, bár ki tudja, lehet, azóta újabb is van...

  • hubesz1

    csendes tag

    Azért az is érdekes, hogy kergetjük az E2-es firmware-t, miközben függetlenből E6-nál tartanak...
    Persze lehet, hogy a függetlenek más metódus alapján számozódnak...[link]

  • hubesz1

    csendes tag

    Sikerült megszereznem az E6-os firmware-t (gyári, független) Az egyetlen gond az, hogy ezt nem lehet csak úgy feltenni a pannonos telókra. Amit ezután írnék, az úgyis ki lenne moderálva (jogosan), viszont annyit leírok, hogy otthoni módszerekkel nem lehet a hálózati lockot feloldani, legalább is az én tudásom alapján. A korábban belinkelt progi jó lenne akkor, ha a teló már független.
    Azért az tényleg vicc, hogy az E2-es firmware-t várom én is, hogy rátegye a szerviz, miközben E6 is van, sőt F1 is, bár az nem tartalmazza a magyar nyelvet..

  • hubesz1

    csendes tag

    válasz Jim74 #240 üzenetére

    Hát gyanítom a pannon hamarabb elő akart rukkolni a piacon egy ilyen "ütős és jó árú" telefonnal, mint az S3310, ami sikerült is, hiszen bő egy hónappal hamarabb volt a elérhető a teló a pannonál,mint a magentás szolgáltatónál. Csakhogy gyanítom, amíg a T-Mob. lényegesen nagyobb multi révén több pénzt tud áldozni, a legújabb firmware saját cégére szabására, addig a pannont szorította az idő, hogy minél előbb piacra dobja a 990Ft-os akciót, annak ellenére is akár, hogy lehet hogy tisztában voltak a korai firmware bugjaival. Inkább kiadták így, a user úgyis elviszi-megveszi, a hűség megköttetett, ráérnek utána javítgatni frissíteni a telefont. Jövő hét elején visszakapom újra az enyémet, kíváncsi leszek, hogy esetleg a pannonnak is lesz-e már E6-os megoldása. Mert, ha nem akkor lehet verni náluk az asztalt, hogy a T-csoportnál bezzeg gyárilag azzal jönnek. Ez szerintem egyértelműen a pannon szégyene, nem a Samsungé...

  • hubesz1

    csendes tag

    válasz Solger #244 üzenetére

    Az összes szolgáltatónál 160 karakterig 1 sms. Utána is lehet írni, hiszen a teló összefűzi, de egy sms maximum 160 karaktert tartalmazhat (egyes típusoknál a nem standard ékezetes betűk miatt ez akár a harmada is lehet! )

  • hubesz1

    csendes tag

    Nekem is másodjára az E2 került fel, és azóta nincsen bajom vele. A telefon lassulására pedig annyit, hogy ha az ember létrehoz egy egyszerű témát, egyszerű háttérrel, meg színekkel, akkor észrevehetően, gyorsul a telefon reakcióideje.
    Olvasgattam egy kicsit, és kiderült, hogy a gyári menük (lila és zöld alapú animált szépségek) flash alapúak és az Adobe-bal közösen feljesztette ki a Samsung, csakúgy mint az Eleven világ elnevezésű megoldást. Ezek tényleg szép funkciók, de ennek a telónak a hardvere kicsit lassú hozzá. Aki szereti a szépet, az szokjon hozzá a lassuláshoz, akinek a sebesség számít, az meg pár gyors kattintással létrehozhat egy egyszerű, gyors témát.

Új hozzászólás Aktív témák