Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Molyzsa #3 üzenetére

    Ugyanez a bajom már hónapok óta! Én megfigyeltem, hogy a gép indítása utáni pár perc a kritikus, olyankor mintha lenne egy limit, ami alatti feszt nem fogad el a rendszer. Nálam RX 580 esetén megadom, hogy a State 7-hez menjen 1030mV, de rögtön ahogy alkalmazom, visszaállítja defaultra. Viszont, ha ezzel szórakozom pár másodpercig és csiki-csukizom a fesszel, akkor előbb-utóbb már tényleg alkalmazni fogja a megadott értéket. Számomra rejtély a dolog és piszkosul idegesít, hogy minden restart után manuálisan kell szarakodnom.

    Azt már nem is mondom, hogy az Asus Dual OC kártyámmal random időközönként mouse és sound lagg jelentkezik, ha tétlen a gép. (Pl. megy egy zenelejátszás vagy youtube a háttérben). A dolgot mindig megoldja, ha dupla klikkelek az AMD szoftverén a tálcán, majd rámegyek a Játék menüpontra (tehát semmit sem állítok, csak megnyitom). Úgy sejtem, hogy a problémának köze van a driver által alkalmazott State 0 értékekhez és az egy csatlakoztatott 144Hz-es monitoromhoz.

    Szerk: az 1030mV még tutira stabil, mert futtattam így vele több játékot és pár 10 perc Furmarkot is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák