Új hozzászólás Aktív témák

  • Graphics

    Jómunkásember

    Elejét olvasd újra, mert vannak, ahol szavak kimaradtak, meg pár vessző és kötőjel, de utóbbi tényleg csak jó szándék.

    ( Másold be Word-be, és jelezni fogja, hogy honnan hiányzik ez meg az. :D ).

    De ha küldesz egy e-mailt, akkor elküldöm privátban a javított verziót szívesen. :R

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • ricsi99

    addikt

    válasz Graphics #1 üzenetére

    :R :R :R

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Jack Hunter

    csendes tag

    LOGOUT blog

    Nem gondoltam volna, de találtam benne új, jó tippeket. Köszönöm szépen, hasznos volt! :K

  • ricsi99

    addikt

    válasz Jack Hunter #3 üzenetére

    Akkor már nem veszett kárba az a 10-15 perc. :C :C
    Köszönöm.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Tikakukac

    titán

    Amúgy rém egyszerű lenne itt is a dolog, a fő probléma az emberek igazmondási képessége vagyis annak hiánya. A karcmentes cucc olyan, hogy a körmöd megakad benne, a mikrokarcos éppencsak nem darabokban van, a törött pedig zacskóban érkezik, mert porállagú kb.

    Minden ezekre vezet vissza sajnos.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Alex91

    félisten

    Ha egyesek nem ebbol szeretnenek megelni, akkor a gond is kevesebb lenne :D !

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Tikakukac #5 üzenetére

    De azért mondd, hogy nem minden esetben ilyen vásárlási tapasztalataid vannak, mert nem hiszem, hogy ez általános tendencia. :D

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Tikakukac

    titán

    válasz Graphics #7 üzenetére

    Legutóbbi 3 vásárlás szummázva: eladott 3 töltőből 2 sz@r, a kis kerethibás monitorban minimum 1 tucat pixelhiba volt és még 2 helyen volt legyalázva, a kinézett laptop pedig mire odaértem varázsütésre már konfigossá változott.

    Hogy mi a tendencia nem tudom, de az tuti, hogy csak lefelé megyünk, 10 éve egy ilyen sor után kerestem volna a kandikamerát, ma meg rendelek egy jó 3 gömböset a cukiban és azt mondom, hogy hát, de legalább nem esett rám egy Boeing.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • ricsi99

    addikt

    válasz Tikakukac #8 üzenetére

    1.) Ne légy rest és kérj videochetben online megtekintést
    2.) lehet nem mindig a legolcsóbb termék a legjobb

    Ha állandóan tré cuccokat kapsz akkor el kell gondolkodni ,hogy hol a hiba :R

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Tikakukac

    titán

    válasz ricsi99 #9 üzenetére

    1. :DDD :DDD :DDD Te amúgy olvasod amit írsz? :DDD 43"-os 4K-s monitoron video online megtekintés pixelhibára? Látnád az arcom most :DDD
    2. Lehet, hogy nem mindig a legdrágább termék a legjobb.

    Na meséld el nekem, hogy ha 3 hibátlan, új töltőre megyek és abból 2 kuka, akkor hol a hiba? Mit hibázok el? Kérdezzek rá hogy figyu, de amúgy ha azt írod hibátlan, akkor tényleg hibátlan vagy esetleg totálisan hibás-e?

    Ezek a Coelho apró tanácsadások leforgatják az agyam :N

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • totron

    addikt

    válasz ricsi99 #9 üzenetére

    Bennem is ez merült fel, meg ha jól emlékszem ő nem saját részre, hanem munkaköri kötelességből vásárolgat, nem saját zsebből. Nem tudom az eladói sunyiság mögött mi áll e mögött a gyászos ráta mögött még. Sietség, udvariasság? Nem feltétlenül kell ketrecharcban végződnie egy jogos alaposságnak, szóval nekem sem tiszta teljesen.

  • ricsi99

    addikt

    válasz Tikakukac #10 üzenetére

    Nem kell megfogadnod a tanácsaim ,ha nem akarod....

    Ha nem tudsz meggyőződni a termék hibátlan állapotára, akkor hogyan üzletelsz?

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Otaku

    újonc

    válasz Tikakukac #10 üzenetére

    Pixel tesztet biztos nem lehet egy monitoron futatni, és kozben egy video közvetitésre alkalmas eszközzel közvetiteni.

    Ha beszámítást kérsz, adj meg mindig pontos típust. A BESZÁMITÁS AZT JELENTI VALAMIT BESZÁMITOK A TERMÉK ÁRÁBA, TEHÁT NEM CSERE!!!!!!!!! Ha eladtad a cuccodat nehogy jegeld, ne rakd archívba, ne töröld;és legfőképp ne válaszolj, hogy elkelt!

  • ricsi99

    addikt

    válasz totron #11 üzenetére

    Ha megbízásból vásárol ,akkor kötelessége így vagy úgy meggyőződni a termék állapotáról vásárlás előtt. Ha ezt nem tudja megoldani akkor talán nem az eladói közösségben van a hiba. Mint irtam ez nemzeti sport egyeseknél... mert minden sz@rt is eladunk. Lehet így is - lehet úgy is... ez a blog meg arról szól ,hogy mire ajánlott figyelni... ha valaki másképp csinálja ám legyen... ha jól csinálja akkor meghalgatnám a tanácsait is :D

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Tikakukac

    titán

    válasz totron #11 üzenetére

    A "ha jól emlékszem" jellegű dolgokkal az a baj, hogy megszületnek az ilyen írások, amiket legszívesebben moderáltatnék :B

    Tehát, egyfelől nem változtat semmin milyen zsebből fizetek és miért, mert ez az eladót semmilyen módon nem menti fel az alól, hogy hazudik, de minimum eltitkol. Céges részre apróról csak úgy tudok és szoktam is vásárolni, hogy számlára. Hogy most priviben itt írok alfára, vagy a saját oldalán, annyira mindegy, mert ott nincs kérdés, ő nem adja el a nevét a szeméthez, ellenben a magánosok, akik viszont számlát nem adnak, ergo csak magánra tudom venni saját lóvéből. Újfent amúgy mindegy, mert így sem ad felhatalmazást az eladónak arra, hogy kamuzzon :B

    ricsi99: A tanács akkor tanács, ha az tanács. Az, hogy irreális dolgokat csináljon valaki online, és, hogy közhelyeket írunk, az nem segít. Tudok olyan PH-s eladót aki igen drágán árulja a sz@rt sok-sok éve.

    Otaku: Olyat, hogy észrevedd a pixelhibát nem. Ha azt vesszük alapul, hogy minden háztartás egy filmstúdió vagy egy labor ahol brutális mikroszkópok/kamerák is vannak akkor ez az írás helyes. Ha úgy érzed ez kevés háztartásra igaz, akkor teljes bukó. Javaslom próbáld ki, nekem még elméleti síkon sem jutna ez eszembe, mert ehhez iszonyatosan durva technika kellene. Ezért van a becsületes eladónak szeme, aki ezt megteszi és mikor elmész a cuccért vagy kibontod a futártól a dobozt, akkor valóban az lesz benne, amit leírtak. Jó, mi? :K

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz ricsi99 #14 üzenetére

    "Ha megbízásból vásárol ,akkor kötelessége így vagy úgy meggyőződni a termék állapotáról vásárlás előtt. Ha ezt nem tudja megoldani akkor talán nem az eladói közösségben van a hiba."

    Ismételt a kérdés: ha egy hibátlanul működő termék van meghirdetve, simán piaci áron vagy fölött és mégis ennek ellenére totálisan kuka, akkor kiben van a hiba és ezt hogyan véded ki vásárlói oldalról? A nyilvánvaló kiírásra rákérdezel, hogy de biztosan jól írta-e ki az ember, hogy hibátlan, nem pedig szemét? Ha kék a laptop akkor biztosan nem piros? Érted már miért felesleges ez a fajta megközelítés? Erre az a megoldás, hogy az eladókat ki kell vágni a felületről a francba. Egyébként meg nonstop lyukra fogsz futni.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • totron

    addikt

    válasz Tikakukac #15 üzenetére

    Nem tudom mi ezzel a baj, megadtam a lehetőséget a tévedésemnek. Nem kell ingerülten reagálni. Figyelj, tényleg elüt az átlag csalódási gyakoriságtól az amit mesélsz és megélsz. Begyűjtöttem én is a magam keserűségeit már, elhiheted, semennyiben nem védem az ilyen eladókat, csak érdekel hogy jön ez össze nálad. A nagy számok törvénye esetleg még, de az sem fedi le teljesen. Az sem világos, hogy egy cég miért kényszerül ilyen maszatolásokra*, kis cég vagy hiperspórolás valamelyik agyas/önmagát fifikásnak gondoló középvezető zsebére vagy nem értem. Nincs ilyen egyszerűen.
    Mi az az alfa?

    ő nem adja el a nevét a szeméthez
    Mi az a közeg és mód ahol ennek a szakállas lózungnak korlátlan hitelt kell adni?

    *Ezzel nem a te munkaköri minőségedre célzok, mert nyilván ellátod jól, csak nem gyakran hallani ilyenről.

  • ricsi99

    addikt

    válasz Tikakukac #16 üzenetére

    Ez csak azt jelenti ,hogy nem győződsz meg a termék állapotáról....
    Ezt neked kell megoldanod... én javasoltam a video-chat et ,de az szerinted nem megfelelő.
    Akkor menj el személyesen és győződj meg saját magad.
    Lehet akkor a termék állapota tükrözi a vételárat. :D Ezt loptam egy priviből ahol egy ismi reklamált :D
    Ha meg ilyen rossz arányban sikerül vásárolnod ,lehet számodra a hivatalos nagyker/kisker jelentene megoldást .

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • totron

    addikt

    válasz ricsi99 #18 üzenetére

    A videochat tényleg kevés ehhez mondjuk. Hozzájön még az a faktor is, mikor 10-ból 9 azt sem érti miről beszélsz és mellé tök őszinte. Nyilván ez nem a sunnyogós kategória, de az is szép amikor a kettő találkozik valakiben és még aprózik is eladóként. :)

    Lehet akkor a termék állapota tükrözi a vételárat.
    De írja, hogy nem árulkodó az ár. Egyébként ilyen is volt már többször velem, hogy gyanúsan olcsó volt és nem is képzeltem bele többet, nem is kaptam túl sokat, de az teljesen vállalható volt. Nem árt persze tisztázni a hiba irányát és mértékét, nehogy az legyen hogy személy szerint pont nem fér bele.

  • Otaku

    újonc

    válasz Tikakukac #15 üzenetére

    Hát idézem
    "1 tucat pixelhiba"
    Az már nem egy-két darab amit nehéz észrevenni.

    Ha valami televan hibákkal az látszik még kamerán is, de ez az én egyéni véleményem, meg a szervizes ismerősé akit megkérdeztem a dologról.

    Ha beszámítást kérsz, adj meg mindig pontos típust. A BESZÁMITÁS AZT JELENTI VALAMIT BESZÁMITOK A TERMÉK ÁRÁBA, TEHÁT NEM CSERE!!!!!!!!! Ha eladtad a cuccodat nehogy jegeld, ne rakd archívba, ne töröld;és legfőképp ne válaszolj, hogy elkelt!

  • ricsi99

    addikt

    válasz totron #19 üzenetére

    Igen... van " faék" kategória... sztorijaim nekem is vannak.
    Ha tudsz jobbat vevő vagyok rá.
    Akkor is fentartom azt az állítást, hogy használt terméknél valami úton-módon meg kell győződni a termék állapotáról... ha meg bemondásra elhiszem akkor meg az én saram.
    Nem védem én azt se aki elsunnyogja a hibát ,meg is vetem ,el is ítélem.
    De egy éremnek mindig 2 oldala van... olyan meg nincs hogy csak az egyik odala hibátlan.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Alex91

    félisten

    Olcson venni, dragan adni, a kulonbozetet meg zsebre tenni! :D

    Csak neha a seftelot is atverik…

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • totron

    addikt

    válasz Alex91 #22 üzenetére

    Seftelő: az se rossz mikor egy tematikus és korrekt kisközösség piacára beszabadul egy klasszikus nepper a maga vaterás szövegeivel és mentalitásával. Azt a kontrasztot...!

    (#21) ricsi99, egyetértünk.

  • Tikakukac

    titán

    válasz totron #17 üzenetére

    A baj leginkább az, hogy így indulnak meg a találgatások, minősítések és egyéb pletykarovatok, mint azt láthatod is fentebb, egyből ez volt a fókuszban. És ezt nem kedvelem. Ha nem tudod biztosra az ilyeneket, ne találgass és feltételezz. Thx.
    Nem üt ki amúgy semmi sehonnan, aki elég sokat mászik az oldalon és sokat cserél hardvert pont ezt tapasztalja, lásd a másik blogot ahol ezt fejtegettük éppen elég sokan :B

    Az sem világos, hogy egy cég miért kényszerül ilyen maszatolásokra*, kis cég vagy hiperspórolás valamelyik agyas/önmagát fifikásnak gondoló középvezető zsebére vagy nem értem. Nincs ilyen egyszerűen.

    Mármint mi nincs? Melyik részét nem érted annak, hogy itt hirdetnek amúgy boltok is, pont úgy, mint a saját oldalaikon, de nekem pl. egyszerűbb így ömlesztve vásárolni és kommunikálni velük, mint a saját oldalaikon egyesével? Esetleg a fura, hogy egy magyar KKV használt gépet vesz számlára? Fejtsd ki :K
    Mi az az alfa?

    Lényegtelen, egy eladó, aki kellő ideje tiporja az aprót itt, az tudja :K

    Mi az a közeg és mód ahol ennek a szakállas lózungnak korlátlan hitelt kell adni?

    Ez az a közeg és az a mód, ahol éppen vagyunk. Megvan a bizonyos eladói kör, akinek a bevétele bőven többségében a PH hasábjairól jön be, illetve az ő kisebb köreiből kapcsolódik át. Ergo nem fér bele, hogy eldobja a 10-15 éves nickjét és a renomét.

    *Ezzel nem a te munkaköri minőségedre célzok, mert nyilván ellátod jól, csak nem gyakran hallani ilyenről.

    Ha multinál vagy, akkor elhiszem. Ha nem, akkor ez az alap, a default, az általános ;)

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Otaku #20 üzenetére

    Én is idézem: :B

    Hát idézem
    "1 tucat pixelhiba"
    Az már nem egy-két darab amit nehéz észrevenni.

    És ki írta azt bárhol is, hogy ez 1 csompópontban volt? Na kicsoda? Senki. Ha nekem észreveszel 1 tucat pixelhibát elszórva egy 4K-s panelen videochaten, akkor vagy filmstúdiód van és van ehhez olyan kamerád, amiből van max 1 tucat az országban vagy sas vagy :B

    Ha valami televan hibákkal az látszik még kamerán is, de ez az én egyéni véleményem, meg a szervizes ismerősé akit megkérdeztem a dologról.

    Szervizes ismerősöd gondolom IFA platókat javít, nem pedig monitorokkal foglalkozik, mert akkor nem mondana ilyen. A véleményedet tiszteletben tartom, de ettől még sajnos nincs igazad és amit írsz, nem reális :N

    ricsi99: Még mindig várom miért hibás és miben az az ember, aki egy új vagy újszerű, /szándékosan nem a hibátlant hanem hibátlanul működő kifejezést használva/ termékre odaért és a cucc konkrétan halott. Full kuka, teljes rom, totál kapa. Na ebben hol hibás a leendő vásárló? :P

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • ricsi99

    addikt

    válasz Tikakukac #25 üzenetére

    "Full kuka, teljes rom, totál kapa. Na ebben hol hibás a leendő vásárló? :P"
    Ha téged megyőzőtt hogy hibátlan akkor tedd meg a megfelelő jogi lépéseket
    Viszont fentartom azt ,hogy te megvétel előtt nem győződtél meg a termék működőképességéröl...
    Természetesen abbani is lehet csalni... speciel én is tudok 1000 trükköt ,hogy lehet átvágni bárkit on-line....
    Ez a blog meg nem arról szól ,hogy hogyan kerüljük ki a csalókat ,hanem ,hogy szerintem mit illdomos adás-vétel során figyelmbe venni.
    Az meg szerintem nem is érdekli a nagyközönöséget ,téged hányszor vertek át... talán az igen ,hogyan ,hogy mire figyeljenek :B

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Tikakukac

    titán

    válasz ricsi99 #26 üzenetére

    Szerintem te nem érted meg miről beszélek, valamiért feltételezed, hogy itt már vásárlás után vagyunk. Pedig nem :B

    Tehát: eladó kiírja, hogy a termék eszetlen jó, kiváló, legjobb portéka, te fogod, odamész, és kiderül, hogy egy vödör szemét. Ha szállításra kéred akkor dupla bukó, mert még az sincs, hogy benyeled az időt, utazást, random egyéb költséget és átszervezést és kész, hanem akkor tényleg nyakig vagy a slamiban, mert pént ott, cucc itt és reménykedés indul, hogy ha az eladó ennyire slendrián volt, akkor majd segít.

    A problem amire próbáltam felhívni a figyelmet, hogy tök jó, hogy megszületik az ezredik hasonló írás, de amíg az eladó nem őszinte és tudja a kiskaput mindenre, ugyanígy a vevők is csesznek csomagot átvenni vagy rákérdezni a speckó részletekre, addig ezzel előrébb nem vagyunk.

    Amúgy szokta a közönséget érdekelni a vadabbnál-vadabb történetek sora, egyfelől, mert kívülről szórakoztató, másfelől, mert tanulságos, hogy valóban mire figyelj. Esetünkben sajnos minden pontot kihasználnak jelenleg, mert lehet. Ez leírás, képkészítés, megbízhatóság stb. minden szintre érvényes. Most bármikor adok neked 4 számjegyű pozitívas eladóról olyan sztorit, hogy falnak mész. És csak néznéd, hogy na ezt hogyan. Hát így, a mésik topikban pont erről beszéltünk, hogy veterán aprósok is küzdenek, mint disznó a jégen.

    A vesszők elé nem tudom miért raksz szóközt és utána pedig nem, de ez nem így működik btw. :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • ricsi99

    addikt

    válasz Tikakukac #27 üzenetére

    Tuti megoldást én se tudok... nekem is voltak már potya utaim...
    De.... Leírom.... Lassabban....
    On-line video chat ,ha nem vagy biztos valamiben... ez lehet elindulás előtt is... lehet kombinálni IS a dolgokat.
    UI:
    Szerintem eléggé veterán vagyok én is :D ,sztorijaim nekem is vannak.

    Van valami egyébb jótanácsod amivel szebbé/jobbá lehet tenni az üzletmenetet?

    Panaszkodásra mint írtad van már rengeteg topic :D

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • totron

    addikt

    válasz Tikakukac #24 üzenetére

    Nem kenyerem a pletyka - ezt viszont én kérem ki magamnak - szeretek egzaktumokra építeni. Ha vannak. Mert mi történik: közreadod a legtöbb ilyen témájú bejegyzésnél, topikban a kimeneteket, de eredőkről nem beszélsz, azokat homályban tartod. Úgyhogy ha megnyilatkozol akkor majd nem kell találgatni. Egyébként sem értem miért lehet bántó bármely részlete ennek, senki nem becsmérel téged vagy a tevékenységed, az értés szándéka meg ne legyen már baj. 1 szó mint 100, félinfókból ez van, márpedig a téma közepébe csapsz ezzel, ilyen blogbejegyzések alatt pedig pont ez próbálódik kibogozódni.

    aki elég sokat mászik az oldalon és sokat cserél hardvert pont ezt tapasztalja
    Yup, de a te állításaid még azokon is túlmutatnak, ezt továbbra is tartom. Te nem érzed elütőnek a többi beszámolótól? A vektor ugyanaz, de a mérték eltérő.

    Ok, boltok tisztázva és vásárolhat KKV természetesen, de téged valami őrület mértékű szopóspirálba raktak ezzel a munkakörrel (azért gondoltam nem teljesnek a közlést, mert nem tudtam elképzelni, hogy van akit így szivatnak valahol). És itt már nem csak a sunyi eladók a hibafaktor, mert máshol is van beszerző, de nincsenek ilyen intenzitású sztorik, véget nem érően ráadásul. Ha neked ez így jó és szépeket álmodsz tőle tartsd meg a munkakört.
    Szóval jó, megnyilatkoztál, elvileg kerek a történet, de én dobbantanék. Az nem ellentételezés hogy itt kiírod magadból, meg egybemosottnak akarod látni a többi 1-1 keserű alakulással. Ennyire ne ragaszkodj ehhez a poszthoz, hogy önbecsapsz. Mindegy, a te életed, csak így torz képet mutatsz így a piacról ami meg nem jó.

    Nemmultinál sem gondolom áltlánosnak... Ha már ennyire képben vagy, a veled párhuzamos munkakörűek is pont ugyanilyen sanyarú sorsról számolnak be? Ezt is felmérted már? Vannak még páran csak ők kevésbé beszédesek?

    Ergo nem fér bele, hogy eldobja a 10-15 éves nickjét és a renomét.
    És rajtuk keresztül kisebb a tré aránya vagy rájuk is áll a nagy átlag sumáksága?

  • Tikakukac

    titán

    válasz ricsi99 #28 üzenetére

    Mint írtam, a video-chat megoldás nem reális, szimplán a legtöbb esetben olyan minősésű felvételre lenne szükséged, amivel a hibát megtalálnád, ami milliós nagyságrend :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • ricsi99

    addikt

    válasz Tikakukac #30 üzenetére

    Oké
    Látom a faéknél is egyszerübb vagy. Csak a megszokott dogmák.......
    Neked kizárólag kiskerben szabadna vásárolni mert azt mondod átvágnak mindenhol.
    Most vagy sok a pénzed és ez a hobbid ,vagy tényleg nincs érzéked ehhez.
    Mind1 szólok valami modinak ,hogy a sok ostoba offodat legyen szíves törölni ,mert csak azt tudod regélni hogy átvágnak mindenhol.
    További szép estét

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • #92246272

    törölt tag

    Eladni? Csak személyesen, nincs posta, futár, utánvét, semmi.
    Kizárólag embernek a kezébe adni a portékát, plusz én mindig ragaszkodom hozzá, hogy próbáljuk is ki. Ha a vevő nem akarja, az az ő baja, a lehetőség megvolt.
    És főleg, nem kell szart eladni ;) Soha nem reklamált még senki. Potyaút se volt.

    Venni? Passz..

  • Tikakukac

    titán

    válasz totron #29 üzenetére

    Nyugodtan kikérheted, mert nem azt mondtam, hogy pletykálsz, hanem, hogy amit csinálsz, az pletykát generál. És ez tru.

    Yup, de a te állításaid még azokon is túlmutatnak, ezt továbbra is tartom. Te nem érzed elütőnek a többi beszámolótól? A vektor ugyanaz, de a mérték eltérő.

    Nem, heti 2-3 alkalommal találkozom itt a PH-n veterán taggal személyesen is, a mérték attól függ, hogy melyikőnk éppen milyen területen mozog. Nyilván a szerveres kolléga a laptop bontóssal ellentétben nem ugyanazt fogja tapasztalni, de a saját terében már ugyanoda kerülnek a súlyozott átlagok sajnos :K

    Megint kevered a céges beszerzést és a nem cégest. A cégesen is vannak dolgok, mert ott is jönnek néha olyan laptopok A kategóriával, ami biztosan nem az amúgy, de ez azért még pórázon van. A magánban ott nincs limit, ott bármi kifér a csövön.
    Aki itt mos és torz képet akar az te vagy egyedül :B

    A velem hasonló módon létező nem multis magyar körben dolgozók akik céges minőségben vesznek számlázós eladókról is pont úgy számolnak be, mint én. Hígul az is, egyre vadabb az a rész is, de ez relatíve tiszta. Újfent: a durva buli, az a magánoknál van, ott nincs Isten és ember. Ne keverd a kettőt. Ezért mondtam, hogy ezt a céges minőséget ne hozd fel, mert totál topikon kívül esik és csak hozni fogja a felesleges köröket.

    A nagy öregek 2 csoportban vannak: az egyik akik tényleg tartják a szintet. Ebből azért kevés van. Itteni aprón vagy 4-5 max, mármint azokat értve akik tényleg nonstop pörgetnek vasakat, nem csak eladom a régi TV-met, de atomkorrekt vagyok, nyilván ez sokkal több. A másik csoport az, akik kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel nyomják, olykor meglepően korrektek, olykor lazán érdemesek lennének a kirakásra, de pont úgy tudnak tekerni sztorikat, hogy ez ne omoljon rájuk. Na ezt viszont nem szeretem, mert könnyen találod magad a PH legnagyobb boltosának lakása előtt a tél közepén és hallgathatod, hogy az 1 hónapja nem begarizott bolti! garis monitorod amúgy miért is végül nála landolt úgy, hogy ő ad vissza pénzt, nem a kollégája és miért is nem a vételi árat kapod vissza hanem amit ő mond. Fú, milyen tekervényes dolgok folynak itt néha ;]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz ricsi99 #31 üzenetére

    Érdemi reakció nincs, személyeskedés van.

    További szép estét neked is, az ostoba offok pedig releváns hsz.-ek. sajnos még mindig :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • totron

    addikt

    válasz Tikakukac #33 üzenetére

    Rendben, kikérés visszavonva és beismerem, pontosan nem látom át mivel kapcsolatban tartasz a pletykagenerálódástól, de rosszat nyilván nem akartam a fejedre hozni.

    de a saját terében már ugyanoda kerülnek a súlyozott átlagok sajnos
    Alátámasztásban, annak alaposságában nincs hiány és nem is arról van szó, hogy nemtetszőség okán ki akarnám zárni a valóságot, de ha ez tényleg ennyire így van, rendszer szinten miért nem történik változtatás, változás? Értem, hogy van egy alap morál a résztvevők részéről, de az összekötő közeg is a történet része - méghozzá felelős része - a szabályokat/szankciókat is az hozza elsősorban.

    A beszerzés értelmi atyja nálatok egyébként ismeri a "végül az olcsóbb a drágább" mondást/szabályszerűséget? Erre írtam az ilyen nincs-et, hogy az egy dolog, hogy szivatják a dolgozót, de kinek, hol éri ez így meg? Lyukas teknő segítségével fotonnal feltölteni ablaktalan ház szobáját munkakörön sem csodálkoznék e mellett (nem bántásból).

    Torz képet nem akarok, ahogy felesleges köröket sem, de említetted, hogy van amit kénytelen vagy saját zsebből - most akkor összefolyik a céges beszerzés a saját zsebeddel? Én így értelmeztem azt a mondatot (több hozzászólásodban is). Ha meg félreértettem és nem kényszer, akkor minek szivatod magad magánban? Ott sem kellemesebb. Általánosságban sem tiszta egyébként, hogy melyik vetületét ecseteled éppen, ezt csak így visszajelzésként. De értem, a céges rész akkor viszonylag rendben van. Akkor viszont az összemosódás mértéke és miértje és a magánban való önszivatás miértje az elsődleges kérdéskörök.

  • Alex91

    félisten

    válasz #92246272 #32 üzenetére

    Hat, videken sok szerencset az ilyen eladashoz… :D

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Jack Hunter

    csendes tag

    LOGOUT blog

    Kicsit belekontárkodnék ebbe a tüzes vitába, de csak szőrmentén, mert felvetődött bennem egy kérdés: ha egy potenciális vevő pl. árvíztűrő tükörfúrógépet keres, és vesz használtan, különböző eladóktól, de mindnek van valami hibája, akkor nem érdemes inkább újra beruházni? Arra célzok, hogy vannak dolgok, amiket talán nem érdemes használtan megvenni, mert túl nagy a kockázat. Lehet az tévé, mikró, videókari, tampon, stb . Kérdéses termék vásárlásakor vajon ki a hibás? Az eladó, aki megpróbálja haszonnal eladni a szemetet, vagy a vásárló, aki olcsón (ingyen) akar újszerű cuccot?

  • ricsi99

    addikt

    válasz Alex91 #36 üzenetére

    Ez is egy hozzáállás amit ell kell fogadni.
    Ha annyira kell ,lemész érte.
    Nekem a rekordom csak 140km-volt csak oda mert "kellett nekem" :))
    A csomagküldés egy opció ,nem kötelező.
    Föleg kis faluban nehézkes amikor lehet már posta sincs , se más ...max gls

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Tikakukac

    titán

    válasz totron #35 üzenetére

    Mert rendszerszinten ezen változtatni brutális emberi és anyagi erőforrás üzemeltetés szinten. Ami nem megy. Ezt már többször nagyon sok ember megpróbálta. Ez van, ismét a másik topikot tudom idézni, ahol nagyjából ugyanez el is hangzott megint.

    A beszerzés atyja, mivel én viszem és ebben nagy beleszólása másnak nincs, tisztában van a dolgokkal. :B Ez vastagon megéri, az én munkaidőmmel kiszorozva is. Csak, hogy érted: ha jó a forrás, akkor darabszám, típus és max 2 telefon és 10 mail és egy tucat gép 48 órán belül itt van az irodában. Ha óránként 50 ezerért dolgoznék se érné meg 450 bruttóban vasat venni boltból ;]

    Ezért írtam az elején, hogy hagyd ezt a céges dolgot, mert nem érted. Nincs összemosás pénzügyileg, semmilyen módon semmi sincs. Van egy magánhasználatra magamnak vett magánpénzből vett bármi és ha van, akkor céges, másik pénz, másik felhasználás, másik ember. A kettőnek max annyi köze van egymáshoz, hogy a privátban kialakított kapcsolatokat felhasználom. De ennyi, ne akard túlgondolni :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Alex91

    félisten

    válasz ricsi99 #38 üzenetére

    Az eladasra gondoltam, nem a vetelre… Szoval el akarok valamit adni, csak eppen a potencialis vevok nem fognak erte eljonni… :DD

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • ricsi99

    addikt

    válasz Jack Hunter #37 üzenetére

    Szerintem ez egy örök harc....

    Ha én légfékrögyítő anyafacsavart árulok akciósan akkor vagy már beleszakadt az anyafacsavar ,avagy rájöttem hogy a a vizslám kontrafékes és azért akarom eladni.

    Használ cuccot akkor akar az emberfia venni ha nincs pénz az új-ra....

    Megunt/felesleges cuccait meg azért adja el ,hogy ne a kukában diszelegjen... egyszer már adott érte pénzt/értéket.

    Ha jól értelmeztem a kérdésed akkor valahol mindkét fél hibás...de főképp a vevő.. pl ha használt kocsit vesz az ember ,eszébe sem jut ,hogy neten megrendelje 1 kép alapján... ami rizikós és nem tud/akar személyesen elmenni akkor tegyen bele energiát és győződjen meg arról ,hogy az igényeinek megfelelő.
    Video-chet , ismerős megkérése a környékről ,vagy bármi ami az eszébe jut......nem hiszem ,hogy az az eladó aki el akarja adni a terméket az bármi ésszerü kérést visszautasítana...
    Legtöbb esetben szerintem a kommunikáció hiánya ami gondot okoz... se a vevő se az eladó nem akar gikszert az adás-vétel után...

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Alex91

    félisten

    válasz Jack Hunter #37 üzenetére

    Nalam van egy ertekhatar, ami folott nem veszek hasznaltat, es olyat veszek hasznaltan, amire ujonnan sajnalom a penzt, alapvetoen nem lenyeges. Ja, es tenyleg olyan aron vegyem, es olyan allapotban, ami szamomra is megeri.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • totron

    addikt

    válasz Tikakukac #39 üzenetére

    És jó a forrás? Ott az a fránya ha. Kérdés, hogy elegendő hányadban van-e jelen ez a ha. Csak hogy tiszta legyen és értsem: a megannyi szomorú tapasztalat és beszámoló mellett is vastagon megéri és ezek csak plusz adalékok a nép felé, kiventillálás vagy a vastagság/eleve megérés csak a ha esetére vonatkozik..?
    Nincs túlgondolási szándék, de tényleg nem jött át az írásokból, hogy szeparált ez nálad vagy sem, az alátámasztással-ecseteléssel voltál elfoglalva mindig. Most már akkor ezt is tudom.

    Mert rendszerszinten ezen változtatni brutális emberi és anyagi erőforrás üzemeltetés szinten. Ami nem megy. Ezt már többször nagyon sok ember megpróbálta.
    Konkrétan? Mely módszerekbe, bevezetésekbe törne bele a bicska?

    (#41) ricsi99, hogy ne a kukában diszelegjen...
    Jó dolog az újrahasznosítás, nem vagyok a pazarlás híve, de mikor a szállítási ár alatti 500 forintos vackokat látom kényszeresen felrakva, hát az inkább szól valami másról már.

    eszébe sem jut ,hogy neten megrendelje 1 kép alapján...
    Féligazság, több kereskedő számol be arról, hogy rengeteget számít egy jó fényképezés online. Gyakran harc alakul ki 1-1 ilyenért, mert mindenki odaszalad a helyszínre, egy sokkal korrektebb állapot/ajánlat meg akár sokáig várja új gazdáját, mert a jelenlegi kevesebb odafigyelést fordított a befotózásra.

    a kommunikáció hiánya ami gondot okoz... se a vevő se az eladó nem akar gikszert az adás-vétel után...
    De ha meg nem akar fordítson kellő energiát a kommunikációra ami nyilvánvalóan fontos.

    ismerős megkérése a környékről
    Működhet, de összességében nem életszerű.

    aki el akarja adni a terméket az bármi ésszerü kérést visszautasítana...
    Dehogyisnem. Nincs ideje vagy hajlandósága, benyögi hogy kell-kell, nem-nem. Lesz más, akinek igen, ott pedig már megnövekedett esély van a gixerekre, a kör bezárult. Ettől függetlenül nem kötelező, hogy te légy az a más.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Tikakukac #8 üzenetére

    Én azért ezt gyorsan egyszerűsítem, onnan veszek, ahonnan:

    - van megfelelő visszajelzés
    - nem szaladt el nagyon
    - képes kommunikálni.

    Kisebb eséllyel futok lyukra.

    Az meg, hogy ezt a topicot moderáltatnád kicsit fórumellenes.

    Értem, hogy sok év rossz tapasztalata, meg valamiféle elő ítélet, de maradjunk meg embernek. :DDD

    Régen sokat apróztam, most már kevesebbet, más a prioritás, hobbinak jó, de nincs értelme sokszor, már rám rohadnak a dolgok. ( Anno tőled vettem egy fasza gépet, 1 évig pakolta-porolta az asszony... Hiába volt jó ára, akkor rosszul éreztem rá a piacra...)

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • ricsi99

    addikt

    válasz totron #43 üzenetére

    eladásnál sokat számít a marketing is :R
    én is rengeteg "filléres" cuccot árulok.. javítok /fejlesztek ügyfeleknek gépeket igy mindig van "maradék" , de van hogy minden fillér számít az ügyfélnek így én árulom .. van hozzá türelemem :K
    Igen a jó képre odaszaladnak... pontosan... nem 1 kép alapján rendeli meg ,hanem megnézi.
    Ha kell valami akkor igen is megoldom ,hogy valaki megnézze... ha nem akkor szakítok időt/energiát és megyek én. Természetes ,hogy előtte megnézem ,hogy megéri ez nekem.
    Ha megnézed az adatlapomon láthatod ,hogy szállítással is szoktam vásárolgatni ezt azt.
    Messze nem tökéletes amit én kitaláltam magamnak ,de jobb ötletem nem volt erre.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Tikakukac

    titán

    válasz totron #43 üzenetére

    És jó a forrás? Ott az a fránya ha.

    :B

    Kérdés, hogy elegendő hányadban van-e jelen ez a ha.

    Kompenzál-e összesen 20 óra munka 5 misit? Szerinted? ;]

    Csak hogy tiszta legyen és értsem: a megannyi szomorú tapasztalat és beszámoló mellett is vastagon megéri és ezek csak plusz adalékok a nép felé, kiventillálás vagy a vastagság/eleve megérés csak a ha esetére vonatkozik..?

    A céges sztorik, ahol nem vagyok sem magam, sem a cég ellensége, ott megbízható helyekről, garival, osztályozva vásárolok. Nagy ritka amikor nem, olyankor érezhetően több pofonba lehet futni, de mivel évente 3 alkalommal van gépbeszerzés max, így ez elenyésző, minden mást meg újonnan veszünk, mert leírjuk. Ha te mint Kukoricza János felmész és csak úgy venni akarsz valamit, na az totál idegbaj lesz, az fix.

    Konkrétan? Mely módszerekbe, bevezetésekbe törne bele a bicska?

    Olyan értékelési rendszerbe, mint az ebayen van pölö. Arra ember, hogy nyomozza a sztorikat nincs, nem is lesz. Így pedig hatékonyan fellépni a nyomásgyakorló romot árulók ellen nem lehet.

    Graphics:

    Én azért ezt gyorsan egyszerűsítem, onnan veszek, ahonnan:
    - van megfelelő visszajelzés
    - nem szaladt el nagyon
    - képes kommunikálni.

    Kiejtetted a magyar lakosság felét 3 sorral :DDD Éppúgy nyitottál azoknak akik használják a kobakot, de rosszra.

    Az meg, hogy ezt a topicot moderáltatnád kicsit fórumellenes.

