Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    Szokásos samsung árazás, de hát venni fogják, mert samsung. :D
    (#3) atike Specifikáció előtti oldalon az XXL GSM jóvoltából ... után ott van a link. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Kroni1 #45 üzenetére

    Így szmajli nélkül nem jön át az irónia amiket írtál. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz TomPack #163 üzenetére

    Van sok forrásból is magyar garancia(igaz csak 1 év) + ÁFA mentes szállítási lehetőség(Kínából - Spanyol garanciával) is van egy csomó webshopnál.
    Egyébként sokszor a magyar Samsung garancia sem ér szart sem, de még az Apple sem. Nem tudom hány ismerősöm panaszkodott már ezekre, hogy az S6-ra várt 1 hónapot, vagy az i6S-re és visszaküldték szarul.
    Látom mindenkinek csak a másik oldal mocskolódása megy, kinek épp mivel van tapasztalata. Azt senki nem akarja elfogadni,hogy valakinek ez jött be, valakinek az. Valaki megelégszik az AOD-dal 100-130k-ért. Valakinek meg teljesen jó a LED is a 40-50 ezres kínaitól is. Senkinek nincs igaza.
    Most Én is kezdjek érveket felsorakozni, hogy miért jó a LED és miért az AOD? Nekem pl. édesrohadtmindegy, így is úgyis jelez a Xiaomi(szar kínai okos karkötőm, sajnos nem egy 130 ezres iWatch vagy tököm tudja mi van még) okos karkötőm, ha jön valami. Így is úgyis meg kell nézzem, meg kell nyomnom a telefont.
    Minek esik itt mindenki a másiknak? Nem lehet korrekt érveket mondani anélkül, hogy a másiknak a pénztárcáját túrnánk, hogy csórónak csak kínaira jut? Tudatos vásárló nem létezik?
    Nekem is volt Samsungom, volt nem egy kínai telefonom. Sokat azért cseréltem le, mert egyéni balfaszságom vagy épp a munkám miatt betört a kijelzője, a Samsungnak konkrétan több lett volna a kijelző cseréje, mint maga a telefon. Ekkor vettem ugyanannyiért egy fejlettebb kínait, ami az Én igényeim teljesen kielégíti. Nincs rajta AOD, de nem is hiányzik. Nem is baj, ha épp olyan helyen van a telefonom, akkor ne is lássa senki más rajtam kívül, hogy nekem épp mi jött a telefonomra,elég, ha én tudom. Ha meg ilyen nagy király a Samsung, miért nem rakta bele a LED-et is meg az AOD-ot is, aztán döntse el a vásárló?
    Na, akkor még egy példa a SAMOLED-re, betekintési szög. Ti mindennap mutogatjátok a telefont egy körben ahol egyszerre 5-en 6-an nézik a telefonotok? Nekem is tetszett a színvilága, tényleg baromi jó kijelző, de engem sokszor zavart, hogy a mellettem álló is látja, hogy mi az isten van a képernyőmön.
    Na, most tessék, jöhetnek a kések a mellkasomba, mert kb. mindenki a saját igényeinek megfelelő indokot mondott, hogy neki az miért megfelelő és miért nem. :U

    Mindenki hajtja itt a saját igazát, de a racionalitásoktól már mindkét tábor elrugaszkodott teljesen. :U

    Kb. olyan parttalan vita, mint hogy csak a VW jó, a Renault vagy Citroen szar. Holott mindkét tábort tudják erősíteni jó és rossz tapasztalatok.

    De már ezt a hsz-t is bánom megírni, majd jön, hogy akkor használjam a szar kínai telefonom. Használom is. Nagy megelégedéssel. ;] Természetesen a másik tábor véleményét is elfogadom. Mindenkinek a szív ügye, hogy mire költi el a 100-130 ezrét,egy A5-re, vagy pedig egy kínaira. Én már senkit nem próbálok meggyőzni az ismerősi körben sem, maguktól veszik a kínait. Aztán vagy bejön vagy nem. A Samsung telefon is vagy bejön vagy nem.

    Köszi, viszhall!

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Richie86 #187 üzenetére

    Főleg,ha a részlet alatt lenullázod a telefont és nincs biztosításod egy esetleges darabokra törésre, utána meg fizeted a semmire. :N (Ez nem ellened irányul, félre ne értsd, de nem egy ismerősöm járt már így, utána meg ette a kefét ) Szóval nagyon igaz, az addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz batai15 #190 üzenetére

    A lelkednek jót tenne, hogy 15 hónapig fizeted a semmire a pénzt, miközben úgyis kell vegyél új telefont?

    Szerk: Ebből vannak a kötbérek, a behajtók, mert a pógár nem fizeti tovább a semmire a pénzt. HÁ MI? Összetörtem és nem kapok újat? Persze az már sok, hogy esetleges havi 10 mellé +1k-ért havonta kössön biztosítást. :U

    Én amennyi telefont összetörtem(hol önhibámból, hol melóba esett le), maradok a kínai fronton, ha összetörik, veszek bele 10 ezerért egy új kijelzőt, vagy ugyanennyiért alaplapot, esetleg ugyanannyiért egy már újabb készüléket.

    De felőlem mindenki azt csinál a pénzével amit akar. Én csak azt mondom, hogy az emberek felelőtlenek, olyanra költenek amire nincs is.

    De fentebb már kifejtettem a véleményem. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz bul07 #198 üzenetére

    Több forrásból lehet venni magyar garanciás(WayteQ), illetve spanyol országi garanciát(Tibcsi nagyon segítőkész ilyen esetekben), van CN22-es nyomtatvány, ami azt jelenti ,hogy visszafelé nem fogják vámolni. Ha meg eleve spanyolba küldöd akkor mindegy.

    Amúgy annyian mondjátok ezt a magyar Samsung garanciát. Van valakinek ezzel tényleges _jó_ tapasztalata?
    Mert az ismerősi körben felének ugyanúgy 1 hónapot(ha nem többet) volt szervizbe magyar Samsung garanciával.
    Volt olyan akinek 2 hét alatt megfordult spanyol garanciával és volt olyan akinek 2-3 hónap volt a kínai.
    Nem azt mondom, hogy ez az általános. De mindkettővel lehet szívni. :U

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz bul07 #200 üzenetére

    Nekem is volt S2-m, akkor még valóban úgy rémlik, hogy volt ilyen helyszíni javítás, de már ez sincs, ha jól tudom.
    Legalábbis haver S6-a bent volt 1,5 hónapig szervizben, nem tudták megcsinálni, utána(telenor) visszakapta a pénzét. Ez valóban jó pont. Az árából pedig vett egy kínait harmad annyiért. ;]

    Amúgy, mint írod, neked is 2x volt garanciáztatva a 43 hónap alatt.

    Az, hogy hol lesz 43 hónap múlva? Teljesen használat függő. Nálam 1 év alatt 1 Samsung Wave is megdöglött, pedig fémházas volt, vigyáztam rá, mint a hímes tojásra, egy szép téli napon a hidegben a fém készülékháza úgy kicsúszott a kezemből, 1 métert esett, durr.. Kijelző kuka, se kép se hang. Samsung felkeres, kijelző több, mint a telefon. Utána S2, szintén téli(1 év telt el) idő, kicsúszott, földre le, kijelző betört, se kép se hang. Samsung kérdezése, fórumok stb. Kijelző több, mint a telefon. Amennyibe került volna a telefon vettem egy kínai iNew V3-at, nagy megelégedéssel használtam azt is vagy 2 évig, utána pedig mivel megtehettem és hozzászoktam az évi cseréhez, lecseréltem egy 4c-re, a másikat meg odaadtam anyámnak, aki még nagyobb hardcore user, mint Én, és még ő is használta legalább fél évig, aztán leejtette a lépcsőről ahogy jött le az emeletről, végig bukfencezett(a telefon), majd lent összekaparta anyám, a fél kijelző hiányzott(szó szerint le volt szakadva a középetől kb) és még mindig működött. Van még egy Jiayu G2F is a családban, amolyan kirándulós, pót telefon, teljesen hibamentesen működik mai napig Cappa romjával.
    Szóval teljesen felhasználás függő. Kicsit túl van ez misztifikálva szerintem, hogy magától széthullanak a kínai telefonok. Normál használat mellett nálam se nem rosszabb, se nem jobb, mint egy Samsung, csak épp harmadannyiba kerül.

    Prémium Assistance garancia.. Az is mennyibe kerül? Meg anno az S2 mennyibe került? Ennyi pénzért már valóban elvár az ember egy élhető, normális időkerettel és javítási idővel ellátott garanciát, de az ismerősi körben konkrétan SENKINEK nincs jó tapasztalata se Samsung, se Apple termék garanciáztatásával. Lehet, mert egy vidéki kisváros vagyunk, ja akkor már le is vagyunk szarva? Szóval nálunk teret hódít a kínai, és ez főleg a rossz tapasztalatok miatt van így. Lehet másnak nincs, örüljön neki, szerencséje van, kifogott egy jó készüléket.
    Összegezve: mindenhol vannak jó és rossz tapasztalatok, assisstance, meg 3x annyiba kerülő telefon esetén is.
    Kínainál legalább kompenzálod azzal, hogy tök olcsó, és 1 év múlva vagy 2 év múlva veszel 1 Samsung árából 3 friss modellt.
    Szerintem. De még mindig mindenki arra költi a pénzét amire akarja, csak ismerje a másik oldalt is mielőtt elkezd nagyokat mondani. És nem, nem védem a kínaiakat, nem tápol pénzel chiu weng sem.
    Ha tankból lenne az S7, és tudom, hogy nem menne ugyanúgy tönkre az én hardcore felhasználásommal, és nem lenne ilyen sok, tuti, hogy vennék egyet, mert nagyon tetszik, de Én ennyit sajnálok kiadni érte. Egy A5-ért meg főleg. De ez is csak egy magánvélemény.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák