Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    Újabb kirándulás a zónába, csak most az uzsidobozban mogyorókrémes lekváros szendvics helyett kötszer és fájdalomcsillapító van :) Remélem azért nehezítenek valamit, mert a legutóbbi kettő még veteranon célkereszt nélkül is elég light volt. Meg az, hogy egy csapat katonának nem tűnik fel, hogy kb. 35-40 méterre valaki a fém futófolyosón trappol felettük és még megkínál egy támadógránáttal, ami kb akkorát csattant előttük a földön mint egy petárda mielőtt robbant... érdekes. De legalább most megkapjuk azt, hogy a légnyomás öl. A fegyverek továbbra is rohadtul balanceolatlanok (lásd. AKS vs. L85), de hát ezt is valahogy túléljük. Az artifact hunttal szerintem el lehet majd mókázni, szeretem a kihívásokat. A CS sajnos nálam sem húzta addig, mint a SHoC (főleg az időhiány miatt, mert azt volt időm végigvinni 13x + modokkal) de azért már egész játszható volt a 1.507-es patchel. Ez a játék más habitust kíván, mint az emlegetett Crysis (ami egyébként 2 délután volt és unalom). Grafikával nem tudok szembeszállni, az optimalizáltsággal meg nem érdemes. Más morállal, más összegből dolgozik a két stúdió, az eredmény is más (hála az égnek). Én nagyon várom, mint a Pyboi Story 2-t, de az is majdcsak elkészül. De ha most is elveszik azt az élményt, hogy a két legemblematikusabb helyen csak mészárolni kell, akkor tényleg kilátogatok a srácokhoz, de nem gratulálni. Nagyon utáltam, hogy Limans és Pyprjat csak a hentelésről szól. A két legmívesebben kidolgozott pálya egy lineális doom2. Ettől azért remélem többre telik most. Ezt sem lesz érdemes rögtön elkezdeni végigjátszani az "élményre" vágyóknak, mert bugos lesz mint a hétszentség, de én vidáman együtt fogok vele élni. Meg a 90% alatti GS értékeléssel is. :D

    Ami pedig a Zónát és annak sugárterhelését és természeti környezetét illeti. Egy magyar kutatócsoport volt kinnt (azt hiszem 2004-ben) körülnézni egy kicsit és mintákat gyűjteni. Voltak mindenhol. A Vörös erdőben, NPP-nél, az elhagyatott városban és néhány még a sárga zóna területén lévő településen. Lényeg annyi, hogy az élet megy tovább, a természet megújul, az ember továbbél. Aki nem hiszi járjon utána. Vagy kérdezze azokat, akik fémhulladék gyűjtésével keresik meg a vodkára valót évek óta. A kutatócsoport hazatérése után egy teljestest dózismérésnek vetette magát alá, és semmivel sem jutott a testükbe több radioaktív sugárzás mint bárki másnak ez idő alat magyarhon bármelyik részén. Egyedül azzal kell vigyázni, hogy ne érintkezzen közvetlenül az állandó viseletre használt holmik azzal a környezettel (értsd fehér színű kezeslábas, kalucsni, sapesz és szájkendő). Szóval korántsem az a helyzet, mint amit sugallnak a Discovery és a NatGeo dokumentumfilmjei. Azokat kissé túldramatizálták, bár tele vannak alapvető igazságokkal. Szóval aki menni akar, az nyugodtan tegye. Nem kell tőle tartani, csak elővigyázatosnak lenni.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    FACEPALM! JAJ! MEGHALSZ HA CSAK A ZÓNA KÖZELÉBE MÉSZ! :C :C

    Nézzétek meg légyszíves azt a videót, amit én már említettem és Misi 007 kollega roppant intelligens módon be is linkelt. De itt van még egyszer a link: A MNT FINE magyar Csernobil expedíció 2005. Akinek ez nem lenne elég az számszerűsítve láthatja a tényeket az expedíció eredményeit feldolgozó PPTben. Úgyhogy ezt itt tényleg zárjuk már le.

    hülyegyerek: Jó a videó, ellenben éppen megerősítetted vele azt amit mondtam. Két érdekesség amit a videó kommentjeiben találtam. Először is 2000 µR/óra az semmi. Két napig kellene benne állni, hogy egy normál mellkasröntgennel egyenértékű sugárterhelést kapjál. A másik az, hogy egy átlagos amerikai atomenergetikai dolgozó éves megengedett (tehát még nagy valószínűséggel hosszabb távon sem káros) terhelése 5.000.000 µR.

    Quiksilver: the_bunfi said: "Egyedül azzal kell vigyázni, hogy ne érintkezzenek közvetlenül az állandó viseletre használt holmik azzal a környezettel (értsd fehér színű kezeslábas, kalucsni, sapesz és szájkendő)."

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz hülyegyerek #88 üzenetére

    Sorry. Tegnap éjjel kicsit offenzívre sikeredett. De 10-ből 7 ember a média hülyeségei miatt van félretájékoztatva. :U

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Új hozzászólás Aktív témák