    Nem kell szabályellenes dolgokat csinálni és nem lesz semmi fórumellenes :B

    Értem, hogy sok év rossz tapasztalata, meg valamiféle elő ítélet, de maradjunk meg embernek. :DDD

    Erre alapoznak a srácok. A legfőképpen ami hasít az a személyes átvételnél rongy cucc. Ha már ott vagytok, enged egy combosabbat, hidd el jó lesz, nincs más baja, ez van, ő is fáradt, emberből van, nem ért hozzá (ez mindig kiakaszt, hogy ha konkrétan valami törött, repedt, hiányos, abszolute nem működik, ahhoz nem kell atomfizikusnak lenni, gondolom ha betörik a telód kijelzője, ahhoz nem kell GSM szervizben lehúzni 20 évet, hogy megmondd, hogy igen, ez törött), de így mindenki jól jár. Pedig csak az eladó jár jól. Csakis ő :K
    Basszus, volt laptop aminek kilógott az alaplapja a házból, nem viccelek. Jó szögben fotózta a gépet és amúgy rendben lett volna. És ment a matek mit ér ez meg. Mondtam neki, hogy haverom, ez x és y pénz alkatrészben is, nekem, mint szervizes is bő óra, és ki tudja még mit hazudtál. Szóval nem, ha max alkatrész árban adod, deal. Fölötte nem érdekel. Ilyenkor amúgy meg is vannak sértődve nem kicsit, hogy mit képzelek magamról. Mondom és te amikor hajszálkarcos notira hívsz és hiányzik egy cm x cm darab a kasztniból? :))

    Régen sokat apróztam, most már kevesebbet, más a prioritás, hobbinak jó, de nincs értelme sokszor, már rám rohadnak a dolgok. ( Anno tőled vettem egy fasza gépet, 1 évig pakolta-porolta az asszony... Hiába volt jó ára, akkor rosszul éreztem rá a piacra...)

    Hazaértem, megint telirakom a listámat, szóval jöhetsz második körre :DDD Csak a full új bontatlan cuccokkal telidobom a slotokat, csak a családban nem felhasznált cuccok havi szinten raknak ki 5-10 apróságot. Vettem telót, nagymutert meggyőztem előtte. Elvittem neki, a doboznál megmondta, nem kéri, nem, nem. A bontatlan garis telóra meg kaptam eddig olyan árakat, amikért a törött nem garisok vannak. Szóval van baj a fejekben :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Tikakukac #46 üzenetére

    Én ezen nem fogok ennyit rugózni. :)

    Nem érdekel már ennyire a dolog, időt és energiát pedig csak olyan dologokba fektetek, amiből hasznom származik, vagy fejlődök belőle.

    Nem jövök még egy körre. :DDD

    Kedvelem az informatikát, de nem rakom magam feleslegesen ezért idegbe. Nem ér annyit. Mérlegelni kell egy idő után.

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    ricsi99, egy idealisztikus helyzet, amirol az irasod szol.

    Namarmost sem a jofosas, sem a hardverapro nem errol az idealis viszonyrol hires, hanem a csaloktol hirhedtek - ami eszetlen nagy kulonbseg.
    Eppen a napokban volt tortenet, amikor valaki elore utalt es az elado felszivodott; 2-3 hettel korabban szinten. Ott van a kaposvari mobiltelefon szerviz ugye: bosszunegativot kapott a vevo, mert szova merte tenni, hogy nem azt kapta, amirol megalkudtak. Kismillio hasonlo sztorit lehetne hozni, de azt hiszem, ennyinek is boven elegnek kellene lennie, hogy szoljon a veszcsengo.

    Meg lehetne akadalyozni, ahogy Tikakukac is irta, meg azt is irta, hogy eroforrashianyra hivatkozassal ez a site nem fogja azt sosem implementalni - lattam ezeket e bejegyzeseket masik topicban.

    https://www.coreinfinity.tech

  • totron

    addikt

    válasz Tikakukac #46 üzenetére

    A gépeket miért nem lehet leírni? Ezen a ponton azért nem értem az egészet, mert soha nem ezt a zsírozott villám jellegét és oldalát domborítod ki. Akkor meg csak önszivatás (magánban). Máskor viszont amikor kérdeztem, hogy miért csinálod ezt magaddal, akkor meg a céges kötelezőségekre hivatkoztál. De biztos én értettem félre..

    Nem kell szabályellenes dolgokat csinálni és nem lesz semmi fórumellenes
    Most már akkor tényleg megírhatnád milyen pletykától tartasz annyira. Szabályellenest nem hiszem, hogy tettem.

    (#45) ricsi99, Ha megnézed az adatlapomon láthatod ,hogy szállítással is szoktam vásárolgatni ezt azt.
    Az hol látszik?

  • Tikakukac

    titán

    válasz totron #49 üzenetére

    A laptop az az eszköz, aminél a business class típusok új kisker bruttó ára és az aprós számlás ára között akkora a hasadék, de annyira pici ugyanakkor az elhasználódás, hogy nem éri meg.
    A magánban pedig legtöbbször vagy már újonnan beszerezhetetlen az a cucc, vagy ritka vagy csak szimplán érdekel és nem akarok úgy csinálni, mint az egyszeri user, aki minden második lomját elállással küldi vissza. Voltam boltban dolgozó és ez sz0pacs, úgyhogy inkább akkor apró és úgy veszek és próbálok ki valamit, hogy ha nem jön be, azt el is tudjam adni.

    Nem neked írtam a szabályellenest első körben, hanem a másik kollgának, aki pedig megint másra reagált :B Volt már amúgy abból is gond, hogy mikor valaki begyújtotta a magán/munka részt, utána poénosnak gondolt így-úgy megosztani ezt azt egy másik. Ez nem jó senkinek, te sem örülnél neki, hidd el, ha utána csörögne a telód, mint már velem történt :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák