Új hozzászólás Aktív témák

  • Redpho

    csendes tag

    válasz muveszur #1725 üzenetére

    A jelenlegi S4 szitu kísértetiesen hasonlít a 2012-ere, ami az S3-nál történt:

    Lassan 1 éve két komoly kompromisszum is volt az i9300 esetén (számomra és sok fórumozónak is): 1 GB RAM és LTE hiánya. Nem volt opció, meg is vettem (sajnos)
    majdnem 200e forintért, az 1 GB RAM azóta is őrli az idegeimet. Nem sokkal később bejelentették a 2 GB-os Exynos (!) LTE verziót Korea számára, majd Európába is jött szeptemberben a 2 GB-os LTE Exynos verzió (i9305). Valamint a Note II is 2 GB RAM-mal jelent meg, s abban nem is volt nem Exynos verzió sehol, még USA-ban sem.

    Az S4 terén már részletesen kitárgyalásra került a két nemzetközi verzió közötti különbség:
    i9500: -LTE, +Exynos Octa és +Wolfson
    i9505: +LTE, de : -SD 600 (APQ8064AB) és -Wolfson

    Dél-Korea (és talán Japán) számára már bejelentették a Exynos LTE verziót, ott azt kapni.

    Kérdés, idén érdemes-e várni, azaz ha beindul a kritikus mennyiségű Octa gyártás, akkor készül-e Európa számára is LTE-s Octa verzió a SD600 helyett.
    Tudom, jelenleg még csak a Samsung tudja rá a választ.

    Egy biztos, én hasonlóba nem futok bele még egyszer, s nem kötök (számomra) ekkora kompromisszumot még egyszer 200e forintért.
    Ha végül nem lesz Exynos Octa-s LTE változat, akkor még mindig meg lehet fontolni a Note III-at, ami valószínűleg Exynos Octa lesz LTE-vel, sőt, talán még 3 GB RAM-mal is érkezhet, bár ott a nagyobb méret méret (minimum + 1 inch) lehet egy fajta kompromisszum, ami eddig nem vállaltam be, de sokan mások igen. :)

    TBH, neház a kivárás! :)

    p.s. hozzászolásom szigorúan személyes álláspontot takar (még ha több ember is hasonlóan vélekedik).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák