Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz Divinity #6728 üzenetére

    Inkább ez egy tévhit féligazság és most kérlek szedd elő a logikádat:
    Ha 30 20-80% között tartod, akkor kiesik 40%-od, amivel gyakrabban kell töltened.
    Azt gondoltam, hogy ha ritkán töltöm, akkor akár 1 napot is nyerhetek ezzel, mert mondjuk 5% körül dugom rá és 100%-ig töltöm...nem 40, de ~35%-ot nyerek, az simán +1 nap és az már behozza a teljes ciklussal előtt degradálódást.

    Oké, ez az elmélet, nézzük ezt gyakorlatban. Ezt évekkel ezelőtt találtam ki és utána vettem az S7-et. Átlagosan 3-5 naponta töltöttem fel. 40 hónap után adtam el, amikoris még 82%-os volt az akksi AccuBattery szerint (meg érzetre is).

    1217 nap / átlag 4 naponta töltés az 304 kb. teljes ciklus.

    Szerencsére volt ~1 hónap, amikor mégis kipróbáltam a 20-80%-at és 2-3 naponta kellett töltenem....öööö akkor számoljunk 2,5-el.
    1217 / 2,5 az 486,8 töltés, amire az AccuBatterey azt mondja, hogy olyan ~0.45 ciklusnak felel meg azaz...1 ciklusra kerekítve ez ~267,74 teljes ciklus (0.55-el szoroztam)? Remélem jól számoltam.

    A 304-hez képest a 268 az ~12%-al jobb, azaz levetítve a fenti 82%-ra degradálódott akksira...a 18%-nak a 12%-a az 2,16%, tehát elég nagy hibahatárral( :D) szummázva, a 20-80 módszerrel csak ~85%-os lenne, nem 82%-os.

    Azaz technikailag igazad van...pedig azt hittem, hogy jobb a módszerem :B Viszont a különbség nem valami nagy és kevesebb macera +1 naponta tölteni. Persze ez csak az S7-re volt igaz. Ahogy hallom az S10e üzemideje jelentősen rosszabb és a Pixel 4a-t is 2 naponta kell töltenem ugyanolyan felhasználás mellett (papíron többet bír, mint az S10e), szóval ott meg konkrétan a 20-80-ra vagyok kényszerítve, mert úgyse húzná 3 napig :W
    ..ennyivel többet esznek az új chipek vagy az újabb android. De inkább az utóbbira tippelek.

    Bocsánat az offért és a hosszú postért.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák