Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petesejt

    aktív tag

    válasz Csocsesz75 #1196 üzenetére

    Működik is, de (nyilván) csak a samsung.com oldalon, és csak magánszemélyeknek. Ott viszont mind a három működik egyszerre, így az alap 22-es, 128 GByte-os verzió 350 helyett cirka 250-ért elhozható, ez kb. a jövő április ára.... Talán. :) Viszont hogy csak magánszemélyeknek értékesítenek (kikötik az ÁSZF-ben), azon rendesen felhúztam magam, mert nem kicsit fordítva ülnek a lovon: nem csak annak adunk el, akinek számlát tudunk adni -- onnan kezdve, hogy adóalanyok, és termékértékesítést végeznek Magyarországon, számlaadási kötelezettség vonatkozik rájuk....

    Az ügyfélszolgálat persze arrogáns módon elhajtott a francba, hiába írtam, hogy ez így törvénytelen, a régi szép vadkapitalista idők mintájára tesznek rá magasról.

    Ami miatt rohadt büdös nekem ez az egész, mert az ÁSZF szerint a megvásárolt termékek kiszállítását a Samsung SDS Global SCL Szlovákia, s.r.o. cég szervezi (magyarul valószínűleg ők adják a számlát), és a magyar NAV-hoz a cégek számára kiállított számlát fel kell tölteni a rendszerbe -- na de csak magyar cégeknek, külföldieknek nem! Efelől aztán nyugodtan adhatnának céges számlát is, de ha nem teszik, óhatatlanul felmerül a kérdés, vajon létezik egyáltalán ez a cég...?

    És igen, a számla 27% ÁFÁ-t tartalmaz, tehát nem úgy néz ki, mintha az ÁFÁ-val trükköznének, de ki tudja...? Arra azért vakon fogadni mernék, hogy valami különös oknál fogva, amint lehet újra céges számlát kérni (két hete még lehetett), már nem lesznek ilyen "fantasztikus" kuponok....

    És hogy miért nem veszek magánszemélyként? ÁFA körös cégem van, és ha valamelyik Experience store-ban vásárolnék, akkor az ÁFA visszaigényléssel és a féláron (57e) kapott Watch 4 Classic-kal együtt olcsóbban kijönnék. De eredetileg októberre terveztem a cserét, addig bőven jó az S9+, és nyáron jön a Watch 5 állítólag jobb üzemidővel, szóval ha ez a kuponos lehetőség nem megy most céges számlára, akkor inkább várok.

    "Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

Új hozzászólás Aktív témák