Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsip

    addikt

    válasz Dragon3000 #185 üzenetére

    Nekem gigabyte x570 gaming x van, a PCH bekapcsolás után kb. azonnal 35 fok, és 10-15 perc idle idő alatt szépen felmegy 50 fokra, amikoris bekapcsol a ventillátor, és kb. le sem hűl utána már 50 fok alá. Egy sata3 SSD van kötve csak az alaplapra. A vga egy rtx 2070 super, tehát még csak nem is PCIE4.0 csak 3.0 mód (vagy azt kézzel nekem kéne lebutítanom 3.0-ra hogy biztos ne izguljon 4.0-n?)

    [ Szerkesztve ]

    -

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dragon3000 #185 üzenetére

    Nem kimondottan maga a PCI-E 4.0 SSD miatt kell (a VGA miatt is kellhet, de az kevésbé tud még ekkora sebességet), viszont mással egyelőre nem tudod annyira kihasználni - leterhelni - a Chipsetet, hogy a ventilátornak be kelljen kapcsolnia. De ha beraksz pár 4.0-ás SSD-t, mert mondjuk neked kell a munkádhoz a nagy sebesség, akkor valószínűleg a tartós használathoz már kelleni fog az extra hűtés.

    "Compared with the previous chipsets the new X570 has the potential to use three times the power of the X470 or X370. Those were 5W designs, while the X570 is now a full 15W part. Why? Well, as the guys on the stream say, “there are a lot of speedy things inside,” most noticeably the inclusion of PCIe 4.0 support for both the GPU and M.2 slots."

    De az átlagos felhasználók - játékosok - nem kell, hogy féljenek tőle, mert passzív módban fog üzemelni, azt a pár másodpercet leszámítva, mikor bekapcsolod a gépet. De ahogy tudom, a BIOS-ban van lehetőség a teljes kikapcsolására is. Passzív módban pedig szerintem nem nagyon fog tönkremenni, legalábbis 5 év alatt nem hinném, hogy komolyabb baja lesz neki... aztán majd meglátjuk. Ha elkezd zúgni és kerepelni, mielőtt eladom, akkor neked volt igazad. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák