Új hozzászólás Aktív témák

  • Alien!

    senior tag

    Hi all!

    1 hónap használat után gondoltam leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segít. Egy Huawei Mate 9-et váltott a Redmi (6Gb-os verza). Munkatelefonnak használom, tehát 2 kártyával felváltva, napi 2+ óra beszéd sok hívásból, gps, összes netes kommunikáció, email, kamera, minden játszik napi rendszerességgel:

    - kijelző: gyönyörű az amoled, tűéles, nagy fényerő, 120hz (ezt már monitoron is megszoktam), nem igazán tudok belekötni. Talán az zavar csak, hogy a napszemüvegem filterén keresztül alig látom (?).
    - hang: kihangosítva nincs vele bajom, bt fülessel (huawei freelace) határozottan dinamikusabb mint a Mate 9 volt, viszont 80% hangerő fölött már túlvezérli és emiatt torzít.

    - kamera: meglepően jó (az előlapi is), én fotózok DSLR-el is, de ennél a telónál már nem zavar annyira ha éppen nincs nálam a fényképező. Nekem a nagylátószöggel sincs bajom, szerintem ez a 12.5 miui-val még javult is. Jópofa makrókat lehet vele lövöldözni, bár ehhez jó ha mozdulatlan a téma és kiválóak a fényviszonyok. Telón az esti képek is elmennek, összességében egy optikai stabilizátor azért jól jönne, mert kevesebb fény mellett már bizonytalankodik.

    - közelségérzékelő: egyértelműen instabil, ez az egyik legzavaróbb. az esetek kb 60%-ában működik, ha viszont nem akkor a fülemmel vagy kihangosítok, vagy mikrofont némítok vagy leveszem az automata fényerőt ami napfényre kilépve extrém idegesítő tud lenni.

    ujjlenyomatolvasó: bár jól működik és gyors is, a hátlapra rakott verza nekem sokkal kényelmesebb volt. Sok a fantomérintés ami miatt rezeg a teló, plusz nekem nem is esik annyira kézre sok esetben.

    - always on display ami 10 másodpercig világít. hát ez órási!! :C Így az elnevezés annyira blőd mint a "műanyag fakanál". Komolyan, nem is értem....

    - szoftver: van mit javítani. Amíg a Mate 9-emet 3,5 év alatt 2x kellett újrarakni és szinte minden tökéletesen működött, addig itt már most sok hibába futok bele. Eleve nem vágom, hogy a MIUI alól miért nem lehet a gyári appokat letiltani (?). De erre fel még dobálják is a reklámokat (!?!), ne má!
    Mivel nálam fontos a hívásrögzítés ezért rohadt nagy csalódás, hogy ebből a xiaomi-ból kimaradt (vagy csak a global romból?). Egy appot használok emiatt, amire fórumokon írták, hogy tökéletes...hát nem az. Néha észrevétlenül kilövődik a háttérből (minden energiamenedzsment hangolás után is) a hangminőség sem acélos és borzasztóan lassú az adatbázis kezelése is..Ha valaki tud jobbat, azt megköszönöm.
    Egyéb zavaró hiba, hogy felébresztéskor néha nem tér magához a teló. Többször kell nyomkodni, mire képet kapok (?)...
    Továbbá az erős hardver illetve 120hz mellett is vannak megtorpanások, amit furcsállok.

    - akku: egyértelműen parádés, erős nap végén is minimum 25% marad benne. a töltés is kellően gyors, szóval soha rosszabbat.

    - wlan, 4G: komoly bajom egyikkel sincs, bár most találkoztam olyan dlink routerrel, aminél 5ghz-en max 45mbitet mértem 50 centiről. a mellette lévő iphone simán hozta a max sebességet.(?).
    Viszont az itthoni Asussal tökéletes szerencsére.

    Szóval, ha javítják a sok idegesítő - valószínűleg szoftveres - hibát, akkor szinte tökéletes telefon lesz, de ár/érték arányban már most így is nagyon erős.

Új hozzászólás Aktív témák